Category: KURIOZITETE

1 35 36 37 38 39 370 / 390 POSTS
Kjo është arsyeja pse Putin nuk përdor telefon mobil

Kjo është arsyeja pse Putin nuk përdor telefon mobil

Zëdhënësi i tij, Dmitrij Peskov ka shpjeguar arsyet pse presidenti i Rusisë, Vladimir Putin nuk mban telefon mobil. Presidentit rus, Vladimir Putin n ...
5 ushqimet që po ua prishin jetën seksuale

5 ushqimet që po ua prishin jetën seksuale

Kush thotë se ushqimi që konsumoni nuk ndikon aspak në performancën tuaj në shtrat, ju ka këshilluar gabim. E vërteta është se ushqimet si arrat ...
Ekspertët: Prindër, mos e fusni biberonin në mjaltë

Ekspertët: Prindër, mos e fusni biberonin në mjaltë

FDA-ja paralajmëron në cilën moshë te vogëlushët ekziston rreziku nga butolizmi i shkaktuar me përdorimin e mjaltit. Drejtoria Amerikane e Ushqim ...
Gjyshja martohet me adoleshentin pasi e takoi në funeralin e të birit

Gjyshja martohet me adoleshentin pasi e takoi në funeralin e të birit

Një gjyshe 72-vjeçare që u martua me një adoleshent që e takoi në funeralin e të birit insiston se ai është një “i dashur i mrekullueshëm”. Alm ...
Studimi: Suplimentet e vitaminës D nuk kanë efekte për këtë grupmoshë

Studimi: Suplimentet e vitaminës D nuk kanë efekte për këtë grupmoshë

Ka shumë pak përfitime për ata mbi 70 vjeç që marrin dozë më të lartë të vitaminës D për të përmirësuar forcën e kockave dhe për të zvogëluar rrezikun ...
Harrojeni viagra-n, një gotë nga kjo pije dhe do të përjetoni ereksion më fort se kurrë

Harrojeni viagra-n, një gotë nga kjo pije dhe do të përjetoni ereksion më fort se kurrë

Ngrënia e disa ushqimeve të caktuara mund të jetë faktor kyç në zgjidhjen e problemeve të ereksionit. Në mesin e këtyre ushqimeve gjendet edhe pi ...
Kjo është arsyeja përse femrat pëlqejnë më shumë meshkujt tullacë

Kjo është arsyeja përse femrat pëlqejnë më shumë meshkujt tullacë

Meshkujt tullacë janë më atraktiv dhe kanë vetëbesim më të madh, sipas një studimi. Studiuesit në Universitetin e Pensilvanisë i kërkuan grupeve ...
Ky është shqiptari më i kërkuar në Evropë

Ky është shqiptari më i kërkuar në Evropë

Aktualisht, në listën e personave më të kërkuar në Evropë janë 54 kriminelë. Ata e kanë fituar një vend në listën e Europol për një sërë krimesh të rë ...
Pse pakësimi i ngrënies së mishit është gjëja më e mirë që mund t’ia bëni planetit më 2019

Pse pakësimi i ngrënies së mishit është gjëja më e mirë që mund t’ia bëni planetit më 2019

Ngrënia e mishit ka ndikim të madh në mjedis, duke nisur nga nxitja e ndryshimeve klimatike deri te ndotja e tokës dhe damarëve nëntokësorë të ujit. R ...
Familja myslimane ankohet se stafi i siptalit nuk i lë ata të futen brenda sepse dukeshin “të frikshëm”

Familja myslimane ankohet se stafi i siptalit nuk i lë ata të futen brenda sepse dukeshin “të frikshëm”

Një familje myslimane thotë se një spital në Virxhin i tha atyre se nuk mund të vizitonin një fëmijë të sapolindur sepse ata dukeshin "të frikshëm". ...
1 35 36 37 38 39 370 / 390 POSTS