Category: LAJM KRYESOR

1 387 388 389 390 391 427 3890 / 4265 POSTS
Grupi kriminal bashkë me kosovaren dalin sot para gjykatës

Grupi kriminal bashkë me kosovaren dalin sot para gjykatës

Katër të arrestuarit nga Njësia Speciale, Mario Millosheviq shtetas i Malit të Zi, Jovan Paviqeviq shtetas i Malit të Zi, Strahinja Danokoviq shtetas ...
Miratohet Raporti për Shërbimin Civil për vitin 2017

Miratohet Raporti për Shërbimin Civil për vitin 2017

Në mbledhjen e fundit Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar Raportin për gjendjen ne Shërbimin Civil të Republikës së Kosovës për vitin 2017, pë ...
Kusari-Lila bën thirrje të ndalet Hashim Thaçi

Kusari-Lila bën thirrje të ndalet Hashim Thaçi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se integriteti territorial i Kosovës nuk mund të relativizohet ...
Prizreni e shtron sofrën e mikpritjes për kurbetçarët

Prizreni e shtron sofrën e mikpritjes për kurbetçarët

“Sofra e mikpritjes për kurbetqarët” që organizohet me ndihmën e Ministrisë së Kulturës dhe në përkujdesjen e drejtpërdrejtë të ministrit Kujtim Gashi ...
“Shqiptarët dhe kroatët janë vëllezër” – kjo video po çmend serbët!

“Shqiptarët dhe kroatët janë vëllezër” – kjo video po çmend serbët!

“Kroacia nuk i harron heronjtë shqiptarë”, ky është mesazhi i videos që së fundmi është shpërndarë shumë në rrjetet sociale. Në këtë video thuhet s ...
Kompromiset e mëdha vështirësojnë fazën finale të dialogut

Kompromiset e mëdha vështirësojnë fazën finale të dialogut

Takimi i dytë i fazës finale të dialogut të Brukselit e që u zhvillua të mërkurën ishte i shkurtër, por siç thanë protagonistët “më i vështiri” në gja ...
Gjermania dëbon familjen 7 anëtareshe nga Kosova në pikë të natës

Gjermania dëbon familjen 7 anëtareshe nga Kosova në pikë të natës

Në natën e së martës në Oelsnitz është dëbuar një familje shtatë anëtarëshe nga Kosova. Prindërit dhe pesë fëmijët ishin tërësisht të integruar – në f ...
Mburren me procesin që për fajin e tyre u vonua shtatë vjet

Mburren me procesin që për fajin e tyre u vonua shtatë vjet

Një ditë pas dhënies së rekomandimit për liberalizimin e vizave, bartësit e institucioneve të Kosovës janë shprehur të entuziazmuar duke ua atribuuar ...
Bashkë në Bruksel, por Thaçi e Limaj kanë një histori problematike

Bashkë në Bruksel, por Thaçi e Limaj kanë një histori problematike

“Nëse ta ka nevojën, të përkulet, por nëse nuk i duhesh, të shkatërron”, - kështu e kishte përshkruar para dy vjetëve Fatmir Limaj mikun e tij shumëvj ...
Këto gjashtë vende të BE-së mund të jenë pengesë për liberalizimin e vizave për Kosovën

Këto gjashtë vende të BE-së mund të jenë pengesë për liberalizimin e vizave për Kosovën

Gjashtë vende të Bashkimit Evropian mund të jenë pengesë për liberalizimin e vizave për Kosovën. Kështu të paktën shkruan media ruse “Sputnik”, duk ...
1 387 388 389 390 391 427 3890 / 4265 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19