Category: KURIOZITETE

1 36 37 38 39 40 46 380 / 458 POSTS
Gjendet diamanti i rrallë 300 milionë vjeçar në formë zemre

Gjendet diamanti i rrallë 300 milionë vjeçar në formë zemre

Një diamant i rrallë në formë zemre është zbuluar në Rusi. Diamanti u gjet në fund të muajit janar në Yakutia. Ekspertët thonë se guri me vlerë ...
Fshati i vogël që do t’ju mahnitë me veçantinë e tij

Fshati i vogël që do t’ju mahnitë me veçantinë e tij

Ky fshat i ndërtuar në mes të një shkëmbi në 2980 metra lartësi është i banuar nga vetëm 25 banorë të cilët shprehen se e dashurojnë fshatin e tyre, i ...
10 pronarët më të pasur të klubeve të futbollit

10 pronarët më të pasur të klubeve të futbollit

Pronari i skuadrës amerikane, Nju Jork Red Bulls, Dietrich Mateschitz, është pronari më i pasur i një skuadre të futbollit. ‘The Mirror’ ka publikuar ...
25-vjeçarja sjell në jetë shtatënjak [Foto 18+]

25-vjeçarja sjell në jetë shtatënjak [Foto 18+]

Një nënë e re ka sjellë në jetë plot 7 fëmijë, ndërsa ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore. Të gjitha bebet janë gjithashtu në gjendje të mirë. ...
A jeni dakord të hani mish nga kafshët e ndryshuara gjenetikisht?

A jeni dakord të hani mish nga kafshët e ndryshuara gjenetikisht?

Konsumatorët po pyeten nëse do të hanin mish nga kafshët e ndryshuara gjenetikisht. Shkencëtarët shpresojnë se gjetjet do të japin informacion të rënd ...
Mollët e rralla “fantazmë” shfaqen në pemë

Mollët e rralla “fantazmë” shfaqen në pemë

A keni parë ndonjëherë një ‘mollë fantazmë’? Natyra ua ofron edhe një fenomen të ri. Një fermer në Amerikë ka fotografuar një bllok akulli në formë ...
Vendoset në shitje ishulli më i shtrenjtë në botë, ky është çmimi marramendës

Vendoset në shitje ishulli më i shtrenjtë në botë, ky është çmimi marramendës

Një ishull privat prej 660 hektarësh në Emiratet e Bashkuara Arabe ka dalë në shitje për 410 milionë euro, duke ofruar plazhe private, hotele me pesë ...
Një e treta e shqiptarëve të burgosur për drogë

Një e treta e shqiptarëve të burgosur për drogë

Burgjet në Shqipëri po mbushen me të dënuar për drogën, ndërsa qelitë po lirohen nga vrasësit hajdutët dhe përdhunuesit. Shqipëria është një vend ku ...
Gabimet që asnjëherë gratë nuk duhet bërë me të brendshmet

Gabimet që asnjëherë gratë nuk duhet bërë me të brendshmet

Duhet të shmanget përdorimi i të brendshmeve dy ditë rresht, veshja e tangave si dhe përdorimi i detergjentit të parfumuar për të larë të brendshmet: ...
Shifrat e frikshme të aksidenteve, 7 të vdekur për një muaj

Shifrat e frikshme të aksidenteve, 7 të vdekur për një muaj

Vetëm gjatë muajit të kaluar 7 vetë kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve në komunikacion, përderisa ditë më parë një grua shtatzënë humbi foshnjë ...
1 36 37 38 39 40 46 380 / 458 POSTS