Category: KURIOZITETE

1 28 29 30 31 32 43 300 / 421 POSTS
Këtë vit myslimanët agjërojnë më pak

Këtë vit myslimanët agjërojnë më pak

Muaji i i Ramazanit, muaji i shenjtë për besimtarët myslimanë këtë vit do të nisë më 6 maj dhe do të përfundojë më 3 qershor. Këtë vit besimtarët mys ...
5 mënyra se si ta ndërprisni pirjen e alkoolit

5 mënyra se si ta ndërprisni pirjen e alkoolit

Specialistët e mjekësisë po këshillojnë të gjithë dijedashësit që të konsumojnë më shumë gjatë javës pije jo-alkoolike. Konsumimi i lartë i alkooli ...
Pamje mahnitëse: Përleshje mes tigrit dhe majmunit

Pamje mahnitëse: Përleshje mes tigrit dhe majmunit

Përleshje mes tigrit dhe majmunit Një video e rrallë është shpërndarë në mediat sociale teksa një tigër shihet se po e shijon një përleshje me një ...
Ata që besojnë se toka është e rrafshët kanë plane si ta dëshmojnë atë

Ata që besojnë se toka është e rrafshët kanë plane si ta dëshmojnë atë

Ata mund të surprizohen, komuniteti “Flat Earth” (Toka e rrafshët) po planifikojnë një udhëtim në Antarktidë për të arritur “fundin e Botës”, transmet ...
Fizika shpjegon pse koha kalon më shpejt ndërkohë që ne rritemi

Fizika shpjegon pse koha kalon më shpejt ndërkohë që ne rritemi

Kaq shpejt erdhi pranvera? Një shkencëtar i Universitetit të Duke Adrian Bejan ka një shpjegim se pse ato ditët e pafundme të fëmijërisë duket që zgja ...
Besoni ose jo ky pëllumbi u shit për 1.25 milion euro

Besoni ose jo ky pëllumbi u shit për 1.25 milion euro

Armando, i quajtur Lewis Hamilton midis pëllumbave, u shit në ankand për një rekord prej 1.25 milion eurosh. Shtëpia e Ankandit Pipa tha se Armando ...
Pijet me sheqer tepër të rrezikshme për zemër

Pijet me sheqer tepër të rrezikshme për zemër

Mjafton të konsumoni vetëm një pije me sheqer në ditë që të rritet rreziku i vdekjes nga sëmundjet e zemrës, sugjeron një hulumtim i realizuar së fund ...
Udhëzimet e reja: Marrja e aspirinës çdo ditë, jo më e rekomandueshme nga mjekët

Udhëzimet e reja: Marrja e aspirinës çdo ditë, jo më e rekomandueshme nga mjekët

Nëse jeni një i moshuar, që kërkon mënyra për të zvogëluar rrezikun e sulmit në zemër dhe goditjes në tru, mos merrni aspirinë në baza ditore. Aspiri ...
Emrat e carëve serbë në armët e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re?

Emrat e carëve serbë në armët e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re?

Mediet lokale kanë publikuar foto se njëri nga sulmuesit në armë ka pasur të gdhendur emrat e car Llazarit, Millosh Obilliqit. Gazetari i TVNZ, Sam C ...
Përfitimet e pabesueshme shëndetësore që sjell qumështi i bletës

Përfitimet e pabesueshme shëndetësore që sjell qumështi i bletës

Përdorimi i qumështit të bletës po zgjerohet dita ditës, pasi vlerësohet se nektari i bletës ka veti të jashtëzakonshme për shëndetin. Qumështi i ble ...
1 28 29 30 31 32 43 300 / 421 POSTS