Category: KURIOZITETE

1 38 39 40 41 42 47 400 / 463 POSTS
I ftohti i madh në SHBA, shikoni çfarë po bëjnë krokodilët për të mbijetuar nën ujin e ngrirë

I ftohti i madh në SHBA, shikoni çfarë po bëjnë krokodilët për të mbijetuar nën ujin e ngrirë

Ndërkohë që temperaturat kanë zbritur nën zero në Karolinën e Veriut, njerëzit kanë vënë re diçka të çuditshme me krokodilët. Më 28 janar, të p ...
Ndryshimi i klimës kërcënon akullnajat në Himalaje

Ndryshimi i klimës kërcënon akullnajat në Himalaje

Ndryshimi i klimës përbën një kërcënim në rritje për akullnajat në malet Hindu Kush dhe Himalaje, zbulon një studim i ri. Sipas tij, nëse emetimet e ...
Hyri në histori pasi i lindi 8 fëmijë, njihuni me nënën që bëri filma porno për t’i rritur

Hyri në histori pasi i lindi 8 fëmijë, njihuni me nënën që bëri filma porno për t’i rritur

Dhjetë vjet më parë, ajo u bë e njohur gjerësisht në botë pas rekordit të 8 foshnjave. Asnjëherë më parë nuk kishin lindur kaq shumë foshnje nga një g ...
10 ushqimet që duhet t’i hani çdo ditë për të pastruar arteriet

10 ushqimet që duhet t’i hani çdo ditë për të pastruar arteriet

Kolesteroli dhe presioni i lartë i gjakut janë kontribuues në bllokimin e arterieve. Arteriet janë enët e gjakut, përgjegjëse për transportimin e g ...
Mjekët gjejnë rruaza në penisin e pacientit 12-vjeçar

Mjekët gjejnë rruaza në penisin e pacientit 12-vjeçar

Një djalë 12-vjeçar nga Kina qendrore duhej t'i nënshtrohej një operacioni emergjent pas futjes së 39 rruazave magnetike në penisin e tij. Prindë ...
Personi që po shet fermën për shkak të alienëve

Personi që po shet fermën për shkak të alienëve

John Edmonds është duke shitur fermën e tij të kuajve prej 9,67 hektarësh, sepse ai nuk mund të vazhdojë në veprimtarinë për shkak të alienëve. R ...
Mënyra e shpejtë dhe e lehtë për të mësuar nëse keni dhëmbë të shëndetshëm

Mënyra e shpejtë dhe e lehtë për të mësuar nëse keni dhëmbë të shëndetshëm

A mund të identifikoni se sa të shëndetshëm janë dhëmbët, nëse do t'iu kërkohej? Një higjieniste orale ka treguar këshilla për ta zbuluar atë në shtëp ...
Fotografi brenda hoteleve më luksoze në botë

Fotografi brenda hoteleve më luksoze në botë

Bota është e mbushur me hotele joshëse, por janë disa prej tyre që luksin e ngrisin në një nivel tjetër. Bëhet fjalë për hotele me pesë yje (ndon ...
Meshkujt tregojnë 4 fjalët që urrejnë t’i dëgjojnë gjatë aktit intim

Meshkujt tregojnë 4 fjalët që urrejnë t’i dëgjojnë gjatë aktit intim

Keni vështirësi të përdorni fjalë që mund të ndezin partnerin tuaj? Më poshtë gjeni fjalët që meshkujt urrejnë të dëgjojnë gjatë aktit intim. Meqen ...
Nëse ka ngrohje globale, pse është kaq ftohtë?

Nëse ka ngrohje globale, pse është kaq ftohtë?

Ashtu si çdo dimër, acari në Europë dhe vorbullat polare në Shtetet e Bashkuara i shtyjnë një pjesë të njerëzve (të cilët nuk e dinë dallimin mes moti ...
1 38 39 40 41 42 47 400 / 463 POSTS