Category: LAJM KRYESOR

1 368 369 370 371 372 392 3700 / 3914 POSTS
Limajn e bindin për dialog, të mërkurën bashkë me Thaçin shkon në Bruksel

Limajn e bindin për dialog, të mërkurën bashkë me Thaçin shkon në Bruksel

Koalicioni qeverisës ka rënë dakord që të bëhet bashkë për bisedimet në Serbi. Ata kanë rënë dakord që të shkojnë bashkë më 18 korrik në Bruksel për t ...
Hoxha nuk i ndalë fyerjet për festivalin në Prizren por thotë se s’ka bërë thirrje për sulm terrorist

Hoxha nuk i ndalë fyerjet për festivalin në Prizren por thotë se s’ka bërë thirrje për sulm terrorist

Pasi e ka sulmuar një festival në qytet duke e quajtur lopë një këngëtar që ka kënduar, Besim Berisha, imam në Xhaminë Suzi Zerrini, ka fshirë postime ...
Hoxhës së Prizrenit i pengon një festival në qytet, përmend akte terroriste

Hoxhës së Prizrenit i pengon një festival në qytet, përmend akte terroriste

Besim Berisha, imami i një xhamie në Prizren e ka quajtur “lopë” një performues të festivalit muzikor “Ngom Fest” që për tre ditë organizohet në Kalan ...
Zvicra jep 7 milionë franga për ujësjellës dhe kanalizim në zonat rurale të Kosovës

Zvicra jep 7 milionë franga për ujësjellës dhe kanalizim në zonat rurale të Kosovës

Ministri i Financave, Bedri Hamza dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebe, në prezencën edhe të ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Valdrin ...
Berisha në konferencën “SHBA-Karta e Adriatikut A-5” flet për transformimin e FSK-së

Berisha në konferencën “SHBA-Karta e Adriatikut A-5” flet për transformimin e FSK-së

Ministri për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, me ftesë të ministrit të Mbrojtjes së Kroacisë, Damir Krstiçeviq, po merr pjesë në punimet ...
Ky është i arrestuari për falsifikim të invalidëve të luftës

Ky është i arrestuari për falsifikim të invalidëve të luftës

Driton Gashi nga Podujeva është personi që me urdhër të Prokurorisë Themelore të Prishtinës është dërguar në mbajtje për falsifikim të statusit të v ...
Thaçi thotë se nuk pranohen më në FSK serbët e larguar

Thaçi thotë se nuk pranohen më në FSK serbët e larguar

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka folur sot për largimin e disa serbëve nga Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), duke thënë se ata që janë larguar n ...
Thaçi, Haradinaj dhe Veseli takohen në mbrëmje për dialog, e marrin edhe Dardan Gashin

Thaçi, Haradinaj dhe Veseli takohen në mbrëmje për dialog, e marrin edhe Dardan Gashin

Arritja e një marrëveshje për fazën finale me Serbinë ka qenë arsyeja e takimit në mëngjes mes liderëve të vendit, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Ramus ...
Thaçi godet Haradinajn që e priti Milan Radojçiqin

Thaçi godet Haradinajn që e priti Milan Radojçiqin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka goditur kryeministrin Ramush Haradinaj për pritjen që ia bëri dje shefi i "nëntokës", Milan Radojciq, i njohur ...
Hoxhaj para Sekretarit amerikan të Shtetit kërkon që Kosova të bëhet me ushtri

Hoxhaj para Sekretarit amerikan të Shtetit kërkon që Kosova të bëhet me ushtri

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në takimin SHBA-Karta e Adriatikut në Zagreb, në të cilin është i pranishëm për herë të par ...
1 368 369 370 371 372 392 3700 / 3914 POSTS