Category: LAJME

1 1,413 1,414 1,415 1,416 1,417 1,495 14150 / 14948 POSTS
Thaçi, Haradinaj dhe Veseli takohen në mbrëmje për dialog, e marrin edhe Dardan Gashin

Thaçi, Haradinaj dhe Veseli takohen në mbrëmje për dialog, e marrin edhe Dardan Gashin

Arritja e një marrëveshje për fazën finale me Serbinë ka qenë arsyeja e takimit në mëngjes mes liderëve të vendit, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Ramus ...
Tsipras: S’ka ndryshim kufijsh me Shqipërinë

Tsipras: S’ka ndryshim kufijsh me Shqipërinë

I vënë në qendër të kritikave për mungesë transparence në bisedimet me Shqipërinë, kryeministri grek Aleksis Tsipras ia faturoi opozitës keqinterpreti ...
Thaçi godet Haradinajn që e priti Milan Radojçiqin

Thaçi godet Haradinajn që e priti Milan Radojçiqin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka goditur kryeministrin Ramush Haradinaj për pritjen që ia bëri dje shefi i "nëntokës", Milan Radojciq, i njohur ...
Hoxhaj para Sekretarit amerikan të Shtetit kërkon që Kosova të bëhet me ushtri

Hoxhaj para Sekretarit amerikan të Shtetit kërkon që Kosova të bëhet me ushtri

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në takimin SHBA-Karta e Adriatikut në Zagreb, në të cilin është i pranishëm për herë të par ...
Reagime ndaj imamit që fyeu festivalin muzikor në Prizren

Reagime ndaj imamit që fyeu festivalin muzikor në Prizren

Besim Berisha, imami i një xhamie në Prizren e ka quajtur “lopë” një performues të festivalit muzikor “Ngom Fest” që për tre ditë organizohet në Kalan ...
Deputeti serb në Moskë për aleancë në çështjen e Kosovës

Deputeti serb në Moskë për aleancë në çështjen e Kosovës

Deputeti i Kuvendit të Serbisë, Gjorgje Vukadinoviq, deklaroi sot se kolegu i tij në parlament dhe udhëheqësi i Lëvizjes Atdheu (Pokret Otaxhbina) , S ...
Arrestohet personi që falsifikonte dokumente të invalidëve të luftës

Arrestohet personi që falsifikonte dokumente të invalidëve të luftës

Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Përgjithshëm, ka nxjerr aktvendim për ndalimin e personit D.G. i arrestuar nga Policia e Kosovës, pë ...
Kurti: Katër frikacakë nuk e bëjnë një trim

Kurti: Katër frikacakë nuk e bëjnë një trim

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se korrupsioni në Kosovë nuk është kulturë por është sistem, pasi është i madh në nivelet e ...
Ministri Lluka ‘ngujohet’ qe 5 orë me minatorë – provon t’i bindë ta ndërpresin grevën

Ministri Lluka ‘ngujohet’ qe 5 orë me minatorë – provon t’i bindë ta ndërpresin grevën

Minatorët e Trepçës kanë hyrë në ditën e pestë të grevës, ndërsa  ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, është duke zhvilluar një takim me ta ...
Kadri Veseli bën SHOW në Kuvend: I lexon libra VV’së nga foltorja

Kadri Veseli bën SHOW në Kuvend: I lexon libra VV’së nga foltorja

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, në seancën e sotme tregoi se e ka blerë një libër në panair që titullohet “Si vdesin demokracitë”. Një faqe të librit u ...
1 1,413 1,414 1,415 1,416 1,417 1,495 14150 / 14948 POSTS