Category: LAJME

1 1,432 1,433 1,434 1,435 1,436 1,517 14340 / 15163 POSTS
Ngrihen akuza ndaj 12 agjentëve të shërbimeve ushtarake ruse të zbulimit

Ngrihen akuza ndaj 12 agjentëve të shërbimeve ushtarake ruse të zbulimit

Një Juri e Madhe federale ngriti të premten akuza ndaj 12 oficerëve të shërbimeve ushtarake ruse të zbulimit, për depërtim në 2016-n në rrjetin kompju ...
Veseli flet për dokumentin kornizë për dialogun

Veseli flet për dokumentin kornizë për dialogun

Në takimin e liderëve të koalicionit qeverisës bashkë me presidentin Hashim Thaçi, të mbajtur sot, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka paraqitur një ...
E premte, data 13 – çfarë duhet të bëni në ditën më të zezë të vitit?

E premte, data 13 – çfarë duhet të bëni në ditën më të zezë të vitit?

Ja ku është sërish, data 13 dhe ditë e premte. Për fat të mirë, e fundit për këtë vit. Nëse je supersticioz dhe shqetësohesh për këtë bashkim dhe hist ...
Pezullohet greva – Ministri Lluka arrin marrëveshje me minatorët

Pezullohet greva – Ministri Lluka arrin marrëveshje me minatorët

Minatorët e Trepçës kanë pezulluar grevën e përgjithshme të cilën e kanë filluar ditë më parë. Kjo është arritur fal një marrëveshje mes Qeverisë ...
Limajn e bindin për dialog, të mërkurën bashkë me Thaçin shkon në Bruksel

Limajn e bindin për dialog, të mërkurën bashkë me Thaçin shkon në Bruksel

Koalicioni qeverisës ka rënë dakord që të bëhet bashkë për bisedimet në Serbi. Ata kanë rënë dakord që të shkojnë bashkë më 18 korrik në Bruksel për t ...
Delawie kërkon krijimin e Ekipit Negociator për bisedimet me Serbinë

Delawie kërkon krijimin e Ekipit Negociator për bisedimet me Serbinë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, kërkon që Kosova të fokusohet në krijimin e një ekipi gjithëpërfshirës për të dialoguar me Serbinë. ...
Kaq para i ka fituar gjatë ditës një lypëse në Prishtinë

Kaq para i ka fituar gjatë ditës një lypëse në Prishtinë

Një grua në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë duket se bënë goxha pazar duke kërkuar lëmoshë në rrugët e kryeqytetit. Në një qoshe të rrugës ajo nxjerrë n ...
Zemaj: Radojçiq fut frikën te banorët e Mitrovicës, kryeministri flet me të për sigurinë

Zemaj: Radojçiq fut frikën te banorët e Mitrovicës, kryeministri flet me të për sigurinë

Deputeti i LDK’së, Armend Zemaj, ka thënë se është e papranueshme që në Qeveri të shkoj Milan Radojciq, i cili është nga njerëzit më të rrezikshëm të ...
Zemaj: Veprimi i Dautit i pamoralshëm, nuk e di çka kishte me mua

Zemaj: Veprimi i Dautit i pamoralshëm, nuk e di çka kishte me mua

Deputeti i LDK’së, Armend Zemaj, në Frontal të Televizionit 7 ka folur për “sulmin” që ia bëri dje në Kuvend, deputeti i AAK’sëm Daut Haradinaj, duke ...
Hoxha nuk i ndalë fyerjet për festivalin në Prizren por thotë se s’ka bërë thirrje për sulm terrorist

Hoxha nuk i ndalë fyerjet për festivalin në Prizren por thotë se s’ka bërë thirrje për sulm terrorist

Pasi e ka sulmuar një festival në qytet duke e quajtur lopë një këngëtar që ka kënduar, Besim Berisha, imam në Xhaminë Suzi Zerrini, ka fshirë postime ...
1 1,432 1,433 1,434 1,435 1,436 1,517 14340 / 15163 POSTS