Category: LAJME

1 1,308 1,309 1,310 1,311 1,312 1,425 13100 / 14249 POSTS
Kapet njeriu që e tmerroi Drenasin

Kapet njeriu që e tmerroi Drenasin

Njësitet policore të stacionit të Drenasit, kanë arrestuar sot një person të dyshuar për disa vjedhje të rënda. Rastet kanë ndodhur në fshatin Ne ...
Fotografia që s’do koment, Ramiz Lladrovci e bën edhe këtë

Fotografia që s’do koment, Ramiz Lladrovci e bën edhe këtë

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci përveç punës së tij në komunë, shpesh është bërë pjesë e medieve edhe për veprimet e tij të çuditshme. Një v ...
Këto rregulla duhet t’i dijë secili kosovar kur të hiqen vizat

Këto rregulla duhet t’i dijë secili kosovar kur të hiqen vizat

Republika e Kosovës pritet që sot edhe zyrtarisht të marrë lajmin e madh për heqjen e vizave. Kësisoj, komisionari evropian, Dimitris Avramopoulos, pë ...
Avramopoulos ia prish ekskluzivitetin Hashim Thaçit, e jep lajmin për vizat

Avramopoulos ia prish ekskluzivitetin Hashim Thaçit, e jep lajmin për vizat

Dimitris Avramopoulos, Komisioneri Evropian për Migracionin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë, nuk e ka pritur takimin me delegacionin kosovar në B ...
Kreditin e vizave do ta marrë Thaçi – Limaj, Veseli e Haradinaj mund të duartrokasin

Kreditin e vizave do ta marrë Thaçi – Limaj, Veseli e Haradinaj mund të duartrokasin

Komisioneri i BE’së për Çështje të Brendshme Dimitris Avramopoulos ka paralajmëruar sot një konferencë për media në orën 16 e 30. Përkrah tij, do të j ...
Historia tronditëse/ Komunistët i rrëmbyen nënën, takimi përmallues pas 12 vitesh

Historia tronditëse/ Komunistët i rrëmbyen nënën, takimi përmallues pas 12 vitesh

Rrëfimi i rrallë i Fadil Çapos/ Iu internuan nënën dhe i lanë 21 ditë vetëm pa bukë e ujë…Tre të miturit që e rigjetën nënën pas 12 vitesh në internim ...
Shkelet përsëri protokolli i shtetit, Thaçi, Haradinaj e Veseli nuk e çajnë kokën për ligjet

Shkelet përsëri protokolli i shtetit, Thaçi, Haradinaj e Veseli nuk e çajnë kokën për ligjet

Presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë shkelur protokollin e shtetit, duke u larguar që të tre ...
Thaçi në takim me Vuçiqin e Mogherinin – Veseli, Limaj e Pacolli presin në korridor

Thaçi në takim me Vuçiqin e Mogherinin – Veseli, Limaj e Pacolli presin në korridor

Pasi Federica Mogherini përfundoi takimet e ndara me delegacionin kosovar, të përbërë nga të gjithë liderët institucionalë, dhe me presidentin serb Al ...
Kurti: Derisa të dialogojë në Bruksel, Gjykata Speciale e lë të qetë Thaçin

Kurti: Derisa të dialogojë në Bruksel, Gjykata Speciale e lë të qetë Thaçin

Lideri i VV'së Albin Kurti, ka aluduar se presidenti i vendit Hashim Thaçi derisa të dialogojë me Serbinë, Gjykata Speciale do ta lë atë të qetë. Këto ...
Ramush Haradinaj tregon se çka u fol në takim me Mogherinin

Ramush Haradinaj tregon se çka u fol në takim me Mogherinin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Bruksel së bashku me delegacionin nga Kosova, ka treguar se çfarë është diskutuar në taki ...
1 1,308 1,309 1,310 1,311 1,312 1,425 13100 / 14249 POSTS