Category: LAJM KRYESOR

1 372 373 374 375 376 384 3740 / 3839 POSTS
Aksident i rëndë hekurudhor, 10 të vdekur dhe 73 të plagosur [Video]

Aksident i rëndë hekurudhor, 10 të vdekur dhe 73 të plagosur [Video]

Të paktën 10 persona raportohet se kanë humbur jetën në një aksident hekurudhor në Turqi, ndërsa 73 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Siç raporto ...
Tragjedia në Suharekë, Limaj ngushëllon familjen Sadikaj

Tragjedia në Suharekë, Limaj ngushëllon familjen Sadikaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëheresh zëvendëskryeministër në Qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj i ka shprehur ngushëllim familjes Sadikaj për hu ...
Vdekja e familjes 5-anëtarëshe nga Suhareka në aksident trafiku [Video]

Vdekja e familjes 5-anëtarëshe nga Suhareka në aksident trafiku [Video]

Familja pesë anëtarëshe që u aksidentua sot, jetonte në Zvicër, kryefamiljari ishte 32 vjeç Është tejet i mërzitur pasi humbi pesë anëtar të fami ...
Pezullohet misioni për shpëtimin e futbollistëve të rinj nga shpella në Tajlandë

Pezullohet misioni për shpëtimin e futbollistëve të rinj nga shpella në Tajlandë

Operacioni për të shpëtuar edhe tetë futbollistë të tjerë të ngelur në shpellën e Tajlandës veriore, bashkë me trajnerin e tyre, është ndërprerë përko ...
Suhareka nesër Ditë Zie për vdekjen e familjes 5-anëtareshe në aksident trafiku

Suhareka nesër Ditë Zie për vdekjen e familjes 5-anëtareshe në aksident trafiku

Nesër, Suhareka do të mbajë ditë zie në përkujtim të pesë viktimave-anëtarë të së njejtës familje që vdiqën sot si pasojë e një aksidenti në trafik në ...
Misteri i Nue Kalajt dhe 7 mln eurove, prokuroria shqiptare kërkon ndihmën e Kosovës

Misteri i Nue Kalajt dhe 7 mln eurove, prokuroria shqiptare kërkon ndihmën e Kosovës

Hetimi i Prokurorisë së Tiranës mbi privatizimin e OSSH-së nga firma çeke CEZ në vitin 2006 duket se ka ngecur në një pikë delikate, pasi të dyshuarit ...
Shënohet viktima e gjashtë e trafikut në Kosovë, sot: Vdes një 43-vjeçare në Shtime

Shënohet viktima e gjashtë e trafikut në Kosovë, sot: Vdes një 43-vjeçare në Shtime

Një grua e moshës 43-vjeçare ka ndërruar jetë sot rreth orëve të para të pasditës pasi u godit nga një veturë në hyrje të Shtimës. Kjo grua është vikt ...
E dhimbshme: Familja Azemi jeton në mes të malit, rrezikohen nga gjarpërinjtë

E dhimbshme: Familja Azemi jeton në mes të malit, rrezikohen nga gjarpërinjtë

Familjes gjashtë anëtarëshe Azemi nga fshati Aqarevë i Skenderajt, çdo ditë po i rrezikohet jeta nga kafshimi i gjarpërinjve. Vajzës 10-vjeçare të kës ...
Pamje nga misioni për të shpëtuar 12 djemët nga shpella në Tailandë [Video]

Pamje nga misioni për të shpëtuar 12 djemët nga shpella në Tailandë [Video]

Evakuimi i 12 djemve të shkollës së bllokuar nga një shpellë e përmbytur në Tajlandë është duke u zhvilluar, komandanti i operacionit të shpëtimit kon ...
Ky është versioni i kompanisë BRES Tours, e përfshirë në aksidentin në Suharekë

Ky është versioni i kompanisë BRES Tours, e përfshirë në aksidentin në Suharekë

Si pasojë e një aksidenti mes një veture dhe një autobusi në fshatin Biraqë të Suharekës, kanë mbetur pesë persona të vdekur. Siç ka konfirmuar zëd ...
1 372 373 374 375 376 384 3740 / 3839 POSTS