Category: LAJM KRYESOR

1 373 374 375 376 377 402 3750 / 4016 POSTS
Korriku i kobshëm për kosovarët

Korriku i kobshëm për kosovarët

Shtatë persona kanë humbur jetën në aksidente trafiku vetëm në dy javët e para të këtij muaji. Ndërsa që nga janari deri më tani në Kosovë në aksident ...
Zyrtarët e shtetit që nuk ngopen me para

Zyrtarët e shtetit që nuk ngopen me para

Zyrtarët e lartë shtetërorë nuk po ngopen me të ardhurat e tyre të majme, disa prej tyre vazhdojnë të marrin edhe pensione nga buxheti i shtetit, shkr ...
Haradinaj: Sejdi Krasniqi ishte luftëtar trim dhe ushtar i zoti

Haradinaj: Sejdi Krasniqi ishte luftëtar trim dhe ushtar i zoti

ryeministri i Kosovës u ka shprehur ngushëllime familjarëve të komandantit të Kompanisë së Deminimit në FSK, Sejdi Krasniqi i cili ndërroi jetë gjatë ...
Kolona të gjata në Merdarë, mbi 2 orë pritje për të hyrë në Kosovë

Kolona të gjata në Merdarë, mbi 2 orë pritje për të hyrë në Kosovë

Me sezonin veror shtohet edhe fluksi i bashkatdhetarëve të cilët vijnë në Kosovë për të kaluar pushimet. Por, shpesh ata të cilët ia mësyjnë tr ...
Sot gjashtë muaj u vra Ivanoviq. Çka ka ndodhur me hetimet, kush qëndron pas vrasjes

Sot gjashtë muaj u vra Ivanoviq. Çka ka ndodhur me hetimet, kush qëndron pas vrasjes

Sot bëhen gjashtë muaj që nga vrasja e liderit të SDP-së në Mitrovicën e Veriut, Oliver Ivanoviq. Dy muaj pas vrasjes së tij, hetimet për zbardhj ...
Përpjekje e re, pengesa të vjetra për transformimin e FSK’së

Përpjekje e re, pengesa të vjetra për transformimin e FSK’së

Plani i ri i Qeverisë për të transformuar forcat e Sigurisë së Kosovës në një ushtri të rregullt do të ndeshet me të njëjtat probleme që e ndalën atë ...
Vdekja e 43-vjeçarit në aksident trafiku, T7 raporton nga Ferizaj

Vdekja e 43-vjeçarit në aksident trafiku, T7 raporton nga Ferizaj

Viktima e fundit e aksidenteve në trafik është një 43 vjeçar nga Ferizaj. Driton Fazliu vdiq sot në mëngjes pasi bëri aksident në magjistralen për Gji ...
Era Istrefi ‘çon’ në këmbë Rusinë! Nis performancën me Will Smith dhe Nicky Jam në finalen e Kupës së Botës

Era Istrefi ‘çon’ në këmbë Rusinë! Nis performancën me Will Smith dhe Nicky Jam në finalen e Kupës së Botës

Sapo nisi ngjarja më e rëndësishme e futbollit. Hapjen e finales së Kamionatit Botëror ‘Rusia 2018’ janë ngjitur në skenë për ta bërë, këngëtarja k ...
Dialogu nuk bëhet pa Thaçin dhe LDK-në?

Dialogu nuk bëhet pa Thaçin dhe LDK-në?

Dialogu me Serbinë shihet si zgjidhje e vetme për të arritur deri te një marrëveshje për normalizimin e raporteve midis Kosovës dhe Serbisë. Por, asku ...
Lekaj: Kosova së shpejti bëhet me pilotë të aviacionit civil

Lekaj: Kosova së shpejti bëhet me pilotë të aviacionit civil

Ministri i Infrastrukturës së Kosovës, Pal Lekaj, ka njoftuar se vendi ynë shumë shpejtë do të bëhet me pilotë të aviacionit civil. Këtë ai e ka bë ...
1 373 374 375 376 377 402 3750 / 4016 POSTS