Category: LAJME

1 1,429 1,430 1,431 1,432 1,433 1,517 14310 / 15163 POSTS
Specialistët e Psikologjisë Klinike paralajmërojnë protesta nëse s’punësohen

Specialistët e Psikologjisë Klinike paralajmërojnë protesta nëse s’punësohen

Specialistët e Psikologjisë Klinike të cilët javë më parë përmes një letre publike ndaj ministrit të Shëndetësisë, Uran Ismajli kërkuan punësim, tani ...
Kërkohet unifikim në protestat e sindikalistëve

Kërkohet unifikim në protestat e sindikalistëve

Nënkryetari i Sindikatës së Re Korporata Energjetike e Kosovës, Nexhat Llumnica, ka bërë thirrje për protesta të përbashkëta. Ai përmes një njoftim ...
Gjuriq e harron poshtërimin në Prishtinë, merret pak me punët e politikanëve shqiptarë

Gjuriq e harron poshtërimin në Prishtinë, merret pak me punët e politikanëve shqiptarë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se ka kohë që gjërat nuk i kanë shkuar mirë zyrtarëve kosovarë në raport me ...
Gërxhaliu i befasuar që s’i bënë oferta partitë politike

Gërxhaliu i befasuar që s’i bënë oferta partitë politike

Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) Safet Gërxhaliu, i cili që nga korriku i vitit 2010 ka udhëhequr me këtë institucion, karrierën e tij d ...
Mallrat e konfiskuara dalin në ankand, kërkohet transparencë nga Dogana

Mallrat e konfiskuara dalin në ankand, kërkohet transparencë nga Dogana

Pas konfiskimit, një sasi e madhe e mallrave të ndryshme dhe automjeteve në Doganën e Kosovës dalin në ankande për shitje, por sipas analistëve të eko ...
Mjeku i Onkologjise tregon si zbulohet kanceri i gjirit dhe si shwrohet

Mjeku i Onkologjise tregon si zbulohet kanceri i gjirit dhe si shwrohet

Mjeku i Onkologjisë, Ilir Kurteshi, ka treguar se si zbulohet kanceri i gjirit dhe se si mund të shërohet ai. Ai tregon shenjat që janë paralajmëruese ...
Besimi: Shqiptarët, vend meritor në armatën maqedonase

Besimi: Shqiptarët, vend meritor në armatën maqedonase

“Sa i përket marrëveshjes që arriti Maqedonia me Greqinë, është jashtëzakonisht i rëndësishëm zbatimi i saj. Ajo që pason tani është referendumi dhe s ...
Brukseli ndryshon politikën e vendimmarrjes: Kosovës i hapet rruga drejt BE-së

Brukseli ndryshon politikën e vendimmarrjes: Kosovës i hapet rruga drejt BE-së

Procesi i ri i vendimmarrjes në Bashkimin Evropian, i paralajmëruar nga Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn, do të mund të shkurtojnë rrugën e in ...
Moska proteston vendimin e Athinës për dëbimin e diplomatëve rusë

Moska proteston vendimin e Athinës për dëbimin e diplomatëve rusë

Rusia ka thirrur ambasadorin e Greqisë në Moskë, për të protestuar vendimin e Athinës zyrtare, që ka dëbuar dy diplomatë rusë, duke i akuzuar se kan ...
Këngëtarja turke dënohet me burg pasi fyeu Erdoganin

Këngëtarja turke dënohet me burg pasi fyeu Erdoganin

Një gjykatë rajonale e Stambollit vendosi 11 muaj e 20 ditë burg për këngëtaren turke dhe aktoren Zuhal Olcay për "fyerjen e Presidentit Rexhep Tajip ...
1 1,429 1,430 1,431 1,432 1,433 1,517 14310 / 15163 POSTS