Category: LAJME

1 1,244 1,245 1,246 1,247 1,248 1,425 12460 / 14249 POSTS
83 të vdekur nga zjarret në Greqi, nuk dihet për fatin e dy shqiptarëve

83 të vdekur nga zjarret në Greqi, nuk dihet për fatin e dy shqiptarëve

Autoritetet greke konfirmojnë se numri i viktimave nga zjarret ka shkuar në 83. Ndërkohë ende nuk ka informacione për dy shqiptarët që u shpallën ...
Reshitaj në Gjakovë, përuron fillimin e punimeve të projektit në vlerë afër gjysmë milionë euro

Reshitaj në Gjakovë, përuron fillimin e punimeve të projektit në vlerë afër gjysmë milionë euro

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj së bashku me kryetarin e Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, sot kanë përuruar fillimi ...
Policia nderon Enver Zymberin në 7-vjetorin e rënies

Policia nderon Enver Zymberin në 7-vjetorin e rënies

Për nder të përvjetorit të shtatë të rënies në detyrë të Heroit të Kosovës, Enver Zymberi, Policia e Kosovës sot ka mbajtur disa aktivitete për nder t ...
Albulena Haxhiu e quan Presidentin hajn: Na i vodhi mysafirët nga Presheva

Albulena Haxhiu e quan Presidentin hajn: Na i vodhi mysafirët nga Presheva

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu e ka akuzuar presidentin Hashim Thaçi se ua “vodhi” mysafirët. Sipas saj, Lëvizja Vetëvendosje ...
Kujdes kosovarë: Nëse iu vjen ky mesazh për ofertë pune në Gjermani, mos e hapni

Kujdes kosovarë: Nëse iu vjen ky mesazh për ofertë pune në Gjermani, mos e hapni

Përmes rrjeteve sociale dhe aplikacioneve të ndryshme, kryesisht atij Viber, qytetarët në Kosovë kanë filluar të marrin së fundmi mesazhe, në të cilat ...
Një aksion si në filma – si u vra Enver Zymberi

Një aksion si në filma – si u vra Enver Zymberi

Mbi 20 minuta luftime kishin pasur 50 policë të Kosovës me 10-15 serbë. Por një plumb i vetëm snajperi e kishte rrokë në ballë, policin Enver Zymberi. ...
Thaçi e vlerëson të pamundur kërkesën e Luginës së Preshevës për bashkim me Kosovën

Thaçi e vlerëson të pamundur kërkesën e Luginës së Preshevës për bashkim me Kosovën

Ish -Kryetari i Preshevës Ragmi Mustafa, ka kërkuar nga presidenti Hashim Thaçi që në kuadër të dialogut  me Serbinë të diskutohet edhe kërkesa e tyre ...
Thaçi: Nuk do të ketë ndarje të Kosovës

Thaçi: Nuk do të ketë ndarje të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës. Pas këtij takimi, në konferencën p ...
Thaçi: Kosova e gatshme të marrë përgjegjësitë për mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve në Luginën  Preshevës

Thaçi: Kosova e gatshme të marrë përgjegjësitë për mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve në Luginën Preshevës

Presidenti i Kosovës ka takuar udhëheqësit politikë të komunave të Luginës së Preshevës. Ai në një konferencë për media ka thënë se qëllimi i këtij ...
Seanca e Kuvendit vazhdon punimet në ora 15:00

Seanca e Kuvendit vazhdon punimet në ora 15:00

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë seancën në ora 15:00. Kështu ka vendosur Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e mbajtur. Ndërsa, Kryetari i Kuvendit, K ...
1 1,244 1,245 1,246 1,247 1,248 1,425 12460 / 14249 POSTS