Category: LAJME

1 1,244 1,245 1,246 1,247 1,248 1,513 12460 / 15121 POSTS
Vuçiq: Nëse s’ka zgjidhje me Kosovën, në 2050-tën do të jemi një milion serbë më pak

Vuçiq: Nëse s’ka zgjidhje me Kosovën, në 2050-tën do të jemi një milion serbë më pak

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq në konferencën e sotme për media të mbajtur në Beograd, ka rradhitur katër arsye që sipas tij, duhet të arrihet ...
A po e braktisin kosovarët bregdetin e Shqipërisë?

A po e braktisin kosovarët bregdetin e Shqipërisë?

Vdekja e disa pushuesve në plazhe, ofendimet, abuzimet në çmime, diskriminimi ndaj turistëve me autobusë etj., kosovarët po i tejkalojnë në heshtje, d ...
Kryetari Muharremaj, takon Njësinë e zjarrëfikësve në Suharekë – premton krijimin e kushteve më të mira

Kryetari Muharremaj, takon Njësinë e zjarrëfikësve në Suharekë – premton krijimin e kushteve më të mira

Edhe këtë mengjes ashtu siç e ka bërë traditë, kryetari i Komunës së Suharekës z.Bali Muharremaj e ka shfrytëzuar për t’u takuar me përfaqsues të inst ...
Një Delegacion i Lartë i SHKK-së po qëndron në vizitë zyrtare 10 ditore në SHBA

Një Delegacion i Lartë i SHKK-së po qëndron në vizitë zyrtare 10 ditore në SHBA

Delegacioni i Lartë i Shërbimit Korrektues të Kosovës udhëhequr nga Drejtori i Përgjithshem Nehat Thaçi, po qëndron për vizitë zyrtare dhjetë ditore n ...
Vetëvendosje nuk përjashton protestat për të penguar presidentin Thaçi

Vetëvendosje nuk përjashton protestat për të penguar presidentin Thaçi

Deputetet e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu dhe Arbërie Nagavci, kanë thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka kredibilitet të flasë ...
Shoqëritë civile nga Kosova dhe Serbia i kërkojnë Mogherinit të flas qartë rreth lëvizjeve të kufijve

Shoqëritë civile nga Kosova dhe Serbia i kërkojnë Mogherinit të flas qartë rreth lëvizjeve të kufijve

Organizatat e shoqërisë civile nga Kosova dhe Serbia i kanë dërguar një letër të hapur përfaqësues së lartë për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evrop ...
Veseli takon Ambasadorin Delawie dhe shefen e USAID

Veseli takon Ambasadorin Delawie dhe shefen e USAID

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie dhe S ...
Aktakuzë për krime lufte, 68-vjeçari serb akuzohet për vrasjen dhe djegien e një familje nga Klina

Aktakuzë për krime lufte, 68-vjeçari serb akuzohet për vrasjen dhe djegien e një familje nga Klina

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë për krime lufte ndaj serbit Milorad Zajiq. Ky i fundit po dyshohet se ka marrë pjesë në aksionet e u ...
Teatrot e qyteteve të Kosovës do të bëhen me ligj të ri

Teatrot e qyteteve të Kosovës do të bëhen me ligj të ri

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në një takim pune, drejtorët e Teatrove të qyteteve kryesore të Kosovës dhe përfa ...
NATO: Ja pse do të investojmë për bazën ajrore në Kuçovë

NATO: Ja pse do të investojmë për bazën ajrore në Kuçovë

Një zyrtar i NATO-s i tha BIRN se qëllimi i investimit ishte përmirësimi i infrastrukturës së bazës ajërore të Kuçovës dhe modernzimi i saj. “NATO pl ...
1 1,244 1,245 1,246 1,247 1,248 1,513 12460 / 15121 POSTS