Category: LAJME

1 1,431 1,432 1,433 1,434 1,435 1,530 14330 / 15296 POSTS
Zëvendëskryeministri thërret opozitën ne dialog me udhëheqës Presidentin

Zëvendëskryeministri thërret opozitën ne dialog me udhëheqës Presidentin

Të mërkurën në Bruksel pjesë e delegacionit të Kosovës do ë jetë Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se në këtë ekip duhet të jetë edhe ...
Flet nëna e Era Istrefit pas performancës së saj në Finalen e Botërorit: Jam krenare

Flet nëna e Era Istrefit pas performancës së saj në Finalen e Botërorit: Jam krenare

Era Istrefi ka bërë një performancë mbresëlënëse në prag të finales së Kampionatit Botëror në Luzhniki Stadium në Rusi. Këngëtarja nga Kosova së bashk ...
KEDS’i lë në terr Bogën

KEDS’i lë në terr Bogën

Fshati turistik, Boga, tash e dy ditë ka mbetur pa rrymë. Ndërsa pushuesit dhe pronarët e bizneseve aty po ankohen për këtë çështje. Por nga KEDS’i th ...
Dialogu nuk bëhet pa Thaçin dhe LDK-në?

Dialogu nuk bëhet pa Thaçin dhe LDK-në?

Dialogu me Serbinë shihet si zgjidhje e vetme për të arritur deri te një marrëveshje për normalizimin e raporteve midis Kosovës dhe Serbisë. Por, as ...
Jovanoviq: Autostrada Nish – Durrës, në dobi të Shqipërisë e në dëm të Serbisë

Jovanoviq: Autostrada Nish – Durrës, në dobi të Shqipërisë e në dëm të Serbisë

Vetëm ata që nuk kanë përgjegjësi shtetërore dhe diletantizëm gjeopolitik munden që në rrethanat aktuale të marrin vendime për pjesëmarrjen e Serbisë ...
Era Istrefi ‘çon’ në këmbë Rusinë! Nis performancën me Will Smith dhe Nicky Jam në finalen e Kupës së Botës

Era Istrefi ‘çon’ në këmbë Rusinë! Nis performancën me Will Smith dhe Nicky Jam në finalen e Kupës së Botës

Sapo nisi ngjarja më e rëndësishme e futbollit. Hapjen e finales së Kamionatit Botëror ‘Rusia 2018’ janë ngjitur në skenë për ta bërë, këngëtarja k ...
Dialogu nuk bëhet pa Thaçin dhe LDK-në?

Dialogu nuk bëhet pa Thaçin dhe LDK-në?

Dialogu me Serbinë shihet si zgjidhje e vetme për të arritur deri te një marrëveshje për normalizimin e raporteve midis Kosovës dhe Serbisë. Por, asku ...
Vrasësi i vëllait jetonte në Francë, ishte i dënuar me 13 vjet për një vrasje tjetër

Vrasësi i vëllait jetonte në Francë, ishte i dënuar me 13 vjet për një vrasje tjetër

Kishte disa ditë që ka ardhur në Kosovë për pushime. Por kosovari nga Franca 58 vjeç, që kishte pasaportë zvicerane, të shtunën vrau vëllain e tij, 4 ...
Përkrahësit e Erdoganit marshojnë në Prishtinë në njëvjetorin e puçit

Përkrahësit e Erdoganit marshojnë në Prishtinë në njëvjetorin e puçit

U mbajt në Prishtinë, marshi mbështetës ndaj Presidentit turk Recep Tajip Erdogan, në nder të përvjetorit të fitores së tij nga puçi në Turqi. ...
Dikur jetonte në këtë shtëpi, sot finalist i Kupës së Botës

Dikur jetonte në këtë shtëpi, sot finalist i Kupës së Botës

Luka Modric sot padyshim se është një nga lojtarët më të mirë në botë. Pas disa sezoneve të suksesshme të Real Madrid, mesfushori 31 vjeçar ka arri ...
1 1,431 1,432 1,433 1,434 1,435 1,530 14330 / 15296 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19