Category: LAJM KRYESOR

1 2 3 240 10 / 2391 POSTS
Mbi 22 miliardë euro dëme të luftës të Serbisë në Kosovë

Mbi 22 miliardë euro dëme të luftës të Serbisë në Kosovë

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë luftës së fundit (1990-1999), thonë zyrtarë të qeverisë ...
Ekskluzive: Gjykata Speciale po merret me zbardhjen e vrasjes së Ahmet Krasniqit

Ekskluzive: Gjykata Speciale po merret me zbardhjen e vrasjes së Ahmet Krasniqit

Gjykata Speciale është duke u marrë me zbardhjen e vrasje së Ahmet Krasniqit, ish-Ministër i Forcave të Armatosura të Qeverisë në Ekzil. Këtë e ka kon ...
Thaçi thotë se i ka ministrat e Haradinajt pas vetes për ndryshim kufijsh, Qeveria s’ka koment

Thaçi thotë se i ka ministrat e Haradinajt pas vetes për ndryshim kufijsh, Qeveria s’ka koment

Derisa kryeministri Ramush Haradinaj refuzon lëvizjen e kufijve me Seribnë, në secilën formë, Presidenti Hashim Thaçi thotë se idenë e tij për korrigj ...
Rikthehet tema e asociacionit, Serbia kërkon t’i bëhet presion Kosovës

Rikthehet tema e asociacionit, Serbia kërkon t’i bëhet presion Kosovës

Ministri i Brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviq, ka folur edhe njëherë për marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi, si dhe zhvillimet me rastin e vizit ...
Haradinaj: Në SHBA do të kërkoj fuqizimin ndërkombëtar të Kosovës

Haradinaj: Në SHBA do të kërkoj fuqizimin ndërkombëtar të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj javën e ardhshme do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai përmes një postim ...
Pas dy dekadash, taksapaguesit nuk do të paguajnë më rrymë për Veriun

Pas dy dekadash, taksapaguesit nuk do të paguajnë më rrymë për Veriun

Taksapaguesit e Kosovës nuk do të paguajnë më rrymën që shpenzohet nga qytetarët e veriut. Kështu thotë ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka. ...
Shqiponjat e Sanxhakut në Serbi

Shqiponjat e Sanxhakut në Serbi

Një hulumtim i fortë, ndalimi nga policia serbe… Përse mbulohet ekzistenca e mijëra shqiptarëve të Sanxhakut në Serbi? Si janë zhdukur varret e ...
Lojtarët e Prishtinës përleshen mes vete [Video]

Lojtarët e Prishtinës përleshen mes vete [Video]

Për shkak të rezultatit jo të mirë kundër Donar Groningenit, kanë ardhur tensionet në mesin e lojtarëve të KB Prishtinës. Prishtina momentalish ...
Daci thotë se ideja e korrigjimit të kufirit dhe përfshirja e Luginës lindi në vilën e tij në takimin me Thaçin

Daci thotë se ideja e korrigjimit të kufirit dhe përfshirja e Luginës lindi në vilën e tij në takimin me Thaçin

Më herët nuk është se kanë qenë shumë miq politikë, por tani Nexhat Daci dhe Hashim Thaçi po del të jenë gati bashkë-autor të idesë më të nxehtë në ve ...
Përplasjet Thaçi – Haradinaj zhvlerësojnë Kosovën në dialog

Përplasjet Thaçi – Haradinaj zhvlerësojnë Kosovën në dialog

Përplasjet me deklarata të krerëve të institucioneve më të larta të Kosovës, presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, shpërfaqin s ...
1 2 3 240 10 / 2391 POSTS