Category: LAJME

1 1,246 1,247 1,248 1,249 1,250 1,571 12480 / 15710 POSTS
Haradinaj: Do ta ndihmojmë Suharekën pas vërshimeve

Haradinaj: Do ta ndihmojmë Suharekën pas vërshimeve

Pas reshjeve të shiut, Komuna e Suharekës është duke u përballur me vërshime. Mbrëmë gjatë tërë natës ka pasur reshje të shiut, ku e ka përfshi ...
Videoja e gruas shqiptare që po bëhet virale në internet: Vallëzon me burrin 10 minuta para lindjes

Videoja e gruas shqiptare që po bëhet virale në internet: Vallëzon me burrin 10 minuta para lindjes

Diola, gruaja e gjinekologut shqiptar, Dardan Baftiu, ka ndarë një moment interesant dhe inspirues për nënat e reja. Në profilin e saj zyrtar, Diola ...
Si u frynë listat e veteranëve ndër vite

Si u frynë listat e veteranëve ndër vite

Për çdo muaj, listës së veteranëve u janë shtuar së paku 100 persona. Tani benefite si veteranë marrin rreth 37 mijë e 771 persona. Prej vitit 2015, k ...
Prokurori Sylë Hoxha lajmërohet vullnetarisht: Ma jepni lëndën e veteranëve, e çoj deri në fund

Prokurori Sylë Hoxha lajmërohet vullnetarisht: Ma jepni lëndën e veteranëve, e çoj deri në fund

Prokurori Special, Sylë Hoxha, është i gatshëm ta marrë për ta hetuar lëndën e veteranëve mashtrues të UÇK’së, që e la në gjysmë ish-prokurori Elez Bl ...
Dyfytyrësia e gruas së Oliver Ivanoviqit: Ankohet, por vetë nuk vjen të dëshmojë për vrasjen e burrit

Dyfytyrësia e gruas së Oliver Ivanoviqit: Ankohet, por vetë nuk vjen të dëshmojë për vrasjen e burrit

Milena Ivanoviq, bashkëshortja e politikanit serb të vrarë në Kosovë, Oliver Ivanoviq, nuk ka ardhur ende për të dëshmuar në Prokurori Speciale të Kos ...
Kosovës së shpejti mund t’i shtohet edhe Banka e Diasporës

Kosovës së shpejti mund t’i shtohet edhe Banka e Diasporës

Diaspora shqiptare do të bëhet me bankë të veten. Mjetet janë siguruar, ndërsa edhe emri është rezervuar. Tani vetëm po pritet që të aplikohet për lic ...
Throwback: Thaçi thoshte se ha byrek me jogurt, por kishte pirë raki e verëra prej 500 eurove

Throwback: Thaçi thoshte se ha byrek me jogurt, por kishte pirë raki e verëra prej 500 eurove

Para katër vjetësh, saktësisht më 2014, presidenti aktual i Kosovës, atëkohë kryeministër, Hashim Thaçi, gjatë fushatës zgjedhore, deklaronte se i pël ...
Heshtje për vrasjen në Gjakovë

Heshtje për vrasjen në Gjakovë

Ende nuk ka asnjë rezultat nga hetimet për zyrtarët policor të dyshuar për moskryerje të detyrës Inspektorati Policor i Kosovës ende nuk ka mar ...
Vazhdojnë kolonat dhe pritjet disa orëshe në Merdare

Vazhdojnë kolonat dhe pritjet disa orëshe në Merdare

Si çdo ditë të verës, edhe sot po vazhdojnë kolonat dhe pritjet e gjata në pikëkalimet kufitare të Kosovës. Pika më e ngarkuar sipas Qendrës Ko ...
Turqit në Prizren i binden Erdoganit, shesin iPhonët

Turqit në Prizren i binden Erdoganit, shesin iPhonët

Në qytetin e Prizrenit e kanë marr goxha seriozisht një porosi të presidentit turk Rexhep Taip Erdogan. Disa familje prizrenase po e shqyrtojnë ...
1 1,246 1,247 1,248 1,249 1,250 1,571 12480 / 15710 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19