Category: LAJM KRYESOR

1 298 299 300 301 302 359 3000 / 3586 POSTS
Thaçi, “i vetëm” edhe këtë herë

Thaçi, “i vetëm” edhe këtë herë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të shkojë pa përkrahjen e opozitës në takimin e radhës (të tretin) të fazës finale të dialogut me Serbinë, pasi o ...
Kryeministri Markoviq: Mali i Zi nuk tërheq njohje shtetesh

Kryeministri Markoviq: Mali i Zi nuk tërheq njohje shtetesh

Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq e ka quajtur të papranueshme dhe të turpshme deklaratën e patriarkut të Kishës Ortodokse Serbe Irinej për p ...
Simiq: Vuçiq na tha se nuk ka zgjidhje për çështjen e Kosovës

Simiq: Vuçiq na tha se nuk ka zgjidhje për çështjen e Kosovës

Përfaqësuesit e Listës Serbe, kanë zhvilluar sot në Beograd një takim mbi katër orësh me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, në të cilin kryesisht ësht ...
Ekskluzive: Administrata e Donald Trumpit mbështet ndarjen e Kosovës

Ekskluzive: Administrata e Donald Trumpit mbështet ndarjen e Kosovës

Gazeta Express, përmes burimeve diplomatike, ka mësuar se Administrata e Donald Trumpit i ka dhënë dritën e gjelbër opsionit të ndarjes së Kosovës. Si ...
Helmohen lumi dhe liqeni Mirusha [Video]

Helmohen lumi dhe liqeni Mirusha [Video]

Pak gjasa kanë që të mbijetojnë, përcjell Gazeta Lajm Peshqit dhe gjallesat tjera në liqenin Mirusha në Malishevë po ngordhin. Kurse në lumi ...
Pa bukë dhe të sëmurë – brenda familjes së gruas që u shtri para veturave dje në Pejë

Pa bukë dhe të sëmurë – brenda familjes së gruas që u shtri para veturave dje në Pejë

Një ditë më parë iu kishte dalë veturave para duke kërkuar vdekjen, përpara rikthimit në shtëpi, aty ku e prisnin fëmijët dhe burri, pa bukë dhe të ...
Të vdekur nëpër rrugë, pamje të rënda nga apokalipsi grek

Të vdekur nëpër rrugë, pamje të rënda nga apokalipsi grek

Athina vijon të përjetojë një situatë apokaliptike pas zjarrit që përfshiu një pjesë të konsiderueshme të periferisë së qytetit. Deri më tani rap ...
Dy profesorë godasin Thaçin e Hazirin: Copëtimi i Luginës ide e profiterëve politikë

Dy profesorë godasin Thaçin e Hazirin: Copëtimi i Luginës ide e profiterëve politikë

Lutfi Haziri, nënkryetari i LDK-së, i cili mban edhe postin e kryetarit të Gjilanit, ka marrë një goditje të radhës pas deklaratave për shkëmbime terr ...
Greqi: Shtohet misteri për binjaket 9 vjeçe të humbura nga zjarri: Kush ishte burri me mjekër afër tyre

Greqi: Shtohet misteri për binjaket 9 vjeçe të humbura nga zjarri: Kush ishte burri me mjekër afër tyre

Një dramë më vete po zhvillohet në Greqi lidhur me fatin e dy vajzave binjake të humbura në arratinë e njerëzve. Bëhet fjalë për dy vajza 9-vjeçare të ...
Shi i madh në Prishtinë [Video+Foto]

Shi i madh në Prishtinë [Video+Foto]

Shi i madh ka filluar të bie në kryeqytet, mot i ndryshueshëm po mban edhe sot në Kosovë. Temperatura të ngjashme të përcjellura me shi, vetëtimë e bu ...
1 298 299 300 301 302 359 3000 / 3586 POSTS