Category: LAJM KRYESOR

1 298 299 300 301 302 325 3000 / 3244 POSTS
E dhimbshme: Mitrovicasi takoi nënën pas 35 viteve, por ajo vdes pas takimit me të birin

E dhimbshme: Mitrovicasi takoi nënën pas 35 viteve, por ajo vdes pas takimit me të birin

Nazmi Zekiçi nga Mitrovica, i lindur në vitin 1979 në Prishtinë me emrin Alush Gashi, në emisioin “Përrallë” në First Channel, ka rrëfyer historinë e ...
Mot befasues për sot, këto do të jenë temperaturat

Mot befasues për sot, këto do të jenë temperaturat

Gjatë ditës së sotme pritet që të mbajë mot kryesisht me diell. Mirëpo ka mundësi që në orët e pasdites të ketë reshje lokale shiu i shoqëruar me bubu ...
Thaçi ngushëllon Sekretarin e NATO-s, për vdekjen e Thorvald Stoltenberg

Thaçi ngushëllon Sekretarin e NATO-s, për vdekjen e Thorvald Stoltenberg

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka ngushëlluar Sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg me rastin e vdekjes së babait të tij, diplomatit ...
NATO: Nuk mund të ketë krahasim mes Kosovës dhe Krimesë

NATO: Nuk mund të ketë krahasim mes Kosovës dhe Krimesë

Zyrtari i lartë i NATO-s, i ngarkuar për Ballkanin Perëndimor dhe Rusinë, Robert Pszczel‏, ka thënë se qëndrimi i NATO-s lidhur me çështjen e Kosovës ...
Ndërron jetë komandanti i FSK’së

Ndërron jetë komandanti i FSK’së

Sejdi Krasniqi, komandant i Kompanisë së Deminimit në FSK ka ndërruar jetë. Lajmi është bërë i ditur në rrjetet sociale nga të afërm të tij. ...
Zotohet Gjuriq: Nuk do ta lejojmë formimin e Ushtrisë së Kosovës

Zotohet Gjuriq: Nuk do ta lejojmë formimin e Ushtrisë së Kosovës

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq ka akuzuar Prishtinë zyrtare se duke bërë presion te pjesëtarët serbë të FSK-së, ...
Bëhen bashkë pozitë e opozitë: Me Serbinë të bisedohet edhe për pasuritë e ish-Jugosllavisë

Bëhen bashkë pozitë e opozitë: Me Serbinë të bisedohet edhe për pasuritë e ish-Jugosllavisë

Hisja e Kosovës në pasurinë e ish-Jugosllavisë duhet të jetë temë e negociatave me Serbinë, mirëpo për fillimisht duhet të arrihet konsensus politik. ...
Pse diaspora frikësohet të investojë në Kosovë

Pse diaspora frikësohet të investojë në Kosovë

Mbi 1 miliard llogaritet të jetë kontributi vjetor i diasporës në Kosovë, e që i bie gjysma e buxhetit të vendit. Vetëm në vitin 2017 diku më shumë se ...
Ish-komandanti i FSK-së: Mos të humbet kohë duke pritur ndryshimet kushtetuese për Ushtrinë

Ish-komandanti i FSK-së: Mos të humbet kohë duke pritur ndryshimet kushtetuese për Ushtrinë

Ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Kadri Kastrati, vlerëson se bashkësia ndërkombëtare dhe partnerët strategjik të Kosovës asnjëher ...
Aksident tragjik në Ferizaj, një i vdekur e tre të lënduar rëndë

Aksident tragjik në Ferizaj, një i vdekur e tre të lënduar rëndë

Një aksident me fatalitet ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 04:20 minuta në Ferizaj konkretisht në rrugën Ferizaj-Gjilan. Rastin e ka konfi ...
1 298 299 300 301 302 325 3000 / 3244 POSTS