Category: LAJME

1 1,248 1,249 1,250 1,251 1,252 1,513 12500 / 15121 POSTS
Kërcënohet me jetë drejtori i Komunës së Prizrenit

Kërcënohet me jetë drejtori i Komunës së Prizrenit

Drejtori i Financave në Prizren, Ertan Simitçi, është kërcënuar me jetë. Kërcënimet i ka marrë përmes rrjetit social “Facebook”. “Kam pranuar dis ...
Presidenca e pranon se ideja e Hashim Thaçit për “korrigjim kufijsh” është jokushtetuese

Presidenca e pranon se ideja e Hashim Thaçit për “korrigjim kufijsh” është jokushtetuese

​Ideja e presidentit Hashim Thaçi për “korrigjim” të kufijve është në kundërshtim me Nenin 1 të Kushtetutës së Kosovës, i cili thotë se Republika e Ko ...
Shtatë të arrestuar në Maqedoni për pjesëmarrje në luftën e Sirisë dhe Irakut

Shtatë të arrestuar në Maqedoni për pjesëmarrje në luftën e Sirisë dhe Irakut

Ministria e Punëve të Brendshme në bashkëpunim me partnerët e Koalicionit Botëror për Luftën Kundër Terrorizmit dhe Fuqive Demokratike Siriane, sot ka ...
Arrestohet nëna pasi që donte të shiste foshnjën për 18 mijë euro

Arrestohet nëna pasi që donte të shiste foshnjën për 18 mijë euro

Policia Greke i ka dhënë fund një rrjeti kriminal i cili shiste fëmijët porsalindur tek prindërit të cilët nuk mund të kenë fëmijë. Një nënë dhe ...
E zbulojnë mediat serbe, ky është ‘plani i madh’ i Merkelit për Kosovën

E zbulojnë mediat serbe, ky është ‘plani i madh’ i Merkelit për Kosovën

Mediat serbe kanë publikuar planin e Angela Merkelit për çështjen e Kosovës. Edhe pse dialogu zyrtar midis Beogradit dhe Prishtinës udhëhiqet nga ...
Britania mund të kërkojë ekstradimin e dy të dyshuarve rusë për rastin Skripal

Britania mund të kërkojë ekstradimin e dy të dyshuarve rusë për rastin Skripal

Britania është duke u përgatitur për t’i kërkuar Rusisë të ekstradojë dy burra që dyshohet se kanë kryer sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus, ...
Boiken Abazi kërkon mobilizim për ta hequr Hashim Thaçin

Boiken Abazi kërkon mobilizim për ta hequr Hashim Thaçin

Sekretari për marrëdhënie me jashtë në  Vetëvendosje, Boiken Abazi në një postim të tij dy orë pas mesnatës ka bërë thirrje për heqjen nga pozita të p ...
Kryetari i Bujanocit: Nëse në shkëmbim nuk përfshihet krejt Lugina, do të ketë pasoja të rënda

Kryetari i Bujanocit: Nëse në shkëmbim nuk përfshihet krejt Lugina, do të ketë pasoja të rënda

Faktori politik në komunën e Bujanocit është pro idesë së bashkimit me Kosovën, por kërkon që të bëhet kujdes me termat që përdor presidenti Hashim Th ...
Blici serb: Vuçiq në shtator e viziton Kosovën

Blici serb: Vuçiq në shtator e viziton Kosovën

Shtatori mund të jetë muaji kur do të zgjidhet çështja e Kosovës. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do t’i vizitojë serbët në Kosovë ku më p ...
Ish-ambasadori kosovar: Ndryshimi i kufijve ka kohë që flitet në kanalet diplomatike, politikanët tanë kanë lejuar që kjo të ndodhë

Ish-ambasadori kosovar: Ndryshimi i kufijve ka kohë që flitet në kanalet diplomatike, politikanët tanë kanë lejuar që kjo të ndodhë

Ish-ambasadori kosovar, tash zëvendësministër i Jashtëm, Anton Berisha ka dalë kundër idesë për ndryshim kufijsh mes Kosovës dhe Serbisë. Në një ...
1 1,248 1,249 1,250 1,251 1,252 1,513 12500 / 15121 POSTS