Category: LAJM KRYESOR

1 374 375 376 377 378 402 3760 / 4016 POSTS
Zv/ministri i FSK-së i bindur se në vitin 2018 krijohet Ushtria e Kosovës

Zv/ministri i FSK-së i bindur se në vitin 2018 krijohet Ushtria e Kosovës

Burim Ramadani zv/ministër në Ministrinë e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës në një postim në facebook është shprehur se Kosova e ka vendin në NATO. R ...
Teatri Kombëtar pa buxhet, pa shfaqje të mjaftueshme e pa publik

Teatri Kombëtar pa buxhet, pa shfaqje të mjaftueshme e pa publik

Milot Mustafa, ushtrues detyre i drejtorit të Teatrit Kombëtar të Kosovës, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se gjatë stinës së verës, ky ...
Po vazhdon ndërtimi i murit te ura e Ibrit

Po vazhdon ndërtimi i murit te ura e Ibrit

Punimet në ndërtimin e murit në pjesën veriore të urës së Ibrit në Mitrovicë kanë vazhduar edhe gjatë ditës së sotme. Muri që po vendoset në rrug ...
Gazetari serb: Serbia nuk heq dorë nga 15 për qind e territorit të vet, Kosova

Gazetari serb: Serbia nuk heq dorë nga 15 për qind e territorit të vet, Kosova

Një shkrim i një gazetari të Serbisë të cilin e ka publikuar sot gazeta e Beogradit “politika”, i ngjan krejtësisht retorikës mediale dhe politike të ...
Ali Ahmeti: Shqiptarëve në Maqedoni s’u duhen më shumë se dy parti

Ali Ahmeti: Shqiptarëve në Maqedoni s’u duhen më shumë se dy parti

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dje në një intervistë për Ora News tha se ekzistenca e më shumë se dy partive politike në Maqed ...
Mos u nisni për det, shihni motin për 5 ditë: Kthehet shiu mbi Kosovë

Mos u nisni për det, shihni motin për 5 ditë: Kthehet shiu mbi Kosovë

Para se të vendosni të niseni për pushime, konsultoni më parë parashikimin e motit pasi Kosovën sërish do ta kaplojnë vranësira që do të sjellin shi. ...
Plagosje me armë zjarri në Suharekë

Plagosje me armë zjarri në Suharekë

Dje pas mesnate në fshatin Shirokë të Suharekës është raportuar për një plagosje me armë zjarri. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dy të dyshua ...
Kosova synon anëtarësim në OKB, nuk e diskuton shtetësinë me Serbinë

Kosova synon anëtarësim në OKB, nuk e diskuton shtetësinë me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në udhëtimin e tij në Bruksel, për raundin e dytë të takimit të fazës finale të dialogut, do të shoqërohet nga një ...
Stacioni i Autobusëve në Prishtinë në kaos total

Stacioni i Autobusëve në Prishtinë në kaos total

Blerjet pa procedura të prokurimit, vlerësimi i dobët i nevojave, mos respektimi i rregulloreve nga ekzekutivi, punësime jashtë planit të biznesit dhe ...
Franca e Kroacia kundër njëra tjetrës në Botëror e Europian (VIDEO)

Franca e Kroacia kundër njëra tjetrës në Botëror e Europian (VIDEO)

Me fillim në orën 17:00 do të luhet finalja e kampionatit botëror Franca kundër Kroacisë. Franca dhe Kroacia janë ballafaquar pesë herë në të kalua ...
1 374 375 376 377 378 402 3760 / 4016 POSTS