Category: KURIOZITETE

1 46 47 48 49 50 53 480 / 524 POSTS
E vërteta e frikshme që fshihet pas mishit të skuqur të pulës

E vërteta e frikshme që fshihet pas mishit të skuqur të pulës

Është një nga ushqimet më të njohura në botë, por duket se të hash mish pule të skuqur mbart disa rreziqe shqetësuese. Një studim i ri ka zbulu ...
Kjo është mosha kur meshkujt bëhen të pjekur

Kjo është mosha kur meshkujt bëhen të pjekur

Një grup studiuesish amerikanë, kanë prezantuar rezultatet e një studimi, duke zbuluar moshën se kur meshkujt piqen vërtetë. As më shumë dhe as më pak ...
Shqiptarët fillojnë të heqin dorë nga konsumimi i cigares

Shqiptarët fillojnë të heqin dorë nga konsumimi i cigares

Rezultatet e anketës tregojnë se pirja e duhanit e cigareve është më e zakonshme në moshën 30-34 vjeç, meshkujt (44%) dhe gratë (7%). Pirja e duhanit ...
30 vjeçarët e Shqipërisë më të pashkolluarit në Europë

30 vjeçarët e Shqipërisë më të pashkolluarit në Europë

Teksa Shqipëria përjetoi një zgjerim të ndjeshëm të studentëve në arsim të lartë gjatë dekadës së kaluar sërish vendi ynë paraqitet me deficite të lar ...
Si t’i zbardhni dhëmbët vetëm përmes lëvores së bananes

Si t’i zbardhni dhëmbët vetëm përmes lëvores së bananes

Ndoshta keni dëgjuar për fuqitë magjike të bananes. Bananja është e mirë për shëndetin tuaj. Fruti është i pasur me vitamina të shumta. Ngrënia e ...
Luftë brutale mes luanësh, ilustrohet me fotografi

Luftë brutale mes luanësh, ilustrohet me fotografi

Këto pamje dramatike tregojnë dy mbretër të xhunglës të mbyllur në një betejë shpërthyese për dominimin mbi krenarinë e tyre. Dy luanët meshkuj u ...
Kjo është puna që paguhet 84,000 euro në vit, por askush nuk e do

Kjo është puna që paguhet 84,000 euro në vit, por askush nuk e do

Një vend pune në Zelandën e Re ofron 84,000 euro të ardhura në vit, por si duket askush nuk është i interesuar të aplikojë për të. Mund të duke ...
Depilim pa dhimbje dhe siklet, vetëm duke ndjekur këto udhëzime

Depilim pa dhimbje dhe siklet, vetëm duke ndjekur këto udhëzime

Një nga problemet fizike të cdo gruaje është depilimi! Problemi më i bëzdisshëm por pothuajse i përditshëm. Ky proces ose do të ketë shumë dhimbj ...
Zgjedhet vendi më i mirë për kualitetin e jetesës

Zgjedhet vendi më i mirë për kualitetin e jetesës

Kanadaja është emëruar vendi i parë më i mirë në botë. Ky çmim shkon në vitin 2019 për Cilësinë e Jetesës për vitin e katërt me radhë për shtetin ...
Ndryshimet klimatike rrezikojnë zhdukjen e varieteteve të kafesë

Ndryshimet klimatike rrezikojnë zhdukjen e varieteteve të kafesë

Temperaturat në rritje, ndryshimet në sezonin e reshjeve dhe sëmundjet e shkaktuara nga parazitët po kërcënojnë kultivimin e kafesë në mbarë botën. ...
1 46 47 48 49 50 53 480 / 524 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19