Category: LAJM KRYESOR

1 2 3 4 5 419 30 / 4190 POSTS
BE: Bashkëpunim mes vendeve për të rihapur kufijtë për turistët

BE: Bashkëpunim mes vendeve për të rihapur kufijtë për turistët

Duhet një koordinim dhe shkëmbim i informacionit midis shteteve anëtare dhe Komisionit Europian që gradualisht të garantojnë lirinë e lëvizjes në BE, ...
Covid-19 në Itali, 78 viktima dhe 397 raste të reja në 24 orë

Covid-19 në Itali, 78 viktima dhe 397 raste të reja në 24 orë

Italia vijon të shënojë ulje të ndjeshme të numrit të viktimave të krijuar nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 78 viktima të t ...
Deputetët thonë se janë përmbushur kriteret për vizat

Deputetët thonë se janë përmbushur kriteret për vizat

Komisioni për Integrim Evropian ka diskutuar lidhur me përmbushjen e obligimeve të Kosovës, në procesin e liberalizimit të vizave dhe ka shqyrtuar rap ...
Si e arsyetoi zyrtari i MSH blerjen e një maske 20 euro dhe alkoolit 40 euro, në mbledhjen që e braktisi VV

Si e arsyetoi zyrtari i MSH blerjen e një maske 20 euro dhe alkoolit 40 euro, në mbledhjen që e braktisi VV

Sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë, Naim Bardiqi ka raportuar në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, në lidhje me riatdhesimin e shte ...
Qeveri apo zgjedhje, Gjykata Kushtetuese i ka edhe 3 ditë në dispozicion për vendimin

Qeveri apo zgjedhje, Gjykata Kushtetuese i ka edhe 3 ditë në dispozicion për vendimin

Gjykata Kushtetuese këtë javë do t’i japë fund dilemës që çoi në përplasje të thella në skenën politike. Interpretimi i ligjshmërisë së dekretit të pr ...
Rastet e reja me COVID-19 në Prizren, do të testohen rreth 1 mijë kontakte

Rastet e reja me COVID-19 në Prizren, do të testohen rreth 1 mijë kontakte

Gjashtë persona nga Prizreni u konfirmuan me COVID-19 mbrëmjen e së hënës. Deri më tani në këtë komunë janë konfirmuar 130 persona të prekur me korona ...
Posta e Kosovës i ul pagat e zyrtarëve të lartë prej 2 mijë 500 eurove në 1 mijë e 750

Posta e Kosovës i ul pagat e zyrtarëve të lartë prej 2 mijë 500 eurove në 1 mijë e 750

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Postës së Kosovës me propozim të ushtruesit të detyrës së Kryeshefit Ekzekutiv ka vendosur për uljen e pagave për z ...
Edhe gjashtë raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen dy pacientë të tjerë

Edhe gjashtë raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen dy pacientë të tjerë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot sot janë konfirmuar edhe gjashtë raste të reja me koronavirus në vend ...
Pallaska paralajmëron kosovarët se një model qeverisës si i Shqipërisë po ofrohet edhe Kosovës

Pallaska paralajmëron kosovarët se një model qeverisës si i Shqipërisë po ofrohet edhe Kosovës

Juristi Dastid Pallaska i ka paralajmëruar kosovarët se një model qeverisës si i Shqipërisë po i ofrohet edhe Kosovës, raporton Express. Duke komen ...
Vetëm 1 rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 622 numri i të shëruarve

Vetëm 1 rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 622 numri i të shëruarve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se është konfirmuar vetëm 1 rast i ri me koronavirus në vend. Numri i të ...
1 2 3 4 5 419 30 / 4190 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19