Category: LAJME

1 1,368 1,369 1,370 1,371 1,372 13700 / 13715 POSTS
Ministri i Brendshëm shkarkon Kryeshefin e suspenduar të IPK-së, Hilmi Mehmeti

Ministri i Brendshëm shkarkon Kryeshefin e suspenduar të IPK-së, Hilmi Mehmeti

Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, e ka shkarkuar nga detyra Kryeshefin e suspenduar të Inspektoratit Policor të Kosovës (IPK), Hilmi Mehm ...
Pse NISMA’s i mbeti hatri për mbledhjen e Qeverisë ku raportoi Thaçi

Pse NISMA’s i mbeti hatri për mbledhjen e Qeverisë ku raportoi Thaçi

Shyqyri Bytyqi i Nismës ka sqaruar përfundimisht pse Fatmir Limaj bashkë me ministrat e tij refuzuan të marrin pjesë në mbledhjen e Qeverisë ku ishte ...
PSD pro dialogut, kërkojnë që Thaçi të mandatohet nga Kuvendi

PSD pro dialogut, kërkojnë që Thaçi të mandatohet nga Kuvendi

Partia Socialdemokrate thotë se Kuvendi i Kosovës duhet të marrë rolin drejtues dhe të mbikëqyrë procesin e dialogut politik, mes Kosovës dhe Serbisë ...
Nga Peja në Gjermani, gruaja që eksporton flija dhe prodhime vendore [Foto]

Nga Peja në Gjermani, gruaja që eksporton flija dhe prodhime vendore [Foto]

Flija është një ndër ushqimet tradicionale shqiptare më të shijshme. Si e tillë, ajo konsumohet shumë nga shqiptarët kudo që ndodhen. Por, bashkatdhet ...
Policia inicion 15 raste për keqtrajtim të lëmoshëkërkuesve

Policia inicion 15 raste për keqtrajtim të lëmoshëkërkuesve

Plani Operativ “Identifikimi i fëmijëve në situatë rruge si viktima të mundshme të trafikimit”, realizuar gjatë qershorit në gjithë territorin e Kosov ...
15 raste për keqtrajtim fëmijësh: Policia identifikon 86 fëmijë lëmoshëkërkues nga Shqipëria e Kosova

15 raste për keqtrajtim fëmijësh: Policia identifikon 86 fëmijë lëmoshëkërkues nga Shqipëria e Kosova

Policia e Kosovës ka zbatuar një plan operativ përmes së cilit ka identifikuar 86 fëmijë që kërkonin lëmoshë në Kosovë. Me këtë rast, Policia ka ...
Nuk miratohet Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme

Nuk miratohet Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme

Komisioni për Legjislacion nuk e ka miratuar në parim Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme për çështjet në lidhje me Agjencinë Kosov ...
BQK: Ekonomia e Kosovës gjatë vitit 2018 pritet të rritet 4.2%

BQK: Ekonomia e Kosovës gjatë vitit 2018 pritet të rritet 4.2%

Projeksionet e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për vitin 2018 sugjerojnë se ekonomia e Kosovës do të karakterizohet me rritje reale që pritet të luha ...
Gani Dreshaj ka qejf që Ramush Haradinaj të jetoj 100 vjet [Foto]

Gani Dreshaj ka qejf që Ramush Haradinaj të jetoj 100 vjet [Foto]

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot po feston ditëlindjen e 50-të. Bashkëpartiaku i tij, ish-kandidati për kryetar të Istogut, Gani Dreshaj k ...
Ambasada Amerikane ndan mirënjohje për pjesëtarët e FSK-së

Ambasada Amerikane ndan mirënjohje për pjesëtarët e FSK-së

Atasheu ushtarak kolonel Jeffrey Fischer, në emër të ambasadorit amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ndau nga një certifikatë – mirënjohje për katër ush ...
1 1,368 1,369 1,370 1,371 1,372 13700 / 13715 POSTS