Category: LAJME

1 1,381 1,382 1,383 1,384 1,385 1,499 13830 / 14983 POSTS
Hahn: Tani është në dorën e shteteve të BE’së t’i heqin vizat

Hahn: Tani është në dorën e shteteve të BE’së t’i heqin vizat

Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, ka uruar Kosovën për rekomandimin pozitiv të Komisionit Evropian për liberalizimin e vizave. Përm ...
Alarmuese: Një tjetër aksident i rëndë, rrokulliset vetura në Gllarevë

Alarmuese: Një tjetër aksident i rëndë, rrokulliset vetura në Gllarevë

Aksidentet e komunikacionit në Kosovë nuk kanë të ndalur, megjithëqë po bëhen thirrje çdo ditë për kujdes të shtuar. Një aksident i rëndë ka ndod ...
Policia apelon: Mos u jepni para lypsarëve në rrugë

Policia apelon: Mos u jepni para lypsarëve në rrugë

Policia rajonale e Gjilanit ka nisur një fushatë sensibilizuese për largimin dhe ndalimin e lëmoshkërkuesve nga rrugët e qytetit. Përmes një komu ...
Kështu u festua “liberalizimi i vizave” në vitin 2016 në Kosovë [Video]

Kështu u festua “liberalizimi i vizave” në vitin 2016 në Kosovë [Video]

Kosovarët janë entuziazmuar sot pasi kanë dal lajmet se rekomandimi për liberalizimin e vizave do të jetë pozitiv. Menjëherë pas lajmit, kosovarë ...
Kapet njeriu që e tmerroi Drenasin

Kapet njeriu që e tmerroi Drenasin

Njësitet policore të stacionit të Drenasit, kanë arrestuar sot një person të dyshuar për disa vjedhje të rënda. Rastet kanë ndodhur në fshatin Ne ...
Fotografia që s’do koment, Ramiz Lladrovci e bën edhe këtë

Fotografia që s’do koment, Ramiz Lladrovci e bën edhe këtë

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci përveç punës së tij në komunë, shpesh është bërë pjesë e medieve edhe për veprimet e tij të çuditshme. Një v ...
Këto rregulla duhet t’i dijë secili kosovar kur të hiqen vizat

Këto rregulla duhet t’i dijë secili kosovar kur të hiqen vizat

Republika e Kosovës pritet që sot edhe zyrtarisht të marrë lajmin e madh për heqjen e vizave. Kësisoj, komisionari evropian, Dimitris Avramopoulos, pë ...
Avramopoulos ia prish ekskluzivitetin Hashim Thaçit, e jep lajmin për vizat

Avramopoulos ia prish ekskluzivitetin Hashim Thaçit, e jep lajmin për vizat

Dimitris Avramopoulos, Komisioneri Evropian për Migracionin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë, nuk e ka pritur takimin me delegacionin kosovar në B ...
Kreditin e vizave do ta marrë Thaçi – Limaj, Veseli e Haradinaj mund të duartrokasin

Kreditin e vizave do ta marrë Thaçi – Limaj, Veseli e Haradinaj mund të duartrokasin

Komisioneri i BE’së për Çështje të Brendshme Dimitris Avramopoulos ka paralajmëruar sot një konferencë për media në orën 16 e 30. Përkrah tij, do të j ...
Historia tronditëse/ Komunistët i rrëmbyen nënën, takimi përmallues pas 12 vitesh

Historia tronditëse/ Komunistët i rrëmbyen nënën, takimi përmallues pas 12 vitesh

Rrëfimi i rrallë i Fadil Çapos/ Iu internuan nënën dhe i lanë 21 ditë vetëm pa bukë e ujë…Tre të miturit që e rigjetën nënën pas 12 vitesh në internim ...
1 1,381 1,382 1,383 1,384 1,385 1,499 13830 / 14983 POSTS