Category: LAJM KRYESOR

1 2 3 445 10 / 4443 POSTS
Paralajmërimi i Vuçiqit për luftë, flasin nga BE-ja

Paralajmërimi i Vuçiqit për luftë, flasin nga BE-ja

Bashkimi Evropian nuk ka pranuar të japë ndonjë koment të drejtpërdrejtë lidhur me deklaratat e djeshme të presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, s ...
Rama: Deklaratat e Vuçiqit janë të kota, Serbia e ka humbur luftën dhe Kosova është shtet

Rama: Deklaratat e Vuçiqit janë të kota, Serbia e ka humbur luftën dhe Kosova është shtet

Kryeministri Edi Rama ka folur për Kosovën dhe komentoi deklaratat provokuese të Aleksandër Vuçiq. Sipas Ramës nuk ka asnjë mundësi që Kosova dhe S ...
Njësia e krimeve kibernetike fillon hetimin pasi ministres Haradinaj-Stublla i hakohet Facebook-u

Njësia e krimeve kibernetike fillon hetimin pasi ministres Haradinaj-Stublla i hakohet Facebook-u

Ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, pasditen e djeshme, iu është hakuar llogaria e saj në Facebook. Ministrja r ...
Spitali COVID-19 ende nuk është gati, klinikat e QKUK-së të mbushura me të infektuar

Spitali COVID-19 ende nuk është gati, klinikat e QKUK-së të mbushura me të infektuar

Mbi 9 mijë e 400 raste aktive me koronavirus janë aktualisht në Kosovë dhe klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), janë mbushur me ...
TRE KOSOVARË NË POLICINË E AUSTRISË LUFTUAN KUNDËR TERRORISTËVE NË VJENË

TRE KOSOVARË NË POLICINË E AUSTRISË LUFTUAN KUNDËR TERRORISTËVE NË VJENË

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka thënë të martën se tre policisë nga Kosova ishin pjesë e grupit policor që luftuan terrori ...
KUVENDI PRITET TË MBAJË SEANCË TË PREMTEN LIDHUR ME PROJEKTLIGJIN PËR RIMËKËMBJE EKONOMIKE

KUVENDI PRITET TË MBAJË SEANCË TË PREMTEN LIDHUR ME PROJEKTLIGJIN PËR RIMËKËMBJE EKONOMIKE

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka deklaruar se kanë dorëzuar kërkesë për seancë të jashtëzakonshme lidhur ...
SHQIPTARI 20-VJEÇAR NGA MAQEDONIA, NJË NGA VIKTIMAT NË SULMIN TERRORIST NË VJENË

SHQIPTARI 20-VJEÇAR NGA MAQEDONIA, NJË NGA VIKTIMAT NË SULMIN TERRORIST NË VJENË

Në mesin e të vdekurve në sulmin terrorist të ndodhur mbrëmë në Vjenë, ka vdekur edhe Nexhip Vrenezi, 20-vjeçar nga Veleshta e Strugës së Maqedonisë s ...
ZGJEDHJET NË SHBA: KUR E MARRIM VESH KUSH KA FITUAR?

ZGJEDHJET NË SHBA: KUR E MARRIM VESH KUSH KA FITUAR?

Në këto zgjedhje, miliona amerikanë kanë votuar me postë për shkak të Coronavirusit, çka nënkupton se do të ketë vonesa në numërimin e të gjitha votav ...
KURZ: KJO S’ËSHTË NJË MOSMARRËVESHJE NË MES TË MYSLIMANËVE DHE TË KRISHTERËVE, POR MES SHUMICËS QË DO PAQE DHE PAKICËS QË DO LUFTË

KURZ: KJO S’ËSHTË NJË MOSMARRËVESHJE NË MES TË MYSLIMANËVE DHE TË KRISHTERËVE, POR MES SHUMICËS QË DO PAQE DHE PAKICËS QË DO LUFTË

Pas sulmit të mbrëmshëm terrorist në Vjenë të Austrisë ku mbetën të vdekur katër persona dhe të plagosur afër 20 të tjerë, policia atje ka konfirmuar ...
Sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID, krejt çka duhet të dini

Sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID, krejt çka duhet të dini

Rritja e numrit të të infektimeve në Kosovë ka shtyrë autoritetet të vendosin masa të reja kufizuese. Duke nisur nga sot, do të hyjnë në fuqi 29 masat ...
1 2 3 445 10 / 4443 POSTS