Category: LAJM KRYESOR

1 417 418 419 420 421 427 4190 / 4265 POSTS
Sulmet nga gjarpërinjtë, 18 persona janë kafshuar vetëm sivjet [Video]

Sulmet nga gjarpërinjtë, 18 persona janë kafshuar vetëm sivjet [Video]

Gjarprinjtë janë zvarranitë të cilët në rast të kafshimit mund të paraqesin rrezik për shëndetin e njeriut. E gjatë këtij viti, kafshimet nga ta kanë ...
Sa e rrezikuar është Shqipëria nga tërmetet, sizmiologu tregon qytetet e “nxehta”

Sa e rrezikuar është Shqipëria nga tërmetet, sizmiologu tregon qytetet e “nxehta”

Në një kohë kur vendi jonë është goditur nga disa tërmeti, ku më i forti ishte ai i ditës së mërkurë me magnitudë 5.2 në Tiranë dhe në Durrës 5, fika ...
Prokuroria merr një vendim për Shpend Ahmetin nga padia e PDK’së

Prokuroria merr një vendim për Shpend Ahmetin nga padia e PDK’së

Prokuroria Speciale e Kosovës i ka mbyllur hetimet ndaj kreut të komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe zyrtarëve të tjerë komunalë, të cilët një v ...
Tafa: Kështu më tha Van Gaal për Adnan Jonuzajn [Foto]

Tafa: Kështu më tha Van Gaal për Adnan Jonuzajn [Foto]

Aktori kosovarë me famë ndërkombëtare ka treguar në një status në Facebook se cka i kishte thënë atij trajneri holandez, Louis Van Gaal Ilir Tafa ...
Rrufeja godet dy të rinj në Gjakovë, njëri ndërron jetë

Rrufeja godet dy të rinj në Gjakovë, njëri ndërron jetë

Rrufeja ka goditur sot dy të rinj në Nivokaz të Gjakovës, me ç’rast njëri prej tyre ka ndërruar jetë, e tjetri ka shpëtuar. Komantanti i Stacioni ...
Bierhoff: Edhe unë dhe Low ishim problemi në Botëror

Bierhoff: Edhe unë dhe Low ishim problemi në Botëror

Menaxheri gjeneral i Kombëtares gjermane mendon që ai dhe trajneri duhet ta bartin përgjithësinë për eliminimin e hershëm të Gjermanisë nga Rusia 2018 ...
Djalit të heroit të UÇK’së i mbetët hatri nga drejtuesit e shtetit

Djalit të heroit të UÇK’së i mbetët hatri nga drejtuesit e shtetit

Djalit të heroit të Deçanit, Rrustem Bruqi, i ka mbetur hatri fort nga drejtuesit e institucioneve të shteti, për faktin se askush nga ta nuk ka shkua ...
Falja e gjaqeve në Kosovë, periudha më e bardhë e historisë shqiptare

Falja e gjaqeve në Kosovë, periudha më e bardhë e historisë shqiptare

“Ata bëjnë dasmë, kurse djali jem han dhe”... Si do menaxhohej një mllef i tillë ndaj dikujt që i ka marrë jetën një djali të një familje tjetër, për ...
A dëshironi ta dini nëse po ju kërkon policia, klikoni këtu

A dëshironi ta dini nëse po ju kërkon policia, klikoni këtu

Tash çdo qytetar i Kosovës do të mund ta di nëse është në kërkim të Policisë. Krejt këto të dhëna do të mund t’i mësoni veç me një klikim. Qytetarët ...
24 të vdekur nga shpërthimi i depove të fishekzjarreve

24 të vdekur nga shpërthimi i depove të fishekzjarreve

Depot e fishekzjarreve në Meksikë kanë shpërthyer dhe kanë mbetur të vdekur 24 persona e janë plagosur 40 të tjerë. Shpërthimet më të mëdha u z ...
1 417 418 419 420 421 427 4190 / 4265 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19