Category: LAJME

1 1,247 1,248 1,249 1,250 1,251 1,513 12490 / 15121 POSTS
Teodosije: Kosova dhe Metohija nuk mund të ndahet e as të shkëputet nga Serbia

Teodosije: Kosova dhe Metohija nuk mund të ndahet e as të shkëputet nga Serbia

Kisha Ortodokse po mban mesha nëpër kishat dhe manastiret e Kosovës. Aty zyrtarë të lartë të Kishës që operojnë në Kosovë po u flasin besimtarëve serb ...
Gjermania ka 13 mijë vende pune për punëtorë nga Kosova dhe Shqipëria

Gjermania ka 13 mijë vende pune për punëtorë nga Kosova dhe Shqipëria

Qindra, mijëra punëtorë nga Republika e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë janë futur në skemën e shtetit të Gjermanisë për tu punësuar në disa spitaleve dh ...
Përmirësohet cilësia e ujit të pijshëm në Kosovë

Përmirësohet cilësia e ujit të pijshëm në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar raportin vjetor për cilësinë e ujit të pijshëm në Kosovë për vitin 2017. Sipas ...
Isa Mustafa rikthehet në publik

Isa Mustafa rikthehet në publik

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, do shfaqet sot në publik për herë të parë prej që iu përkeqësua gjendja shëndetësore në fillim të këtij viti. LDK sot ...
Vjen përgjigja nga Beogradi për Thaçin: Luginën e merr veç në ëndrra

Vjen përgjigja nga Beogradi për Thaçin: Luginën e merr veç në ëndrra

Shefi i diplomacisë serbe ka thënë se zgjidhje më të mirë se ndara e Kosovës. Ai ka thënë se një zgjidhje e tillë është afatgjatë, pasi ekziston mun ...
Vdekje e dyshimtë në Pejë, viktima kishte një plagë në kokë

Vdekje e dyshimtë në Pejë, viktima kishte një plagë në kokë

Gjatë ditës së djeshme në Pejë është raportuar për një vdekje të dyshimtë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një person i gjinisë mashkullore ë ...
Hajnat vjedhin mikrofonat e Xhamisë

Hajnat vjedhin mikrofonat e Xhamisë

Në Hanin e Elezit, më konkretisht në lagjen e Meliqëv ka ndodhur nj vjedhje e rëndë. Një mashkull K/Shqiptar ka raportuar se person-a të panjohur ...
4 mijë aplikime për tu bërë agjent në AKI, nis intervistimi për kaq vende të lira!

4 mijë aplikime për tu bërë agjent në AKI, nis intervistimi për kaq vende të lira!

Agjencia Kosovare e Inteligjencës ka nisur intervistimin për pretendentët për tu bërë pjesë e saj. Indeksonline mëson se, nga 4000 mijë aplikime, ...
Murati: Dërgimi i Statutit të Asociacionit direkt në Bruksel, e vë Kosovën para aktit të kryer

Murati: Dërgimi i Statutit të Asociacionit direkt në Bruksel, e vë Kosovën para aktit të kryer

Analisti Artan Murati ka thënë sot se dërgimi i Statutit Asociacionit të Komunave Serbe direkt në Bruksel, pa u shqyrtuar fare në Prishtinë e vë Kosov ...
Menaxhimi i Gazivodës kusht për arritjen e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë?

Menaxhimi i Gazivodës kusht për arritjen e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë?

Prishtina në plan të parë ka Gazivodën dhe marrëveshjen e energjisë, kjo është arsyeja pse po vonohet krijimi i Asociacionit të komunave serbe, shkrua ...
1 1,247 1,248 1,249 1,250 1,251 1,513 12490 / 15121 POSTS