Category: KURIOZITETE

1 39 40 41 42 43 46 410 / 458 POSTS
Këto vetura vidhen më së lehti, sipas një studimi britanik

Këto vetura vidhen më së lehti, sipas një studimi britanik

Hajnat e veturave po përdorin teknologji të reja për të vjedhur disa modele automjetesh tepër popullore. Sipas BBC, në Britaninë e Madhe ata ...
Gruaja shtatzënë me fëmijën nga 3 prindër

Gruaja shtatzënë me fëmijën nga 3 prindër

Një grua shtatzënë do të sjellë në jetë një fëmijë, embrioni i të cilit është fryt i tre prindërve. Rasti shënohet në Greqi dhe gruaja është tashmë në ...
Dita Ndërkombëtare e Holokaustit

Dita Ndërkombëtare e Holokaustit

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Holokaustit, ku përkujtohen miliona viktima të gjenocidit të Gjermanisë naziste, që u kryen gjatë Luf ...
Keni kohë që s’bëni seks, këto janë 3 efektet negative që po i shkaktoni organizmit tuaj

Keni kohë që s’bëni seks, këto janë 3 efektet negative që po i shkaktoni organizmit tuaj

Një ndarje,koha e gjatë e kaluar vetëm, puna, udhëtimet të cilat ju mbajnë për një kohë të gjatë larg partnerit, një sëmundje: ka shumë arsye se pse j ...
E vërteta e frikshme që fshihet pas mishit të skuqur të pulës

E vërteta e frikshme që fshihet pas mishit të skuqur të pulës

Është një nga ushqimet më të njohura në botë, por duket se të hash mish pule të skuqur mbart disa rreziqe shqetësuese. Një studim i ri ka zbulu ...
Kjo është mosha kur meshkujt bëhen të pjekur

Kjo është mosha kur meshkujt bëhen të pjekur

Një grup studiuesish amerikanë, kanë prezantuar rezultatet e një studimi, duke zbuluar moshën se kur meshkujt piqen vërtetë. As më shumë dhe as më pak ...
Shqiptarët fillojnë të heqin dorë nga konsumimi i cigares

Shqiptarët fillojnë të heqin dorë nga konsumimi i cigares

Rezultatet e anketës tregojnë se pirja e duhanit e cigareve është më e zakonshme në moshën 30-34 vjeç, meshkujt (44%) dhe gratë (7%). Pirja e duhanit ...
30 vjeçarët e Shqipërisë më të pashkolluarit në Europë

30 vjeçarët e Shqipërisë më të pashkolluarit në Europë

Teksa Shqipëria përjetoi një zgjerim të ndjeshëm të studentëve në arsim të lartë gjatë dekadës së kaluar sërish vendi ynë paraqitet me deficite të lar ...
Si t’i zbardhni dhëmbët vetëm përmes lëvores së bananes

Si t’i zbardhni dhëmbët vetëm përmes lëvores së bananes

Ndoshta keni dëgjuar për fuqitë magjike të bananes. Bananja është e mirë për shëndetin tuaj. Fruti është i pasur me vitamina të shumta. Ngrënia e ...
Luftë brutale mes luanësh, ilustrohet me fotografi

Luftë brutale mes luanësh, ilustrohet me fotografi

Këto pamje dramatike tregojnë dy mbretër të xhunglës të mbyllur në një betejë shpërthyese për dominimin mbi krenarinë e tyre. Dy luanët meshkuj u ...
1 39 40 41 42 43 46 410 / 458 POSTS