Category: LAJME

1 1,246 1,247 1,248 1,249 1,250 1,452 12480 / 14519 POSTS
Myftiu ia fali xhenazen, në Kishë sot luten për të. Çfarë thoshte Demaçi kur dikush i kërkonte të fliste për fenë e tij

Myftiu ia fali xhenazen, në Kishë sot luten për të. Çfarë thoshte Demaçi kur dikush i kërkonte të fliste për fenë e tij

Njeriu që kishte dhënë gjithçka për Kosovën, Adem Demaçi, është varrosur të shtunën në Velani të Prishtinës. Kryemiftiu Naim Tërnava ia ka falur xhena ...
Ky është 22-vjeçari që u vra mbrëmë në Gjilan, dorasi kishte postuar fotografi me të

Ky është 22-vjeçari që u vra mbrëmë në Gjilan, dorasi kishte postuar fotografi me të

Me armë zjarri u qëllua për vdekje mbrëmë në Bresalc të Gjilanit, Fatlind Arifi 22-vjeç. Për këtë rast policia ka arrestuar dy persona, të dyshuarin k ...
Mali i Zi përsërit planin për t’u ofruar pasaporta investitorëve

Mali i Zi përsërit planin për t’u ofruar pasaporta investitorëve

Qeveria e Malit të Zi planifikon t’u ofrojë shtetësi investitorëve të huaj të cilët janë të gatshëm të investojnë në vend, sidomos në veriun e pazhvil ...
Gjakovë: Arrestohet babai që rrahu djalin

Gjakovë: Arrestohet babai që rrahu djalin

Dje në Gjakovë ka ndodhur një dhunë familjare, babai e ka rrahur djalin e tij. Policia bën të ditur se rrahja kishte ndodhur pas një mosmarrëvesh ...
Rrahje dhe gjuajtje me armë për shkak të një mosmarrëveshje në Prishtinë

Rrahje dhe gjuajtje me armë për shkak të një mosmarrëveshje në Prishtinë

Dy persona janë përleshur mes vete dje në Prishtinë. Njëri prej tyre ka shtënë edhe me armë zjarri por nga plumbat nuk është lënduar askush. Njëri p ...
Në Viti kapet një furgon me 160 bidonë me vaj motorik

Në Viti kapet një furgon me 160 bidonë me vaj motorik

Patrulla policore mobile ka ndalur një furgon në Viti, ku gjatë kontrollimit është konstatuar se kishte ngarkesë prej 160 bidonë të mbushura me vaj mo ...
Tentim vrasje në Prizren, policia arreston një person

Tentim vrasje në Prizren, policia arreston një person

Dje në Prizren një person i gjinisë mashkullore ka plagosur me armë zjarri një tjetër për shkak të një mosmarrëveshje. Viktima ka pësuar lëndime tru ...
Ky është i dyshuari kryesor për vrasjen e 22 vjeçarit nga Gjilani

Ky është i dyshuari kryesor për vrasjen e 22 vjeçarit nga Gjilani

Mbrëmë rreth orës 23:00 një person është vrarë me armë zjarri në fshatin Bresalc të Gjilanit. Burimet e lajmi.net brenda Policisë së Kosovës thonë ...
Aksident mes tri veturave në Lipjan, ka të lënduar

Aksident mes tri veturave në Lipjan, ka të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Lipjan. Disa persona janë lënduar nga aksidenti që ndodhi mëngjesin e sotëm në fshatin ...
Detaje nga vrasja e 22-vjeçarit në Bresalc të Gjilanit, dy vëllëzër të implikuar në vrasje

Detaje nga vrasja e 22-vjeçarit në Bresalc të Gjilanit, dy vëllëzër të implikuar në vrasje

Mbrëmë, Fatlind Arifi 22-vjeçar u qëllua me armë zjarri në gjoks në vendin e quajtur “Te Lapidari’’ në fshatin Bresalc të Gjilanit. Dyshohet se kjo vr ...
1 1,246 1,247 1,248 1,249 1,250 1,452 12480 / 14519 POSTS