Category: LAJME

1 1,309 1,310 1,311 1,312 1,313 1,452 13110 / 14519 POSTS
Policia identifikon edhe dy pjesëtarë të tjerë të grupit kriminal malazez

Policia identifikon edhe dy pjesëtarë të tjerë të grupit kriminal malazez

Policia e Kosovës në një aksion gjatë ditës së mërkurë arrestoi dy malazezë, një serb dhe një shqiptare nën dyshimin për aktivitete kriminale. Poli ...
Ministri Ismaili: Suksese nxënësve në provimin pranues, do t’i rrisim pagat për mjekët

Ministri Ismaili: Suksese nxënësve në provimin pranues, do t’i rrisim pagat për mjekët

Ministri Uran Ismaili, u ka uruar suksese nxënësve në provimin pranues në Fakultetin e Mjekësisë. Ai ka thënë se tani kushtet për mjekët do të përmirë ...
Mbrëmë kolonë në Merdarë, sot pritjet deri në 40 min

Mbrëmë kolonë në Merdarë, sot pritjet deri në 40 min

Shumë bashkatdhetarë që kanë marrë rrugën për vendlindje, mbrëmë kanë pritur deri në 7 orë për të hyrë në Kosovë. Kolona të gjata janë shkaktuar si ...
Avokati i Popullit: Po hetojmë se si ndodhi që gjobat e paguara të qytetarëve, figurojnë në sistemin ‘online’ të papaguara

Avokati i Popullit: Po hetojmë se si ndodhi që gjobat e paguara të qytetarëve, figurojnë në sistemin ‘online’ të papaguara

Policia e Kosovës përmes faqes zyrtare i ka ofruar qytetarëve qasjen për kontrollimin e tiketave të trafikut, nëse kanë dënime të papaguara apo jo. Gj ...
Familja shqiptare dëbohet nga Franca

Familja shqiptare dëbohet nga Franca

Mbrëmjen e së enjtes, më 19 korrik, në Mende të Francës është arrestuar një familje shqiptare, duke përfshirë këtu edhe dy fëmijë të moshës 13 dhe 15- ...
A do ta arrestojë sot Serbia, Behgjet Pacollin?!

A do ta arrestojë sot Serbia, Behgjet Pacollin?!

Ftesa për pjesëmarrje në një konferencë në Novi Pazar që iu bë zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka alarmuar autoritete ...
Zyrtare: Thaçi dhe Vuçiq takohen në fillim të shtatorit

Zyrtare: Thaçi dhe Vuçiq takohen në fillim të shtatorit

Dialogu mes Kosovës e Serbisë, me ndërmjetësimin e Përfaqësueses së Lartë të BE’së, Federcia Mogherini, ka hyrë në fazën intensive. Gjatë verës Presid ...
Aksident në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë

Aksident në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë

Një aksident mes dy veturave ka ndodhur në aksin rrugorë Prishtinë – Fushë Kosovë. Siç shihet në fotot e dërguara nga një qytetar, aksidenti ka ndo ...
Rusia dhe SHBA me plan të përbashkët për kthimin e refugjatëve sirianë

Rusia dhe SHBA me plan të përbashkët për kthimin e refugjatëve sirianë

Ministria e Mbrojtjes në Rusi ka dërguar një propozim në Uashington për t’ju bashkuar në organizimin e kthimit të refugjatëve sirianë në vendin e tyre ...
Kur do të bisedohet me Serbinë për të pagjeturit dhe dëmet e luftës? Tregon Arifi

Kur do të bisedohet me Serbinë për të pagjeturit dhe dëmet e luftës? Tregon Arifi

Kompensimi i dëmeve të luftës, të pagjeturit, hisja në pasurinë e ish-Jugosllavisë dhe tema të tjera, nuk do të diskutohen në dialogun që Kosova po e ...
1 1,309 1,310 1,311 1,312 1,313 1,452 13110 / 14519 POSTS