Category: LAJME

1 1,310 1,311 1,312 1,313 1,314 1,449 13120 / 14483 POSTS
Nëna lë fëmijën në shtrat dhe kthehet pas disa sekondash, por tashmë ishte shumë vonë…

Nëna lë fëmijën në shtrat dhe kthehet pas disa sekondash, por tashmë ishte shumë vonë…

Shumica e prindërve pajtohen se nuk ka asgjë më komode sesa të qetësohet foshnja e tyre. Dhe, natyrisht, është e lehtë ta leni në shtrat duke fjetur, ...
Kosovari Gent Cakaj, kryenegociator i Shqipërisë për çeljen e negociatave me BE-në (VIDEO)

Kosovari Gent Cakaj, kryenegociator i Shqipërisë për çeljen e negociatave me BE-në (VIDEO)

Kryenegociator i çeljes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian për anëtarësim është caktuar Gent Cakaj. Ai për ABC News ka njoftuar se ...
Sa kushtoi udhëtimi i baballarëve të kombit me aeroplanin e Pacollit deri në Bruksel?

Sa kushtoi udhëtimi i baballarëve të kombit me aeroplanin e Pacollit deri në Bruksel?

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli i cili i tha se i dërgoi me shpenzime të veta liderët në takim me Mogherinin n ...
Kryediplomati maqedonas në Prishtinë, kërkon heqjen e takës për produktet e këtij vendi

Kryediplomati maqedonas në Prishtinë, kërkon heqjen e takës për produktet e këtij vendi

Kryediplomati maqedonas Nikola Dimitrov është përgëzuar nga drejtuesit e institucioneve në Kosovë për arritjen e marrëveshjes për emër mes Maqedonisë ...
Ahmeti përsëri e shtynë aftin për ardhjen e autobusëve të rinj, ish bashkëpartiaket i thonë se po qeverisë si Ismet Beqiri

Ahmeti përsëri e shtynë aftin për ardhjen e autobusëve të rinj, ish bashkëpartiaket i thonë se po qeverisë si Ismet Beqiri

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se Komuna ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimin me Ndërmarrjen Publike të Komunës së Prishtinës “T ...
Rrëfimi i fallxhores që fiton nga 150 euro në ditë: Klientë të mi janë politikanët, këngëtarët…

Rrëfimi i fallxhores që fiton nga 150 euro në ditë: Klientë të mi janë politikanët, këngëtarët…

Ministra, deputetë, këngëtarë, artistë, biznesmenë e qindra qytetarë trokasin në derën e saj për ta shikuar filxhanin e kafesë. Gruaja që pretendon se ...
Serbia, Maqedonia, Bosnja e Mali i Zi i përgjigjen bashkë Kosovës?

Serbia, Maqedonia, Bosnja e Mali i Zi i përgjigjen bashkë Kosovës?

Ministrat e obliguar për tregti, bujqësi dhe ekonomi nga katër shtete të Ballkanit, do të kenë të mërkurën në Beograd mbledhje, ku do të shqyrtohet gj ...
Abdixhiku thotë se Mustafa dhe deputetët e LDK-së ishin të vendosur në takimin me Delawie-n

Abdixhiku thotë se Mustafa dhe deputetët e LDK-së ishin të vendosur në takimin me Delawie-n

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka publikuar një fotografi nga takimi që pati partia në shtëpinë e kryetarit të saj, Isa Mustafa. Në shtëpinë ...
Veseli takoi ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, flasin për forcimin e bashkëpunimit ndërshtetëror

Veseli takoi ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, flasin për forcimin e bashkëpunimit ndërshtetëror

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov, i cili po qëndron p ...
Era Istrefi falënderon Presidentin Thaçi, ndan disa momente të lumtura

Era Istrefi falënderon Presidentin Thaçi, ndan disa momente të lumtura

Era Istrefi sot është dekoruar me Medalje Presidenciale nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Ata biseduan për sukseset e njëpasnjëshme të Erës, ...
1 1,310 1,311 1,312 1,313 1,314 1,449 13120 / 14483 POSTS