Category: LAJM KRYESOR

1 2 3 4 360 20 / 3598 POSTS
Ministri i Mbrojtjes tregon nëse FSK’ja mund të shkojë në veri

Ministri i Mbrojtjes tregon nëse FSK’ja mund të shkojë në veri

Sipas ministrit të Mbrojtjes, Rrustem Berisha, FSK-ja, për momentin nuk ka nevojë që për momentin të shkojë në veri, por këtë mund ta ndërmarrë nëse r ...
Mësojeni si do të jetë moti në Kosovë për pesë ditët e ardhshme

Mësojeni si do të jetë moti në Kosovë për pesë ditët e ardhshme

Moti në Kosovë sipas Prishtina Weather vazhdon edhe më tutje të jetë i paqëndrueshëm, me mundësi për shtrëngata me shi. Kurse në fundjavë parashihet t ...
Kosova në betejë me Serbinë për INTERPOL

Kosova në betejë me Serbinë për INTERPOL

Arritja e qëllimit të Kosovës për t’u anëtarësuar në Organizatën Ndërkombëtare Policore INTERPOL, do të jetë një sfidë mjaft e vështirë për vend ...
Kryeziu i KDI’së: Zyrtarët e shkarkuar do të kthehen më të fortë, s’ka gjykatë që i dënon

Kryeziu i KDI’së: Zyrtarët e shkarkuar do të kthehen më të fortë, s’ka gjykatë që i dënon

Ismet Kryeziu, njëkohësisht drejtori Ekzekutiv në Institutin Demokratik të Kosovës (KDI), ka komentuar vendimin e kryetarit të PDK’së, Kadri Veselit, ...
Reçica kërkon drejtësi për viktimat e dhunës seksuale të luftës së fundit në Kosovë

Reçica kërkon drejtësi për viktimat e dhunës seksuale të luftës së fundit në Kosovë

Në ditën ndërkombëtare për eliminimin e dhunës seksuale në konflikt, ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica ka kërkuar drejtësi për v ...
Aksioni “Call Center”: Sekuestrohen porsche, para, shtëpi luksoze, orë rolex e armani

Aksioni “Call Center”: Sekuestrohen porsche, para, shtëpi luksoze, orë rolex e armani

Policia e Kosovës, ka dhënë detaje për aksionin e sotëm policorë në bashkëpunim me Policinë e Gjermanisë. Policia e Kosovës, thuhet në komunikatë, ...
Adem Demaçit do i ngritet një statujë e bronzit e gjatë katër metra

Adem Demaçit do i ngritet një statujë e bronzit e gjatë katër metra

Figura e veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem Demaçi do të ngrihet së shpejti në bronz. Dhe, këtë e ka marrë përsipër Zyra e Kryeministrit e cil ...
Agjenti i BIA’s bëhet këshilltar i presidentit Thaçi

Agjenti i BIA’s bëhet këshilltar i presidentit Thaçi

Para dhjetë vjetësh, Branislav Nikoliq si agjent i shërbimit sekret serb punonte kundër UÇK-së, sot Hashim Thaci e ka emëruar këshilltar politik, rapo ...
Amerika e ndihmon Ukrainën me pajisje ushtarake prej 250 milionë dollarësh

Amerika e ndihmon Ukrainën me pajisje ushtarake prej 250 milionë dollarësh

Pentagoni njoftoi sot dhënien e një ndihme ushtarake në vlerën e 250 milionë dollarëve për Ukrainën, me synimin për të forcuar kapacitetet detare dhe ...
Lajmi i fundit: Policia e Kosovës dhe e Gjermanisë në bashkëpunim po e kryejnë një operacion të madh kundër “Call Center”

Lajmi i fundit: Policia e Kosovës dhe e Gjermanisë në bashkëpunim po e kryejnë një operacion të madh kundër “Call Center”

Policia e Kosovës, në bashkëpunim me Polcinë e shtetit gjerman kanë kryer sot një operacion të përbashkët në Prishtinë e Ferizaj, e që ka pas për qëll ...
1 2 3 4 360 20 / 3598 POSTS