Category: LAJM KRYESOR

1 379 380 381 382 383 3810 / 3828 POSTS
Tërmeti i sotëm ishte i “lehtë”, këto janë lëkundjet që i morën jetën qindra shqiptarëve

Tërmeti i sotëm ishte i “lehtë”, këto janë lëkundjet që i morën jetën qindra shqiptarëve

Shqipëria ka përjetuar këtë të mërkurë një seri tëmetesh që kanë sjellë panik në qytetet kryesore të vendit, e kryesisht në Tiranë aty ku forca e 5.1 ...
Prishtina konfirmon pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve

Prishtina konfirmon pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve

Sigal Prishtina ka konfirmuar se do të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve në basketboll për edicionin 2018/19. Edhe pse kampion u shpall Bashkimi, ...
Apeli liron nga akuzat një të dënuar për terrorizëm, thotë se Themelorja paragjykoi bindjet e tij fetare

Apeli liron nga akuzat një të dënuar për terrorizëm, thotë se Themelorja paragjykoi bindjet e tij fetare

Gjykata e Apelit e ka liruar nga akuzat për vepra penale që lidhen terrorizëm, Ardian Gjurajn.Kështu, Apeli e ka aprovuar si të bazuar ankesën e ushtr ...
Sondazhi i KDI-së e nxjerr LDK-në parti të parë, NISMA rritje ndërsa VV ramje të madhe

Sondazhi i KDI-së e nxjerr LDK-në parti të parë, NISMA rritje ndërsa VV ramje të madhe

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) sot shpalosi rezultatet e sondazhit me opinionin publik, lidhur me fazën përfundimtare të dialogut Kosovë-Serbi d ...
23 mijë euro mëditje harxhoi Kuvendi për staf të administratës

23 mijë euro mëditje harxhoi Kuvendi për staf të administratës

Komisioni për Buxhet dhe Financa, ka shqyrtuar raportin e shpenzimeve të Kuvendit të Kosovës, për tremujorin e parë të vitit 2018. Kryetari i Kom ...
Tërmetet nuk kanë mbaruar ende! Sizmiologu paralajmëron shqiptarët

Tërmetet nuk kanë mbaruar ende! Sizmiologu paralajmëron shqiptarët

Padyshim që tërmeti që goditi vendin tonë u ndje në disa qytete të vendit, ku lëkundjet ishin më të mëdha në Tiranë dhe Durrës. Por nëse mendoni ...
Tërmeti dëmton godinën e kuvendit shqiptar, deputetët dalin menjëherë në rrugë!

Tërmeti dëmton godinën e kuvendit shqiptar, deputetët dalin menjëherë në rrugë!

Tërmeti që ka goditur këtë mesditë Shqipërinë ka qenë aq I fortë saqë ka sjellë panik në Tiranë. Të shumtë kanë qenë ata që kanë dalë duke vrapua ...
Tërmet i fuqishëm në Shqipëri! Tirana shkundet nga 5.2 ballë

Tërmet i fuqishëm në Shqipëri! Tirana shkundet nga 5.2 ballë

Një tërmet I fuqishëm ka rënë këtë të mërkurë në mesditë dhe forca e lëkundjeve ka qenë si rrallëherë mjaft e madhe. Sipas të dhënave të publik ...
As Parlamenti Europian s’e ka të qartë se kur del raporti për vizat

As Parlamenti Europian s’e ka të qartë se kur del raporti për vizat

Përveç institucioneve dhe qytetarëve të Kosovës as në Bruksel nuk ka fare qartësi se kur Komisioni Europian do të dalë me raportin për vizat që do të ...
Tërmet në Kosovë [Foto]

Tërmet në Kosovë [Foto]

Në mëngjesin e sotëm është dëgjuar një dridhje toke në rajonin e Prishtinës. Epiqendra e tërmetit, sipas matjeve të fundit, ka qenë në Shqipëri,  ...
1 379 380 381 382 383 3810 / 3828 POSTS