Category: LAJME

1 1,331 1,332 1,333 1,334 1,335 1,482 13330 / 14813 POSTS
Vriten pesë anëtarë të një familje, pas një konflikti për pronë

Vriten pesë anëtarë të një familje, pas një konflikti për pronë

Konflikti për pronën ka përfunduar me vrasjen e 5 pjesëtarëve të një familjeje në Turqi. Në konflikt e sipër, autori qëlloi për vdekje të atin, të vël ...
Pas Çakorrit me Malin e Zi, a do të jetë Karaçeva problemi i Demarkacionit me Serbinë

Pas Çakorrit me Malin e Zi, a do të jetë Karaçeva problemi i Demarkacionit me Serbinë

Kosova pritet të ketë një sfidë të madhe për caktimin e kufijve me shtetet fqinjë. Pas problemit me përcaktimin e vijës kufitare me Malin e Zi, ku ...
‘Pushtohet’ dogana e Morinës, gjatë 24 orëve kanë hyrë 25 mijë pushues

‘Pushtohet’ dogana e Morinës, gjatë 24 orëve kanë hyrë 25 mijë pushues

Kjo e dielë ka shënuar fluks automjetesh në pikën kufitare të Morinës, ku rreth 25 mijë shtetas nga Kosova, Maqedonia, Mali i Zi kanë lëvizur në 24 or ...
Konkurrencë e miqësi në “PriFest”

Konkurrencë e miqësi në “PriFest”

Prishtina është nikoqire e Festivalit të Filmit - "PriFest ", i cili po shënon dekadën e parë të funksionimit. Ky festival ka filluar më datën 17 d ...
Jeni nisur drejt Maqedonisë? Shikoni kolonën që si vërehet fundi

Jeni nisur drejt Maqedonisë? Shikoni kolonën që si vërehet fundi

Kolonë e madhe është shkaktuar në kufirin Kosovë- Maqedoni nga fluksi që vizitorët ia kanë mësyrë Maqedonisë këtë të dielë. Siç njofton një prej viz ...
Ky është 20 vjeçari nga Mitrovica që vdiq mbrëmë në aksident

Ky është 20 vjeçari nga Mitrovica që vdiq mbrëmë në aksident

Një aksident me fatalitet ka ndodhur mbrëmë në Mitrovicë rreth orës 22:00 në Mitrovicë, ku një i ri 20 vjeçar ka humbur jetën. Nga ky aksidentë ...
Tropojë 1999: Beteja mes shqiptarëve dhe serbëve

Tropojë 1999: Beteja mes shqiptarëve dhe serbëve

NATO kishte filluar sulmet ajrore kundër Jugosllavisë, dhe situata në kufirin Shqipëri-Kosovë ishte kthyer në një betejë ashpër mes forcave shqiptare ...
Enver Robelli ia lë PDK’së fajin për vrasjet e aktivistëve të LDK’së

Enver Robelli ia lë PDK’së fajin për vrasjet e aktivistëve të LDK’së

Gazetari Enver Robelli ka shkruar një analizë të gjatë për Presidentin Hashim Thaçi dhe tri tentimet e tij për ta ndarë Kosovën. Mirëpo, paraprak ...
Haradinaj: GJND vlerësoi se përpjekjet tona historike ishin të drejta

Haradinaj: GJND vlerësoi se përpjekjet tona historike ishin të drejta

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se tetë vite më parë Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë i dha legalitet të drejtës sonë për shtet. ...
Vulin po e kërkon demarkacionin e Serbisë me Kosovën

Vulin po e kërkon demarkacionin e Serbisë me Kosovën

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksander Vulin ka deklaruar se si zgjidhje e pranueshme për Serbinë do të ishte edhe demarkacioni me Kosovën. “Demarka ...
1 1,331 1,332 1,333 1,334 1,335 1,482 13330 / 14813 POSTS