Category: LAJME

1 1,312 1,313 1,314 1,315 1,316 1,453 13140 / 14522 POSTS
I plaçkitën 200 mijë euro, Gazmend Gashi i gëzohet arrestimit të njërit grabitës

I plaçkitën 200 mijë euro, Gazmend Gashi i gëzohet arrestimit të njërit grabitës

Gazmend Gashi nga Peja ka rrëfyer se iu gëzua lajmit që është arrestuar i dyshuari për plaçkitjen e 200 mijë eurove në dyqanin e tij një vit e gjysmë ...
Serwer: S’ka ndryshim të politikës amerikane, Delawie është dashur ta flas kundër ndarjes

Serwer: S’ka ndryshim të politikës amerikane, Delawie është dashur ta flas kundër ndarjes

Ish Diplomati amerikan Daniel Serwer duke analizuar deklaratat e ambasadorit Delawie, i cili është pyetur rreth bisedave të mundshme në Bruksel për nd ...
Ibrahim Rugova në takim më Bill Clinton në Shtëpinë e Bardhë në vitin 1998

Ibrahim Rugova në takim më Bill Clinton në Shtëpinë e Bardhë në vitin 1998

Për herë të parë faqja FMimages.net publikonë foto të panjohura të presidentit Ibrahim Rugova gjatë vizitës historike të delegacionit shqiptarë në Was ...
Një i ri nga Suhareka vdes në një aksident trafiku në Slloveni

Një i ri nga Suhareka vdes në një aksident trafiku në Slloveni

Një i ri me iniciale M.Z, nga Grejkoci i Suharekës, dyshohet të ketë vdekur në një aksident në Slloveni. Lajmin e ka dhënë një anëtar i faqes “Ma ...
Dy të arrestuar pas rrokullisjes së veturës me drogë në Obiliq

Dy të arrestuar pas rrokullisjes së veturës me drogë në Obiliq

Dy persona, njëri 23 vjeçar ndërsa tjetri 27 vjeçar, kanë përfunduar nën pranga pasditen e së premtes. Të dyshuarve fillimisht u është kërkuar të ...
Haziri: Kufiri i vitit 1956 duhet të jetë zgjidhja e fundme me Serbinë

Haziri: Kufiri i vitit 1956 duhet të jetë zgjidhja e fundme me Serbinë

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka ripërsëritur qëndrimin e tij lidhur me zgjidhjen përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Ser ...
Detaje nga vdekja e 71-vjeçarit në vendin e punës

Detaje nga vdekja e 71-vjeçarit në vendin e punës

Njëri prej punëtorëve të vdekur është 71 vjeçari nga Prizreni. Familjarët dhe banorët nuk kanë pranuar të flasin para kamerave, ndërsa policia po e ci ...
Tanjug: Pacolli nesër në Sanxhak, jo si ministër, por si shtetas zviceran

Tanjug: Pacolli nesër në Sanxhak, jo si ministër, por si shtetas zviceran

Mediat serbe njoftojnë se Ministri i Jashtëm i Kosovës të cilit shteti serb si duket nuk do t'i japë leje të shkojë në Sanxhak, në një tubim të boshnj ...
Lirohet nga spitali personi që iu ekspozua Noviçokut

Lirohet nga spitali personi që iu ekspozua Noviçokut

Një person nga Britania që ishte helmuar me agjenti nervor Noviçok është liruar nga spitali, pasi gjendja e tij shëndetësore është përmirësuar, kanë n ...
MTI urdhëron inspektorët të monitorojnë çmimet e pemëve dhe perimeve

MTI urdhëron inspektorët të monitorojnë çmimet e pemëve dhe perimeve

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka urdhëruar Inspektoratin e Tregut që të monitorojnë nëse tregtarët po bëjnë ngritje të çmimeve. Kj ...
1 1,312 1,313 1,314 1,315 1,316 1,453 13140 / 14522 POSTS