Category: LAJM KRYESOR

1 391 392 393 394 395 427 3930 / 4265 POSTS
Kosovari vjen nga gyrbeti dhe ia merr jetën vetes – familjarët tregojnë tmerrin

Kosovari vjen nga gyrbeti dhe ia merr jetën vetes – familjarët tregojnë tmerrin

Para dy ditëve, bashkë me familjen, kishte marrë rrugën nga Austria për në Kosovë. Por, me të ardhur në vendlindje, 27-vjeçari, Arlind Dudi, ia mori j ...
Hahn: Tani është në dorën e shteteve të BE’së t’i heqin vizat

Hahn: Tani është në dorën e shteteve të BE’së t’i heqin vizat

Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, ka uruar Kosovën për rekomandimin pozitiv të Komisionit Evropian për liberalizimin e vizave. Përm ...
Makina e krimit që tronditi Shqipërinë ishte e vjedhur në Kosovë

Makina e krimit që tronditi Shqipërinë ishte e vjedhur në Kosovë

Makina e përdorur në atentatin ndaj ish-policit Boran Bërcana dhe të dashurës së tij, Silvana Ndoci, rezulton se është vjedhur në Kosovë. Autori ...
Avramopoulos ia prish ekskluzivitetin Hashim Thaçit, e jep lajmin për vizat

Avramopoulos ia prish ekskluzivitetin Hashim Thaçit, e jep lajmin për vizat

Dimitris Avramopoulos, Komisioneri Evropian për Migracionin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë, nuk e ka pritur takimin me delegacionin kosovar në B ...
Kreditin e vizave do ta marrë Thaçi – Limaj, Veseli e Haradinaj mund të duartrokasin

Kreditin e vizave do ta marrë Thaçi – Limaj, Veseli e Haradinaj mund të duartrokasin

Komisioneri i BE’së për Çështje të Brendshme Dimitris Avramopoulos ka paralajmëruar sot një konferencë për media në orën 16 e 30. Përkrah tij, do të j ...
Historia tronditëse/ Komunistët i rrëmbyen nënën, takimi përmallues pas 12 vitesh

Historia tronditëse/ Komunistët i rrëmbyen nënën, takimi përmallues pas 12 vitesh

Rrëfimi i rrallë i Fadil Çapos/ Iu internuan nënën dhe i lanë 21 ditë vetëm pa bukë e ujë…Tre të miturit që e rigjetën nënën pas 12 vitesh në internim ...
Shkelet përsëri protokolli i shtetit, Thaçi, Haradinaj e Veseli nuk e çajnë kokën për ligjet

Shkelet përsëri protokolli i shtetit, Thaçi, Haradinaj e Veseli nuk e çajnë kokën për ligjet

Presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë shkelur protokollin e shtetit, duke u larguar që të tre ...
Ramush Haradinaj tregon se çka u fol në takim me Mogherinin

Ramush Haradinaj tregon se çka u fol në takim me Mogherinin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Bruksel së bashku me delegacionin nga Kosova, ka treguar se çfarë është diskutuar në taki ...
Ikën edhe gjyqtari i tretë i Gjykatës së Lartë, vettingu djeg Artan Zenelin

Ikën edhe gjyqtari i tretë i Gjykatës së Lartë, vettingu djeg Artan Zenelin

Artan Zeneli shkarkohet nga detyra, duke u bërë gjyqtari i tretë i Gjykatës së Lartë që nuk arrin të kalojë procesin e vettingut. Në seancën e mbajtur ...
Zbulohet në detaje se çka i tha Macron Vuçiqit për Kosovën

Zbulohet në detaje se çka i tha Macron Vuçiqit për Kosovën

Presidenti francez, Emmanuel Macron, kërkon që çështja e Kosovës të zgjidhet para anëtarësimit të Serbisë në BE. Macron të martën i tha president ...
1 391 392 393 394 395 427 3930 / 4265 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19