Category: KURIOZITETE

1 42 43 44 45 46 53 440 / 524 POSTS
Shtohen të moshuarit mbi 60 vjeç, shterojnë 20-vjeçarët

Shtohen të moshuarit mbi 60 vjeç, shterojnë 20-vjeçarët

Në grup moshat 0-54 vjeç në përgjithësi ka rënie të popullsisë në raport me një vit më parë, teksa shihet se, rritje ka vetëm për grup moshën 29 deri ...
Sonte shfaqet hëna më e madhe dhe më e ndritshme

Sonte shfaqet hëna më e madhe dhe më e ndritshme

Sonte mund të shihet superhëna më spektakolare e vitit 2019, dhe do të shfaqet në qiell më e shndritshme se kurrë. Arsyeja pse do të jetë kaq special ...
Të përballesh aq pranë me peshkaqenin gjigant

Të përballesh aq pranë me peshkaqenin gjigant

Një seri fotografish që të fusin frikën kanë kapur momentin kur një peshkaqen i madh i bardhës prej 5 metrash doli nga uji, duke ardhur vetëm pak cent ...
Arkeologët gjejnë skeletin e një vajze që jetoi 5 mijë vjet më parë

Arkeologët gjejnë skeletin e një vajze që jetoi 5 mijë vjet më parë

Një skelet njeriu që daton rreth 5000 vjet më parë është gjetur në provincën iraniane Mazenderan. “Si rezultat i gërmimeve të kryera në qytetin ...
Historia e një prej fotografive më të dhimbshme nga lufta e Kosovës

Historia e një prej fotografive më të dhimbshme nga lufta e Kosovës

Peter Turnley është një fotograf i njohur amerikan që ka shpërfaqur në mediat botërore edhe fotografitë e pamjeve të luftës së fundit në Kosovë. Por ...
Mijëra shqiptarë ëndërrojnë të jetojnë në Gjermani por a e dini kuptimin e flamurit gjerman?

Mijëra shqiptarë ëndërrojnë të jetojnë në Gjermani por a e dini kuptimin e flamurit gjerman?

E zezja, e kuqja, e arta - janë ngjyrat e rezistencës, ngjyrat e emancipimit. Para 100 vitesh tre ngjyra – e zeza, e kuqja dhe e arta u kthyen në ngj ...
Gjendet diamanti i rrallë 300 milionë vjeçar në formë zemre

Gjendet diamanti i rrallë 300 milionë vjeçar në formë zemre

Një diamant i rrallë në formë zemre është zbuluar në Rusi. Diamanti u gjet në fund të muajit janar në Yakutia. Ekspertët thonë se guri me vlerë ...
Fshati i vogël që do t’ju mahnitë me veçantinë e tij

Fshati i vogël që do t’ju mahnitë me veçantinë e tij

Ky fshat i ndërtuar në mes të një shkëmbi në 2980 metra lartësi është i banuar nga vetëm 25 banorë të cilët shprehen se e dashurojnë fshatin e tyre, i ...
10 pronarët më të pasur të klubeve të futbollit

10 pronarët më të pasur të klubeve të futbollit

Pronari i skuadrës amerikane, Nju Jork Red Bulls, Dietrich Mateschitz, është pronari më i pasur i një skuadre të futbollit. ‘The Mirror’ ka publikuar ...
25-vjeçarja sjell në jetë shtatënjak [Foto 18+]

25-vjeçarja sjell në jetë shtatënjak [Foto 18+]

Një nënë e re ka sjellë në jetë plot 7 fëmijë, ndërsa ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore. Të gjitha bebet janë gjithashtu në gjendje të mirë. ...
1 42 43 44 45 46 53 440 / 524 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19