Category: LAJM KRYESOR

1 388 389 390 391 392 427 3900 / 4265 POSTS
Një shkrimtar si ambasador në Berlin, Cufaj dorëzon kredencialet te Steinemier

Një shkrimtar si ambasador në Berlin, Cufaj dorëzon kredencialet te Steinemier

Beqë Cufaj e ka zëvendësuar tryezën e shkrimtarit me atë të diplomatit. Shkrimtari dhe publicisti nga Kosova dorëzoi të enjten letrat kredenciale te p ...
Skandali në Polici: Shefi i hetimeve në Pejë pranon si dhuratë një lokal nga biznesmeni

Skandali në Polici: Shefi i hetimeve në Pejë pranon si dhuratë një lokal nga biznesmeni

Shefit të hetimeve në Policinë e Pejës, Shpend Berisha, i janë dhuruar disa metra katrorë lokal afarist në një objekt në Klinë. “Dorëlirë” për këtë is ...
Ymeri e akuzon Veselin për shkelje në seancën e sotme

Ymeri e akuzon Veselin për shkelje në seancën e sotme

Nënkryetari i Partisë Social Demokrate, Visar Ymeri ka akuzuar kreun e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli se ka bërë një mori shkeljesh në seancën e so ...
‘Konflikti i ngrirë’ është thirrje për luftë

‘Konflikti i ngrirë’ është thirrje për luftë

Ithtarët e ‘konfliktit të ngrirë’, besojnë që Serbia me luftë do ta ri-marrë Kosovën, duke i bërë kështu ‘llogaritë përfundimtare’ me shqiptarët dhe m ...
Lunacek: Jam e sigurt se PE do ta japë dritën jeshile për viza në vjeshtë

Lunacek: Jam e sigurt se PE do ta japë dritën jeshile për viza në vjeshtë

Ish-nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek ka thënë se është shumë e gëzuar me lajmin se Kosova ka marr rekomandimin pozitiv për heqjen e ...
Ministri Hasani: Maqedonisë mund t’ia ndalojmë importin e të gjitha produkteve në Kosovë

Ministri Hasani: Maqedonisë mund t’ia ndalojmë importin e të gjitha produkteve në Kosovë

Vendimi i Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë për vendosjen e një mase prej 30% për prodhimet bujqësore që importohen në Kosovë, ka shkaktuar reagim ...
LDK thotë se “pakica e ka uzurpuar Parlamentin”, kërkon përsëri zgjedhje të reja

LDK thotë se “pakica e ka uzurpuar Parlamentin”, kërkon përsëri zgjedhje të reja

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dhënë arsyet e saj për mos-votimin në seancat e Kuvendit. Me një komunikatë për media është bërë e ditur se LDK-ja ...
Haradinaj: Me krijimin e Zonave Ekonomike në Kosovë i kemi dhënë mundësi zhvillimit ekonomik të vendit

Haradinaj: Me krijimin e Zonave Ekonomike në Kosovë i kemi dhënë mundësi zhvillimit ekonomik të vendit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi sot një vizitë pune në Odën Ekonomike të Kosovës, ku u takua me kryetarin e saj, Bera ...
Raportuesi i Kosovës për PE: Vizat hiqen deri në fund të vitit

Raportuesi i Kosovës për PE: Vizat hiqen deri në fund të vitit

Pas rekomandimit pozitiv për liberalizimin e vizave, Igor Sholtes, raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian ka thënë për BIRN se shpreson që pro ...
Armatosja e FSK-së nga Amerika ‘shkund’ Serbinë

Armatosja e FSK-së nga Amerika ‘shkund’ Serbinë

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq ka deklaruar sot se nëse Kosova do kompromis me Serbinë, nuk mund të vërë qëllime maksimaliste siç është ...
1 388 389 390 391 392 427 3900 / 4265 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19