Category: LAJME

1 1,313 1,314 1,315 1,316 1,317 1,482 13150 / 14812 POSTS
Rikalo takon pronarët e qendrave grumbulluese të mjedrës

Rikalo takon pronarët e qendrave grumbulluese të mjedrës

Qendrat grumbulluese kanë marrë mbështetje nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, me qëllim tejkalimin e problemeve të shitjes që ...
Karaçevasit largojnë tabelën e vendosur nga KFOR’i afër Serbisë

Karaçevasit largojnë tabelën e vendosur nga KFOR’i afër Serbisë

Banorët e fshatit Karaçevë kanë larguar tabelën e fundit e vendosur afër territorit me Serbinë. Ata, zyrtarëve të KFOR-it, i kanë shprehur dyshim ...
Ministria e Infrastrukturës parasheh ri-dizajnimin e rrethit në hyrje të Prishtinës

Ministria e Infrastrukturës parasheh ri-dizajnimin e rrethit në hyrje të Prishtinës

Rreth rrotullimi në hyrje të Prishtinës mund të ndryshojë. Kjo pasi Ministria e Infrastrukturës ka paraparë që të ri- dizajnohet projekti, duke qenë s ...
Zv.ministri i Brendshëm për aksidentet në trafik: Secili qytetar duhet të jetë polic për vete

Zv.ministri i Brendshëm për aksidentet në trafik: Secili qytetar duhet të jetë polic për vete

Policia e Kosovës ka themeluar një “Task Forcë” për parandalimin e aksidenteve rrugore. Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Izmi Zeka, ka thë ...
Vera rrit rrezikun, ja çfarë duhet të bëni nëse pickoheni nga insektet

Vera rrit rrezikun, ja çfarë duhet të bëni nëse pickoheni nga insektet

Temperaturat e larta të verës afrojnë edhe insektet të cilat bëhen mjaft të bezdisshme me pickimet që shpesh herë sjellin komplikime shëndetësore. ...
Beqiri pas dy vjetësh akuzon VV’në: Ma dogjën makinën, ky ishte akt terrorist

Beqiri pas dy vjetësh akuzon VV’në: Ma dogjën makinën, ky ishte akt terrorist

Sekretari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri në një intervistë për "Frontal" në T7, ka rikujtuar djegien e makinës, që i kishte ndodhur pa ...
Pacolli solidarizohet me popullin grek pas tragjedisë së zjarreve

Pacolli solidarizohet me popullin grek pas tragjedisë së zjarreve

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, i ka dërguar një letër solidarizimi homologut g ...
Në mesin e të propozuarave nga Qeveria për kryetar të Bordit të ZRrE-së, edhe ish-ministri i AKR-së

Në mesin e të propozuarave nga Qeveria për kryetar të Bordit të ZRrE-së, edhe ish-ministri i AKR-së

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar emrat e 4 kandidatëve për kryesues të Bordit të Zyrës së Rregullatorit për Energji. Në mesin e 4 ...
Tregtia e Jashtme në Kosovë me deficit tregtar më të lartë për 23.5 për qind në muajin qershor 2018

Tregtia e Jashtme në Kosovë me deficit tregtar më të lartë për 23.5 për qind në muajin qershor 2018

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin qershor 2018. Të dhënat nga ...
Kompania me seli në Fushë Kosovë akuzon punëtorin se ia vodhi 50 mijë euro

Kompania me seli në Fushë Kosovë akuzon punëtorin se ia vodhi 50 mijë euro

Që nga shtatori i vitit të kaluar deri në qershor të këtij viti, Kushtrim Demaku vodhi nga kompania ku punonte si përgjegjës i një sektori, rreth 50 m ...
1 1,313 1,314 1,315 1,316 1,317 1,482 13150 / 14812 POSTS