Category: LAJME

1 1,431 1,432 1,433 1,434 1,435 1,512 14330 / 15120 POSTS
Ministri Lluka ‘ngujohet’ qe 5 orë me minatorë – provon t’i bindë ta ndërpresin grevën

Ministri Lluka ‘ngujohet’ qe 5 orë me minatorë – provon t’i bindë ta ndërpresin grevën

Minatorët e Trepçës kanë hyrë në ditën e pestë të grevës, ndërsa  ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, është duke zhvilluar një takim me ta ...
Kadri Veseli bën SHOW në Kuvend: I lexon libra VV’së nga foltorja

Kadri Veseli bën SHOW në Kuvend: I lexon libra VV’së nga foltorja

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, në seancën e sotme tregoi se e ka blerë një libër në panair që titullohet “Si vdesin demokracitë”. Një faqe të librit u ...
Kryetari i Malishevës ndan mirënjohje për Halil Kastratin dhe “Jetimat e Ballkanit”

Kryetari i Malishevës ndan mirënjohje për Halil Kastratin dhe “Jetimat e Ballkanit”

Kryetari i Malishevës, Ragip Begaj, ka pritur sot në një takim falënderues, hoxhë Halil Kastratin, udhëheqës i shoqatës humanitare “Jetimat e Ballkani ...
S’ka marrëveshje të koalicionit për dialogun me Serbinë, Sherifi demanton raportimet

S’ka marrëveshje të koalicionit për dialogun me Serbinë, Sherifi demanton raportimet

Koalicioni qeverisës nuk ka arritur asnjë marrëveshje që do t'i jepte dritën jeshile formatit të asaj se si do të duhej të zhvillohej dialogu Kosovë - ...
Pacolli: Numërimi i vendeve që (nuk) kanë njohur Kosovën, “sporti më i ri” në Serbi

Pacolli: Numërimi i vendeve që (nuk) kanë njohur Kosovën, “sporti më i ri” në Serbi

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë se numërimi i vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës d ...
Gjykatat joefikase i dekurajojnë investitorët në Kosovë

Gjykatat joefikase i dekurajojnë investitorët në Kosovë

Samiti i Londrës ka ritheksuar nevojën për vendet e Ballkanit Perëndimor që të shënojnë përparime në fushën e sundimit të ligjit, për të krijuar një a ...
A mund të unifikohen partitë rreth këtij dokumenti për dialogun me Serbinë

A mund të unifikohen partitë rreth këtij dokumenti për dialogun me Serbinë

Një dokument kornizë që parasheh se si duhet të zhvillohet dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë, thuhet t'i ketë bërë bashkë partnerët e koalicionit, ...
Stefanoviq: Vuçiq po mundohet ‘të na kthejë në lojë’ për Kosovën

Stefanoviq: Vuçiq po mundohet ‘të na kthejë në lojë’ për Kosovën

Stefanoviq ka nënvizuar se formimi i Asociacionit të Komunave me shumicë serbe është mënyra e zgjedhur nga Vuçiq për ta shtrirë pushtetin në Kosov ...
Haradinaj flet për takimin me shefin e “nëntokës” së Veriut

Haradinaj flet për takimin me shefin e “nëntokës” së Veriut

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka komentuar takimin e djeshëm me kryetarin e Listës Srpska, Goran Rakiq dhe me nënkryetarin Milan Radojciq, i ...
Thaçi viziton prodhuesit vendor, u premton mbështetje

Thaçi viziton prodhuesit vendor, u premton mbështetje

Presidenti Hashim Thaçi, ka qëndruar për vizitë tek kompania “MOEA” pridhuesi i lëngjeve Frutomania në fshatin Kravaricë të Gjilanit. Këtu Thaçi ta ...
1 1,431 1,432 1,433 1,434 1,435 1,512 14330 / 15120 POSTS