Category: KURIOZITETE

1 44 45 46 47 48 52 460 / 515 POSTS
Meshkujt tregojnë 4 fjalët që urrejnë t’i dëgjojnë gjatë aktit intim

Meshkujt tregojnë 4 fjalët që urrejnë t’i dëgjojnë gjatë aktit intim

Keni vështirësi të përdorni fjalë që mund të ndezin partnerin tuaj? Më poshtë gjeni fjalët që meshkujt urrejnë të dëgjojnë gjatë aktit intim. Meqen ...
Nëse ka ngrohje globale, pse është kaq ftohtë?

Nëse ka ngrohje globale, pse është kaq ftohtë?

Ashtu si çdo dimër, acari në Europë dhe vorbullat polare në Shtetet e Bashkuara i shtyjnë një pjesë të njerëzve (të cilët nuk e dinë dallimin mes moti ...
Adoleshenti bëhet milioner brenda natës, por nuk mund t’i gëzojë milionat

Adoleshenti bëhet milioner brenda natës, por nuk mund t’i gëzojë milionat

Një adoleshent u bë milioner brenda natës, pas një gabimi teknik që rriti vlerën e një çeku të gjyshes së tij. Dane Gillespie, nga Belfast, u z ...
Leopardi shkon në territorin e leopardit tjetër për gjah, merr një surprizë të papritur

Leopardi shkon në territorin e leopardit tjetër për gjah, merr një surprizë të papritur

Një leopard filmohet duke u futur në territorin e leopardit tjetër ndërsa kishte dalë në gjah, i cili merr një surprizë jo të këndshme. Pamje të ...
Cigaret elektronike, të rrezikshme për zemrën

Cigaret elektronike, të rrezikshme për zemrën

Përdorimi i cigareve elektronike shton rrezikun e atakut kardiak, infarktit apo sëmundjeve të zemrës. Sipas një studimi të ri, rreth një në 20 të rrit ...
E rrallë, binjakët lindin 5 muajsh dhe mbijetojnë

E rrallë, binjakët lindin 5 muajsh dhe mbijetojnë

Binjakët nga qyteti lowa kanë thyer rekord botëror pasi janë foshnjat më të vogla në botë që kanë lindur para kohe dhe kanë mbijetuar. Kambry d ...
Shtypja e lartë e gjakut mund t’iu shpijë tek një problem tjetër shëndetësor

Shtypja e lartë e gjakut mund t’iu shpijë tek një problem tjetër shëndetësor

Studiuesit e Universitetit të Rojçesterit kanë konkluduar se shtypja e lartë e gjakut mund të çojë në sëmundjen e Alzheimer-it. Sistemi i trurit ...
Këto vetura vidhen më së lehti, sipas një studimi britanik

Këto vetura vidhen më së lehti, sipas një studimi britanik

Hajnat e veturave po përdorin teknologji të reja për të vjedhur disa modele automjetesh tepër popullore. Sipas BBC, në Britaninë e Madhe ata ...
Gruaja shtatzënë me fëmijën nga 3 prindër

Gruaja shtatzënë me fëmijën nga 3 prindër

Një grua shtatzënë do të sjellë në jetë një fëmijë, embrioni i të cilit është fryt i tre prindërve. Rasti shënohet në Greqi dhe gruaja është tashmë në ...
Dita Ndërkombëtare e Holokaustit

Dita Ndërkombëtare e Holokaustit

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Holokaustit, ku përkujtohen miliona viktima të gjenocidit të Gjermanisë naziste, që u kryen gjatë Luf ...
1 44 45 46 47 48 52 460 / 515 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19