Category: KURIOZITETE

1 40 41 42 43 420 / 421 POSTS
Objekti misterioz mbi Karolinën e Jugut ndez spekulimet e UFO-ve

Objekti misterioz mbi Karolinën e Jugut ndez spekulimet e UFO-ve

Një objekt misterioz i paidentifikuar fluturues ishte zbuluar gjatë ishullit Kiawah të Karolinës së Jugut gjatë festës së Krishtlindjeve, duke nxitur ...
Si të përforconi sinjalin e WiFi-së me një truk të thjeshtë

Si të përforconi sinjalin e WiFi-së me një truk të thjeshtë

Shpesh na ndodh të humbim sinjalin kur jemi të lidhur me WiFi. Nëse kjo gjë na ndodh derisa jemi duke bërë diçka të rëndësishme, atëherë acarohemi me ...
Ja çfarë duhet të dini përpara se të zgjasni qerpikët

Ja çfarë duhet të dini përpara se të zgjasni qerpikët

Trend që mori jehonë vitin që shkoi ishte zgjatja e qerpikëve, por edhe rimodelimi i vetullave. Sigurisht që me këtë trend sytë e grave dukeshin ...
Lani fytyrën me këtë dhe thuani lamtumirë rrudhave dhe puçrave

Lani fytyrën me këtë dhe thuani lamtumirë rrudhave dhe puçrave

Në një periudhë të jetës sonë, të gjithë ne do të ballafaqohemi me probleme të lëkurës. Megjithatë, shumë prej nesh ndahet i dëshpëruar me trajti ...
Netflix i nënshtrohet censurës saudite

Netflix i nënshtrohet censurës saudite

Platforma transmetuese digjitale “Netflix” ka hequr nga shërbimi i saj në Arabinë Saudite një episod të një shfaqjeje satirike gjatë së cilit kritikoh ...
Zbulohet misteri prapa shkronjës “X” në pëllëmbën e dorës suaj

Zbulohet misteri prapa shkronjës “X” në pëllëmbën e dorës suaj

Kiromancia është arti i leximit dhe më pas paragjykimit e interpretimit të linjave dhe shenjave të ndryshme që janë në pëllëmbët e duarve. Ky llo ...
Rrugët plot ngjyra të Europës [Foto]

Rrugët plot ngjyra të Europës [Foto]

Nga qytetet e bukura dhe fshatrat e largëta deri tek ndërtesat e pazakonta dhe shtëpitë e peshkatarëve, Europa është një thesar i vendeve me plot ngjy ...
Shkenca: Shenjat që tregojnë se jeni më të mençur sesa shoqëria juaj

Shkenca: Shenjat që tregojnë se jeni më të mençur sesa shoqëria juaj

Si e dini nëse dikush është i mençur? Sipas shkencëtarëve, nuk ka nevojë që ta futni askënd në teste për matjen e inteligjencës, pasi që ka disa shenj ...
Origjina e fjalës “dollar”

Origjina e fjalës “dollar”

Origjina e fjalës “dollar” vjen nga Roma e lashtë. Një minierë argjendi ne Bohemi ishte baza kryesore për prodhimin e monedhave të Romës. Vendi ...
Mënyra më e sigurt për të ecur mbi akull është duke e imituar pinguinin

Mënyra më e sigurt për të ecur mbi akull është duke e imituar pinguinin

Me ardhjen e dimrit, njerëzit të cilët jetojnë në zona më të akullta duhet ta ushtrojnë veten se si të ecin në sipërfaqe rrëshqitëse. Për disa, kjo ...
1 40 41 42 43 420 / 421 POSTS