Category: LAJME

1 2 3 1,452 10 / 14519 POSTS
Ndryshim temperaturash, java fillon me shi

Ndryshim temperaturash, java fillon me shi

Java në vijim me shi. Temperaturat rriten rreth vlerave mesatare. Nga Atlantiku fusha të presionit të ulët po depërtojnë mbi Mesdhe, e ditëve të ar ...
Tërmeti në Shqipëri ndërpret ekskursionin e gjimnazistëve kosovarë

Tërmeti në Shqipëri ndërpret ekskursionin e gjimnazistëve kosovarë

Për shkak të tërmetit qindra gjimnazistë të Mitrovicës e ndërprenë ekskursionin e u kthyen në shtëpi. Disa prej tyre janë trishtuar me atë që përje ...
Sherifi për Limajn: Njeriu i duhur në kohën e duhur

Sherifi për Limajn: Njeriu i duhur në kohën e duhur

Nisma Socialdemokrate në kuadër të takimeve mobilizuese për zgjedhjet e 6 tetorit, mbrëmjen e sotme ka takuar strukturat në Prishtinë. Sekretari i ...
Haradinaj: Veseli e Thaçi e kanë dëmtuar pavarësinë e Kosovës

Haradinaj: Veseli e Thaçi e kanë dëmtuar pavarësinë e Kosovës

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në një tubim në Gjilan me simpatizantë e mbështetës të AAK-së. Haradinaj ka folur për rënd ...
NISMA prezanton kandidatët për deputetë nga Prishtina, Limaj merr mbështetje për kryeministër

NISMA prezanton kandidatët për deputetë nga Prishtina, Limaj merr mbështetje për kryeministër

Nisma Socialdemokrate në kuadër të takimeve mobilizuese për zgjedhjet e 6 tetorit, mbrëmjen e sotme ka takuar strukturat në Prishtinë. Nga kryeqyte ...
Lëvizja Vetëvendosje do të fillojë zyrtarisht fushatën nga qyteti i Mitrovicës

Lëvizja Vetëvendosje do të fillojë zyrtarisht fushatën nga qyteti i Mitrovicës

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur me anë të një shkrimi në Facebook se do të fillojë zyrtarisht fushatën zgjedhore nga qyteti i Mitrovicës. “Fu ...
Një qendër e votimit në Veri zhvendoset në pronën e zyrtarit të PDK-së

Një qendër e votimit në Veri zhvendoset në pronën e zyrtarit të PDK-së

Banorët e Lagjes së Boshnjakëve, në zgjedhjet e 6 tetorit, do t’i drejtohen një objekti të ri për të votuar. Kjo do të ndodhë pasi Zyra Administrat ...
Haradinaj: Disa po kërkojnë ndihmë në Tiranë, a Tirana mezi po i kryen punët e veta

Haradinaj: Disa po kërkojnë ndihmë në Tiranë, a Tirana mezi po i kryen punët e veta

Ramush Haradinaj thotë se ka politikanë kosovarë që akoma nuk po besojnë që Kosova është shtet dhe mund të qeveriset vetë, prandaj shkojnë në Tiranë p ...
Dy kryetarë të nëndegëve të PDK-së në Gjakovë i bashkohen Nismës Socialdemokrate

Dy kryetarë të nëndegëve të PDK-së në Gjakovë i bashkohen Nismës Socialdemokrate

Dy kryetarë të nëndegëve të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Gjakovë i janë bashkuar të dielën Nismës Socialdemokrate Dega në Gjakovë. Mirës ...
Sizmologu: Në 50 vitet e ardhshme Kosovën mund ta godasë një tërmet më i fuqishëm sesa në Shqipëri

Sizmologu: Në 50 vitet e ardhshme Kosovën mund ta godasë një tërmet më i fuqishëm sesa në Shqipëri

Gjatë ditës së djeshme  një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5,8 e ka goditur Shqipërinë. Si pasojë qindra persona janë lënduar dhe mijëra të tjerë janë ...
1 2 3 1,452 10 / 14519 POSTS