Category: KURIOZITETE

1 45 46 47 48 49 53 470 / 523 POSTS
Adoleshenti bëhet milioner brenda natës, por nuk mund t’i gëzojë milionat

Adoleshenti bëhet milioner brenda natës, por nuk mund t’i gëzojë milionat

Një adoleshent u bë milioner brenda natës, pas një gabimi teknik që rriti vlerën e një çeku të gjyshes së tij. Dane Gillespie, nga Belfast, u z ...
Leopardi shkon në territorin e leopardit tjetër për gjah, merr një surprizë të papritur

Leopardi shkon në territorin e leopardit tjetër për gjah, merr një surprizë të papritur

Një leopard filmohet duke u futur në territorin e leopardit tjetër ndërsa kishte dalë në gjah, i cili merr një surprizë jo të këndshme. Pamje të ...
Cigaret elektronike, të rrezikshme për zemrën

Cigaret elektronike, të rrezikshme për zemrën

Përdorimi i cigareve elektronike shton rrezikun e atakut kardiak, infarktit apo sëmundjeve të zemrës. Sipas një studimi të ri, rreth një në 20 të rrit ...
E rrallë, binjakët lindin 5 muajsh dhe mbijetojnë

E rrallë, binjakët lindin 5 muajsh dhe mbijetojnë

Binjakët nga qyteti lowa kanë thyer rekord botëror pasi janë foshnjat më të vogla në botë që kanë lindur para kohe dhe kanë mbijetuar. Kambry d ...
Shtypja e lartë e gjakut mund t’iu shpijë tek një problem tjetër shëndetësor

Shtypja e lartë e gjakut mund t’iu shpijë tek një problem tjetër shëndetësor

Studiuesit e Universitetit të Rojçesterit kanë konkluduar se shtypja e lartë e gjakut mund të çojë në sëmundjen e Alzheimer-it. Sistemi i trurit ...
Këto vetura vidhen më së lehti, sipas një studimi britanik

Këto vetura vidhen më së lehti, sipas një studimi britanik

Hajnat e veturave po përdorin teknologji të reja për të vjedhur disa modele automjetesh tepër popullore. Sipas BBC, në Britaninë e Madhe ata ...
Gruaja shtatzënë me fëmijën nga 3 prindër

Gruaja shtatzënë me fëmijën nga 3 prindër

Një grua shtatzënë do të sjellë në jetë një fëmijë, embrioni i të cilit është fryt i tre prindërve. Rasti shënohet në Greqi dhe gruaja është tashmë në ...
Dita Ndërkombëtare e Holokaustit

Dita Ndërkombëtare e Holokaustit

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Holokaustit, ku përkujtohen miliona viktima të gjenocidit të Gjermanisë naziste, që u kryen gjatë Luf ...
Keni kohë që s’bëni seks, këto janë 3 efektet negative që po i shkaktoni organizmit tuaj

Keni kohë që s’bëni seks, këto janë 3 efektet negative që po i shkaktoni organizmit tuaj

Një ndarje,koha e gjatë e kaluar vetëm, puna, udhëtimet të cilat ju mbajnë për një kohë të gjatë larg partnerit, një sëmundje: ka shumë arsye se pse j ...
E vërteta e frikshme që fshihet pas mishit të skuqur të pulës

E vërteta e frikshme që fshihet pas mishit të skuqur të pulës

Është një nga ushqimet më të njohura në botë, por duket se të hash mish pule të skuqur mbart disa rreziqe shqetësuese. Një studim i ri ka zbulu ...
1 45 46 47 48 49 53 470 / 523 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19