Category: LAJM KRYESOR

1 2 3 4 5 360 30 / 3598 POSTS
Tetë të burgosur kanë vdekur gjatë dy vjetëve të fundit në Kosovë

Tetë të burgosur kanë vdekur gjatë dy vjetëve të fundit në Kosovë

Brenda dy vjetësh, sipas të dhënave të Shërbimit Korrektues të Kosovës, tetë persona kanë vdekur nëpër burgje, ndërsa po vuanin dënimin. Përjashtuar n ...
Pamje të tmerrshme nga vërshimet në Rahovec: Uji e merr një qytetar

Pamje të tmerrshme nga vërshimet në Rahovec: Uji e merr një qytetar

Reshjet e shumta të shiut kanë bërë që shumë zona të Kosovës sot të vërshohen nga uji. Një nga komunat më të prekura është ajo e Rahovecit, ku rrug ...
Boksieri Mazrekaj i përgjigjet djalit të Arkanit: “Ti bir krimineli, shihemi në ring”

Boksieri Mazrekaj i përgjigjet djalit të Arkanit: “Ti bir krimineli, shihemi në ring”

Petrit Mazrekaj i është kundërpërgjigjur djalit të Arkanit, i cili ditë më parë e quajti “qen endacak”. Boksieri shqiptar, Petrit Mazrekaj, nuk ka ...
Artikulli i plotë i Bild: Përgjimet e dëshmojnë, qeveria e Ramës manipuloi zgjedhjet

Artikulli i plotë i Bild: Përgjimet e dëshmojnë, qeveria e Ramës manipuloi zgjedhjet

“Shqipëria, një nga vendet më të bukura, por edhe një nga vendet më të prapambetura në Europë. Për turistët, një mister i egër dhe i lirë në brigjet e ...
Mjekët ndërkombëtarë përleshen me ushtarët izrealit për të ndihmuar të plagosurit

Mjekët ndërkombëtarë përleshen me ushtarët izrealit për të ndihmuar të plagosurit

Përleshjet mes palestinezëve dhe forcave izraelite në Rripin e Gazës po vazhdojnë. Mirëpo së fundi ka pasur reagime ndërkombëtare pasi një video po ...
Momenti kur plasin karriget e grushtet në nëndegën e LDK’së në Prishtinë

Momenti kur plasin karriget e grushtet në nëndegën e LDK’së në Prishtinë

Pas rrahjeve në disa degë të LDK-së Prishtinë e Ferizaj, një e tillë sërish ka ndodhur para pak çastesh në degën e kësaj partie në Mat. Aty, simpat ...
Momenti i mbrëmjes: Tifozi futet në fushë dhe ia puthë këmbën Granit Xhakës

Momenti i mbrëmjes: Tifozi futet në fushë dhe ia puthë këmbën Granit Xhakës

Përballja mes ekipit të Granit Xhakës dhe atij të Milot Rashicës në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ kanë dhuruar emocione të paharruara për tifozët e f ...
“Bondsteel më 7 mijë persona dhe me burg të CIA’s brenda”

“Bondsteel më 7 mijë persona dhe me burg të CIA’s brenda”

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë theksuar gjithmonë prezencën e tyre pëmes kampit ushtarak “Bondsteel” i cili gjendet në qytetin e Ferizajt. ...
Komandanti zbulon planin e fshehtë të ushtrisë ruse për të hyrë në Kosovë

Komandanti zbulon planin e fshehtë të ushtrisë ruse për të hyrë në Kosovë

Në natën e 12 qershorit të vitit 1999, një batalion i parashutistëve rusë që ishin në Republikën Serbe të Bosnjës, nisen befasisht drejt Kosovës, duke ...
Policia e Kosovës triumfon në garën e Njësiteve Speciale në Hungari

Policia e Kosovës triumfon në garën e Njësiteve Speciale në Hungari

Policia e Kosovës me pjesëtarët e njësisë speciale elite “FIT “, tashmë të njohur si “NJSI”, edhe këtë vit kanë marrë pjesë në garat ndërkombëtare të ...
1 2 3 4 5 360 30 / 3598 POSTS