Category: LAJME

1 2 3 1,512 10 / 15120 POSTS
Baraliu: Presidenti mund të konsultohet me partitë tjera për formimin e qeverisë së re

Baraliu: Presidenti mund të konsultohet me partitë tjera për formimin e qeverisë së re

Sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në qoftëse Albin Kurti nga Vetëvendosje dhe Isa Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të mund të ...
Edita Tahiri: VV’ja ka një etje për pushtet të pakontrolluar

Edita Tahiri: VV’ja ka një etje për pushtet të pakontrolluar

Ish-zëvendëskryeministrja Edita Tahiri, në emisionin “A Show” të T7 ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka një etje për pushtet të pakontrolluar, andaj e ...
Pallaska tregon se pse nuk pret të aprovohet padia e Ramës ndaj Haradinajt

Pallaska tregon se pse nuk pret të aprovohet padia e Ramës ndaj Haradinajt

Avokati Dastid Pallaska ka folur rreth padisë që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka paraqitur kundër homologut të tij kosovar, Ramush Haradinaj, ...
“Telenovela” Kurti thotë se jemi afruar shumë me LDK-në

“Telenovela” Kurti thotë se jemi afruar shumë me LDK-në

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur lidhur me negociatat mes tij dhe Isa Mustafës nga Lidhja Demokratike e Kosovës për një koalicion ...
U rrah në mes të rrugës dhe u mor peng, zbulohet identiteti i 49 vjeçarit shqiptar

U rrah në mes të rrugës dhe u mor peng, zbulohet identiteti i 49 vjeçarit shqiptar

Këtë të premte në zonën e Kamzës në Tiranë një burrë u dhunua me grushte e më tutje u rrëmbye nga disa persona të maskuar. Të tjera detaje kanë dal ...
Haradinaj s’i tërheq deklaratat për Ramën: Nuk i kam thënë të gjitha për të, e kurseva kombin

Haradinaj s’i tërheq deklaratat për Ramën: Nuk i kam thënë të gjitha për të, e kurseva kombin

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth padisë që ka paraqitur ndaj tij homologu i tij shqiptar, Edi Rama, për gjoja shpifj ...
QUINT-i porosi Kosovës për të vazhduar luftën kundër korrupsionit e krimit të organizuar

QUINT-i porosi Kosovës për të vazhduar luftën kundër korrupsionit e krimit të organizuar

Shtetet e QUINT-it vazhdojnë të kërkojnë nga Kosova efikasitet në luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar. Në “Konferencën vjetore të prokuro ...
A po i çon porosi LDK-së Albin Kurti duke e përkujtuar Skënderbeun

A po i çon porosi LDK-së Albin Kurti duke e përkujtuar Skënderbeun

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar në 552-vjetorin e vdekjes heroin kombëtar, Gjergj Kastrioti. Ndër të tjera, Kurti ka shkruar ...
Detaje të reja për vdekjen e 20-vjeçarit kosovar në Itali

Detaje të reja për vdekjen e 20-vjeçarit kosovar në Itali

Erion Morina, 20 vjeç, nga Kosova, u gjet i vdekur sot në Itali. Morina, që me prejardhje është nga fshati i Drenoc i Malishevës, dyshohet se u vra ...
Çfarë tha në Gjykatë Murat Jashari i “Syrit të Popullit” që plagosi Azem Vllasin për personat në listë…

Çfarë tha në Gjykatë Murat Jashari i “Syrit të Popullit” që plagosi Azem Vllasin për personat në listë…

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës po vazhdon seanca përfundimtare për të akuzuarit në rastin që njihet si “Syri i Popullit”. Të gjithë të akuzuar ...
1 2 3 1,512 10 / 15120 POSTS