Category: LAJM KRYESOR

1 2 3 4 384 20 / 3833 POSTS
Reagime pas ndalimit të hyrjes në Izrael të dy ligjvënëseve amerikane

Reagime pas ndalimit të hyrjes në Izrael të dy ligjvënëseve amerikane

Izraeli ndaloi të enjten dy ligjvënëse amerikanë të hynin në vend, duke i dhënë shkas një raundi të ri polemikash në debatin mbi mbështetjen e SHBA pë ...
Krasniqi: Kallëzimi penal ndaj 22 policëve, skandali më i madh në drejtësinë e Kosovës

Krasniqi: Kallëzimi penal ndaj 22 policëve, skandali më i madh në drejtësinë e Kosovës

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, i ftuar në emisionin ‘Pressing’ të televizionit T7, ka thënë se kallëzimi pen ...
Jakup Krasniqi tregon për herë të parë se në çfarë cilësie ka shkuar në Hagë dhe çfarë e kanë pyetur

Jakup Krasniqi tregon për herë të parë se në çfarë cilësie ka shkuar në Hagë dhe çfarë e kanë pyetur

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka folur për paraqitjen e tij në Gjykatën Speciale, në Hagë, javë më parë. ...
Nëna detyrohet t’i braktisë tre fëmijët nga martesa e parë, s’ia pranoi burri

Nëna detyrohet t’i braktisë tre fëmijët nga martesa e parë, s’ia pranoi burri

Në një nënë ia ka dorëzuar shtetit tre fëmijët e saj nga martesa e parë. Ditën e martë, nëna e fëmijëve i paraqiti në polici për të hequr dorë nga amë ...
Flet Tomorr Morina: Në Shutkë ishte tmerrësisht keq, e dija që nuk më ekstradojnë

Flet Tomorr Morina: Në Shutkë ishte tmerrësisht keq, e dija që nuk më ekstradojnë

U arrestua me akuzat e përpiluara nga Serbia me arsyen se ka vrarë njerëz e ka djegur shtëpi gjatë kohës së luftës në Kosovë. Ish-ushtari i UÇK’së, To ...
Kosova fiton thellë ndaj Luksemburgut, mban gjallë shpresën për kualifikim

Kosova fiton thellë ndaj Luksemburgut, mban gjallë shpresën për kualifikim

Kosova ka fituar bindshëm ndaj Luksemburgut në duelin e radhës parakualifikues për Eurobasket 2021. Kosova ka shënuar fitore bindëse ...
Fushata e gabuar e Kadri Veselit, “lufta kundër korrupsionit”

Fushata e gabuar e Kadri Veselit, “lufta kundër korrupsionit”

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se me besimin e qytetarëve në zgjedhjet e reja parlamentare, do ta nisë be ...
Vazhdojnë kolonat, mërgimtarët po presin deri në shtatë orë për të dalë nga Kosova

Vazhdojnë kolonat, mërgimtarët po presin deri në shtatë orë për të dalë nga Kosova

Kanë vazhduar edhe ditën e sotme kolonat në pikat kufitare të Kosovës me Serbinë. Siç njofton që Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufita ...
Huliganët serbë sulmojnë Konsullatën e Republikës së Kosovës në Kopenhagë

Huliganët serbë sulmojnë Konsullatën e Republikës së Kosovës në Kopenhagë

Pacolli thotë se autorët do të sillen para dretësisë Është sulmuar nga banditët serbë Konsullata e Republikës së Kosovës në Kopenhagë, sot në orët e h ...
Abuzoi me detyrën, gjykata lë të lirë numrin dy të PS-së në Durrës

Abuzoi me detyrën, gjykata lë të lirë numrin dy të PS-së në Durrës

Gjykata e Durrësit ka vendosur ta lërë jashtë qelive të burgut zv.drejtorin e kadastrës në qytet Arben Isaku, i cili është dhe numri dy i PS-së dega D ...
1 2 3 4 384 20 / 3833 POSTS