Category: KURIOZITETE

1 33 34 35 36 37 43 350 / 421 POSTS
Një e treta e shqiptarëve të burgosur për drogë

Një e treta e shqiptarëve të burgosur për drogë

Burgjet në Shqipëri po mbushen me të dënuar për drogën, ndërsa qelitë po lirohen nga vrasësit hajdutët dhe përdhunuesit. Shqipëria është një vend ku ...
Gabimet që asnjëherë gratë nuk duhet bërë me të brendshmet

Gabimet që asnjëherë gratë nuk duhet bërë me të brendshmet

Duhet të shmanget përdorimi i të brendshmeve dy ditë rresht, veshja e tangave si dhe përdorimi i detergjentit të parfumuar për të larë të brendshmet: ...
Shifrat e frikshme të aksidenteve, 7 të vdekur për një muaj

Shifrat e frikshme të aksidenteve, 7 të vdekur për një muaj

Vetëm gjatë muajit të kaluar 7 vetë kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve në komunikacion, përderisa ditë më parë një grua shtatzënë humbi foshnjë ...
“1 në 4 vajza dhunohen”, studimi: Fenomeni i ka rrënjët e thella në familje

“1 në 4 vajza dhunohen”, studimi: Fenomeni i ka rrënjët e thella në familje

"Në Shqipëri është ende tabu seksi dhe nuk flitet me fëmijën". Një studim i fundit, i kryer me adoleshentë në disa gjimnaze të Shqipërisë për marrëdh ...
97-vjeçarja që konsumon 22 birra në ditë

97-vjeçarja që konsumon 22 birra në ditë

Historia e çuditshme ka për protagonist një gjyshe e cila pi 22 birra në ditë për të qëndruar e fortë dhe e shëndetshme. Në rajonin Mechelen të ...
Lëkura e thatë gjatë dimrit, ushqimet që ju mbrojnë nga i ftohti

Lëkura e thatë gjatë dimrit, ushqimet që ju mbrojnë nga i ftohti

Kur temperaturat bien, lëkura është organi që preket menjëherë. Të gjithë kemi përjetuar tharjen e duarve dhe buzëve apo dhe çarjen e tyre nga i ...
Çfarë ndodh me organizmin pasi pini një filxhan kafe?

Çfarë ndodh me organizmin pasi pini një filxhan kafe?

Mund të mos e keni kuptuar, por nëse mendimi i parë i ditës lidhet me kafenë ju jeni i varur ndaj saj. Për shumë prej nesh kafeja nuk është thjesht n ...
Femrat e arrijnë kulmin e kënaqësisë seksuale në këtë moshë

Femrat e arrijnë kulmin e kënaqësisë seksuale në këtë moshë

Kënaqësia që përftojmë nga seksi është një nga çështjet më të diskutuara por edhe të rëndësishme kur vjen puna te kjo temë. Në forume të edukatës ...
I ftohti i madh në SHBA, shikoni çfarë po bëjnë krokodilët për të mbijetuar nën ujin e ngrirë

I ftohti i madh në SHBA, shikoni çfarë po bëjnë krokodilët për të mbijetuar nën ujin e ngrirë

Ndërkohë që temperaturat kanë zbritur nën zero në Karolinën e Veriut, njerëzit kanë vënë re diçka të çuditshme me krokodilët. Më 28 janar, të p ...
Ndryshimi i klimës kërcënon akullnajat në Himalaje

Ndryshimi i klimës kërcënon akullnajat në Himalaje

Ndryshimi i klimës përbën një kërcënim në rritje për akullnajat në malet Hindu Kush dhe Himalaje, zbulon një studim i ri. Sipas tij, nëse emetimet e ...
1 33 34 35 36 37 43 350 / 421 POSTS