Category: LAJM KRYESOR

1 371 372 373 374 375 402 3730 / 4016 POSTS
Mustafa Nano e tha edhe këtë: Kosovarët kanë gjak serbi

Mustafa Nano e tha edhe këtë: Kosovarët kanë gjak serbi

Analisti i njohur, Mustafa Nano tregon të vërtetën e pjesëmarrjes së tij në një konferencë të organizuar nga agjencitë shtetërore të lajmeve në Beogra ...
Limaj i bindur: Do të bëhemi të gjithë bashkë për dialogun [Video]

Limaj i bindur: Do të bëhemi të gjithë bashkë për dialogun [Video]

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se nuk do të ndalet së angazhuari për t’u bërë të gjithë bashkë në dialogun Kosovë-Serbi, shkru ...
Milionat nga diaspora shkojnë në konsum

Milionat nga diaspora shkojnë në konsum

Për 25 vjet rresht, Avdullah Krasniqi kishte jetuar në Cyrih të Zvicrës. Por pesë vjet më herët, kishte zgjedhur t’iu kthehet bjeshkëve të vargmaleve ...
Pacolli reagon ndaj gjuhës ofenduese që pronari i një hoteli në Shqipëri përdori me një kosovar

Pacolli reagon ndaj gjuhës ofenduese që pronari i një hoteli në Shqipëri përdori me një kosovar

Gjatë ditës së sotme, në rrjetet sociale qarkullonte një mesazh i një shtetasi kosovar në bashkëbisedim me një shtetas nga Shqipëria. Aty lë të k ...
Takimi Trump – Putin nëpërmjet fotografive

Takimi Trump – Putin nëpërmjet fotografive

Presidenti amerikan Donald Trump dhe ai rus Vladimir Putin janë takuar të hënën në Helsinki. Putin tha se nuk ndikoi në zgjedhjet në SHBA derisa ...
Shtyhet deri në shtator gjykimi ndaj Azem Sylës dhe të tjerëve, shkaku i prokurorit

Shtyhet deri në shtator gjykimi ndaj Azem Sylës dhe të tjerëve, shkaku i prokurorit

Gjykimi ndaj Azem Sylës dhe të akuzuarve të tjerë në rastin “Toka” ka dështuar për të tretën herë me radhë. Shkak për dështimin e seancës të kësa ...
Heqja e listës për stenta në QKUK, flet pacienti që u trajtua pa pritje

Heqja e listës për stenta në QKUK, flet pacienti që u trajtua pa pritje

Pas shumë vitesh në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është arritur që të eliminohet tërësisht lista e pritjes për stenta. Pacientët kosovarë që ...
Ronaldo: Për dallim nga lojtarët e moshës sime që shkojnë në vende tjera, unë luaj në një klub të madh

Ronaldo: Për dallim nga lojtarët e moshës sime që shkojnë në vende tjera, unë luaj në një klub të madh

Cristiano Ronaldo ka thënë se me gjithë respektin që ka për bashkëmoshatarët e tij futbollistë, ai nuk është lojtar që do të luante në liga jo garuese ...
Avokati i Popullit do që ndihmat sociale të jepen për fëmijë deri në moshën 18 vjeç, jo si tash deri në 5

Avokati i Popullit do që ndihmat sociale të jepen për fëmijë deri në moshën 18 vjeç, jo si tash deri në 5

Avokati i Popullit i ka përcjell Kuvendit të Republikës së Kosovës, Raportin me rekomandime përkitazi me ndryshimin dhe plotësimin e nenit 4 të Ligjit ...
OSBE kërkon zbardhjen e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

OSBE kërkon zbardhjen e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE)  ka kërkuar nga institucionet që të zbardhin vrasjen e politikanit serb nga Mitrovica, Oliver I ...
1 371 372 373 374 375 402 3730 / 4016 POSTS