Category: KURIOZITETE

1 27 28 29 30 31 35 290 / 349 POSTS
Mjekët gjejnë rruaza në penisin e pacientit 12-vjeçar

Mjekët gjejnë rruaza në penisin e pacientit 12-vjeçar

Një djalë 12-vjeçar nga Kina qendrore duhej t'i nënshtrohej një operacioni emergjent pas futjes së 39 rruazave magnetike në penisin e tij. Prindë ...
Personi që po shet fermën për shkak të alienëve

Personi që po shet fermën për shkak të alienëve

John Edmonds është duke shitur fermën e tij të kuajve prej 9,67 hektarësh, sepse ai nuk mund të vazhdojë në veprimtarinë për shkak të alienëve. R ...
Mënyra e shpejtë dhe e lehtë për të mësuar nëse keni dhëmbë të shëndetshëm

Mënyra e shpejtë dhe e lehtë për të mësuar nëse keni dhëmbë të shëndetshëm

A mund të identifikoni se sa të shëndetshëm janë dhëmbët, nëse do t'iu kërkohej? Një higjieniste orale ka treguar këshilla për ta zbuluar atë në shtëp ...
Fotografi brenda hoteleve më luksoze në botë

Fotografi brenda hoteleve më luksoze në botë

Bota është e mbushur me hotele joshëse, por janë disa prej tyre që luksin e ngrisin në një nivel tjetër. Bëhet fjalë për hotele me pesë yje (ndon ...
Meshkujt tregojnë 4 fjalët që urrejnë t’i dëgjojnë gjatë aktit intim

Meshkujt tregojnë 4 fjalët që urrejnë t’i dëgjojnë gjatë aktit intim

Keni vështirësi të përdorni fjalë që mund të ndezin partnerin tuaj? Më poshtë gjeni fjalët që meshkujt urrejnë të dëgjojnë gjatë aktit intim. Meqen ...
Nëse ka ngrohje globale, pse është kaq ftohtë?

Nëse ka ngrohje globale, pse është kaq ftohtë?

Ashtu si çdo dimër, acari në Europë dhe vorbullat polare në Shtetet e Bashkuara i shtyjnë një pjesë të njerëzve (të cilët nuk e dinë dallimin mes moti ...
Adoleshenti bëhet milioner brenda natës, por nuk mund t’i gëzojë milionat

Adoleshenti bëhet milioner brenda natës, por nuk mund t’i gëzojë milionat

Një adoleshent u bë milioner brenda natës, pas një gabimi teknik që rriti vlerën e një çeku të gjyshes së tij. Dane Gillespie, nga Belfast, u z ...
Leopardi shkon në territorin e leopardit tjetër për gjah, merr një surprizë të papritur

Leopardi shkon në territorin e leopardit tjetër për gjah, merr një surprizë të papritur

Një leopard filmohet duke u futur në territorin e leopardit tjetër ndërsa kishte dalë në gjah, i cili merr një surprizë jo të këndshme. Pamje të ...
Cigaret elektronike, të rrezikshme për zemrën

Cigaret elektronike, të rrezikshme për zemrën

Përdorimi i cigareve elektronike shton rrezikun e atakut kardiak, infarktit apo sëmundjeve të zemrës. Sipas një studimi të ri, rreth një në 20 të rrit ...
E rrallë, binjakët lindin 5 muajsh dhe mbijetojnë

E rrallë, binjakët lindin 5 muajsh dhe mbijetojnë

Binjakët nga qyteti lowa kanë thyer rekord botëror pasi janë foshnjat më të vogla në botë që kanë lindur para kohe dhe kanë mbijetuar. Kambry d ...
1 27 28 29 30 31 35 290 / 349 POSTS