Category: KURIOZITETE

1 37 38 39 40 41 46 390 / 458 POSTS
“1 në 4 vajza dhunohen”, studimi: Fenomeni i ka rrënjët e thella në familje

“1 në 4 vajza dhunohen”, studimi: Fenomeni i ka rrënjët e thella në familje

"Në Shqipëri është ende tabu seksi dhe nuk flitet me fëmijën". Një studim i fundit, i kryer me adoleshentë në disa gjimnaze të Shqipërisë për marrëdh ...
97-vjeçarja që konsumon 22 birra në ditë

97-vjeçarja që konsumon 22 birra në ditë

Historia e çuditshme ka për protagonist një gjyshe e cila pi 22 birra në ditë për të qëndruar e fortë dhe e shëndetshme. Në rajonin Mechelen të ...
Lëkura e thatë gjatë dimrit, ushqimet që ju mbrojnë nga i ftohti

Lëkura e thatë gjatë dimrit, ushqimet që ju mbrojnë nga i ftohti

Kur temperaturat bien, lëkura është organi që preket menjëherë. Të gjithë kemi përjetuar tharjen e duarve dhe buzëve apo dhe çarjen e tyre nga i ...
Çfarë ndodh me organizmin pasi pini një filxhan kafe?

Çfarë ndodh me organizmin pasi pini një filxhan kafe?

Mund të mos e keni kuptuar, por nëse mendimi i parë i ditës lidhet me kafenë ju jeni i varur ndaj saj. Për shumë prej nesh kafeja nuk është thjesht n ...
Femrat e arrijnë kulmin e kënaqësisë seksuale në këtë moshë

Femrat e arrijnë kulmin e kënaqësisë seksuale në këtë moshë

Kënaqësia që përftojmë nga seksi është një nga çështjet më të diskutuara por edhe të rëndësishme kur vjen puna te kjo temë. Në forume të edukatës ...
I ftohti i madh në SHBA, shikoni çfarë po bëjnë krokodilët për të mbijetuar nën ujin e ngrirë

I ftohti i madh në SHBA, shikoni çfarë po bëjnë krokodilët për të mbijetuar nën ujin e ngrirë

Ndërkohë që temperaturat kanë zbritur nën zero në Karolinën e Veriut, njerëzit kanë vënë re diçka të çuditshme me krokodilët. Më 28 janar, të p ...
Ndryshimi i klimës kërcënon akullnajat në Himalaje

Ndryshimi i klimës kërcënon akullnajat në Himalaje

Ndryshimi i klimës përbën një kërcënim në rritje për akullnajat në malet Hindu Kush dhe Himalaje, zbulon një studim i ri. Sipas tij, nëse emetimet e ...
Hyri në histori pasi i lindi 8 fëmijë, njihuni me nënën që bëri filma porno për t’i rritur

Hyri në histori pasi i lindi 8 fëmijë, njihuni me nënën që bëri filma porno për t’i rritur

Dhjetë vjet më parë, ajo u bë e njohur gjerësisht në botë pas rekordit të 8 foshnjave. Asnjëherë më parë nuk kishin lindur kaq shumë foshnje nga një g ...
10 ushqimet që duhet t’i hani çdo ditë për të pastruar arteriet

10 ushqimet që duhet t’i hani çdo ditë për të pastruar arteriet

Kolesteroli dhe presioni i lartë i gjakut janë kontribuues në bllokimin e arterieve. Arteriet janë enët e gjakut, përgjegjëse për transportimin e g ...
Mjekët gjejnë rruaza në penisin e pacientit 12-vjeçar

Mjekët gjejnë rruaza në penisin e pacientit 12-vjeçar

Një djalë 12-vjeçar nga Kina qendrore duhej t'i nënshtrohej një operacioni emergjent pas futjes së 39 rruazave magnetike në penisin e tij. Prindë ...
1 37 38 39 40 41 46 390 / 458 POSTS