Category: LAJME

1 1,245 1,246 1,247 1,248 1,249 1,513 12470 / 15121 POSTS
Lirim Grajçevci nga Londra zhvendoset për ambasador në Holandë

Lirim Grajçevci nga Londra zhvendoset për ambasador në Holandë

​Ish-ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Lirim Grajçevci është emëruar ambasadori i ri i Kosovës në Holandë. Në këtë pozitë Grajçevci vije ...
Turqit në Maqedoni kundër Gjergj Dedajt ambasador

Turqit në Maqedoni kundër Gjergj Dedajt ambasador

Partia për Lëvizjen e Turqve në Maqedoni (PLT) ka dërguar reagim me shkrim te presidenti Gjorge Ivanov dhe ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitr ...
Popullsia në Australi arrin në 25 milionë banorë

Popullsia në Australi arrin në 25 milionë banorë

Numri i popullsisë në Australi do të arrijë shifrën 25 milionë, për herë të parë është raportuar të martën pas matjeve zyrtare. Shifat, që janë r ...
Ish-kryetari i Mitrovicës tash ambasador në Slloveni

Ish-kryetari i Mitrovicës tash ambasador në Slloveni

Presidenti Hashim Thaçi tashmë ka nënshkruar emërimet e ambasadorëve të rinj të Kosovës nëpër vendet Evropiane. Pas emërimit të ish zëvendës mini ...
Ministri kundër qeverisë: Mbrojtja e prodhuesve ishte vendim i drejtë

Ministri kundër qeverisë: Mbrojtja e prodhuesve ishte vendim i drejtë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka folur për herë të parë pas shfuqizimit të vendimit për mbrojtjen e prodhueseve vendor që ishte sp ...
Kurti takon kryetarin e Bujanocit, thotë se korrigjimi i kufijve është i rrezikshëm

Kurti takon kryetarin e Bujanocit, thotë se korrigjimi i kufijve është i rrezikshëm

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është takuar sot me kryetarin e Bujanocit, Shaip Kamberi. Në këtë takim, Kurti e informoi Kamberin rreth diskuti ...
Qeveria: Drafti i Asociacionit fillimisht i dërgohet Brukselit, pastaj e shohim ne

Qeveria: Drafti i Asociacionit fillimisht i dërgohet Brukselit, pastaj e shohim ne

Qeveria e Kosovës nuk ka pranuar asnjë dokument të draft-statutit të Asociacionit të Komunave Serbe, afati për hartimin e të cilit ka përfunduar të sh ...
Tjetër imam dyshohet për abuzim seksual, kryeimami i Kaçanikut u arrestua në Turqi për të njëjtat dyshime

Tjetër imam dyshohet për abuzim seksual, kryeimami i Kaçanikut u arrestua në Turqi për të njëjtat dyshime

Florim Nezirajt iu prishën pushimet ende pa i përfunduar ato, kur më 6 korrik Policia e Turqisë e arrestoi atë në Antalia nën dyshimin se ka abuzuar ...
Thaçi: Në Bruksel do ta kërkoj Luginën, por Veriun s’e japim

Thaçi: Në Bruksel do ta kërkoj Luginën, por Veriun s’e japim

Presidenti Hashim Thaçi, as që dëshiron të dëgjojë për kundërshtimet që vijnë nga spektri politik kosovarë rreth idesë për korrigjimin e kufijve me Se ...
72 aksidente brenda 24 orëve dhe 1661 tiketa të shqiptuara

72 aksidente brenda 24 orëve dhe 1661 tiketa të shqiptuara

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1661 tiketa të trafikut ndaj atyre që kanë shkelur rregullat e komunikacionit. Policia po a ...
1 1,245 1,246 1,247 1,248 1,249 1,513 12470 / 15121 POSTS