Category: LAJME

1 1,430 1,431 1,432 1,433 1,434 1,523 14320 / 15230 POSTS
Fisi që rrezikon të shfaroset

Fisi që rrezikon të shfaroset

Një fis i rrallë, ku ndër breza prej 50 mijë vitesh ka qëndruar i izoluar, rrezikon të shfaroset. Vetëm 400 anëtarë të fisit Jarawa mbeten në Ishuj ...
Veseli: Një nga demokracitë më të afirmuara feston sot ditëlindjen

Veseli: Një nga demokracitë më të afirmuara feston sot ditëlindjen

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka uruar të gjithë popullin francez për Ditën e Bastijës, njofton Klan Kosova. “Njëra nga demokracitë më të afir ...
Pse diaspora frikësohet të investojë në Kosovë

Pse diaspora frikësohet të investojë në Kosovë

Mbi 1 miliard llogaritet të jetë kontributi vjetor i diasporës në Kosovë, e që i bie gjysma e buxhetit të vendit. Vetëm në vitin 2017 diku më shumë se ...
Ish-komandanti i FSK-së: Mos të humbet kohë duke pritur ndryshimet kushtetuese për Ushtrinë

Ish-komandanti i FSK-së: Mos të humbet kohë duke pritur ndryshimet kushtetuese për Ushtrinë

Ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Kadri Kastrati, vlerëson se bashkësia ndërkombëtare dhe partnerët strategjik të Kosovës asnjëher ...
Aksident tragjik në Ferizaj, një i vdekur e tre të lënduar rëndë

Aksident tragjik në Ferizaj, një i vdekur e tre të lënduar rëndë

Një aksident me fatalitet ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 04:20 minuta në Ferizaj konkretisht në rrugën Ferizaj-Gjilan. Rastin e ka konfi ...
Zhduket 49 vjeçarja nga Mitrovica, s’u pa që 3 ditë

Zhduket 49 vjeçarja nga Mitrovica, s’u pa që 3 ditë

Një grua nga qyteti i Mitrovicës është zhdukur që disa ditë. 49 vjeçarja Zejnije Behrami nuk është parë që tri ditë nga të afërmit e saj të cilët ...
Policia sqaron se cilët persona nuk mund ta kalojnë kufirin, për shkak të gjobave

Policia sqaron se cilët persona nuk mund ta kalojnë kufirin, për shkak të gjobave

Vendimi për ndalimin në kufi të personave të cilët nuk kanë paguar gjobat alarmoi qytetarët të cilët kishin shkelje të tilla ligjore. Por Policia e ...
Sa kujdesemi për mjedisin? Shembull një biznes në Malishevë [Foto]

Sa kujdesemi për mjedisin? Shembull një biznes në Malishevë [Foto]

Të gjithë duam që të jetojmë në një ambient të pastër. Por sa e mbrojmë ne mjedisin? Asnjëri nga ne nuk mundohet ta mbrojë dhe mbajë pastër mjedisin n ...
Përkundër kundërshtimeve, fishekzjarrët nuk ndalen në Prishtinë

Përkundër kundërshtimeve, fishekzjarrët nuk ndalen në Prishtinë

Përkundër shumë kundërshtimeve, fishekzjarrët nuk janë ndalur në koncertin e një banke komerciale në Prishtinë të shtunën në mbrëmje. Gjithçka ni ...
Hapësira e dedikuar për park në Prishtinë, deponi e egër

Hapësira e dedikuar për park në Prishtinë, deponi e egër

Në mungesë të një marrëveshjeje ndërmjet Ujësjellësit Rajonal Prishtina dhe Ministrisë së Mjedisit, ka mbetur pa u realizuar parku te Fusha e Pajtimit ...
1 1,430 1,431 1,432 1,433 1,434 1,523 14320 / 15230 POSTS