Category: KURIOZITETE

1 25 26 27 28 29 41 270 / 408 POSTS
Njihuni me gjyshen 55 vjeçare që solli në jetë mbesën e saj

Njihuni me gjyshen 55 vjeçare që solli në jetë mbesën e saj

Një nënë i ka ardhur në ndihmë vajzës së saj në pjesën më të vështirë të jetës, atë të bërjes së një fëmije. Daily Mail raporton se Emma Miles, 55- ...
Këto janë tetë ekonomitë më të forta në BE

Këto janë tetë ekonomitë më të forta në BE

Bashkimi Evropian përbëhet nga 28 shtete dhe gjeneron gati 30% të GDP’së globale. Këto janë shtetet anëtare me ekonominë më të fortë në BE. Të gjit ...
Zbulohet shpella më e gjatë në botë

Zbulohet shpella më e gjatë në botë

Kërkuesit izraelitë thonë se një shpellë kripe me stalaktite afër Detit të Zi është më e gjata në botë, duke thyer rekordin e deritanishëm që mbahet n ...
A mund t’ua përcjellë gripin qeni? Ja ç’thonë shkencëtarët

A mund t’ua përcjellë gripin qeni? Ja ç’thonë shkencëtarët

Ndoshta keni dëgjuar për gripin e shpendëve, gripin e derrit dhe madje edhe gripin e devesë. Por frika po rritet që mund të merrni gripin nga një ...
Kishte dhimbje të vazhdueshme në kokë, zbuloi një merimangë që jetonte në veshin e saj

Kishte dhimbje të vazhdueshme në kokë, zbuloi një merimangë që jetonte në veshin e saj

Sa herë që kemi dhimbje koke, neve na zgjohen zakonisht dyshimet në lidhje me një dehidrim të mundshëm, apo qëndrimi para ekraneve për shumë gjatë. ...
Pamja e pemëve të mbështjella nervozon banorët

Pamja e pemëve të mbështjella nervozon banorët

“Një pamje e tmerrshme, që shkon përtej imazheve të fantashkencës”. Kështu e përshkruan banorët e nervozuar mbulimin e pemëve me rrjetë, në disa zona ...
Fotografia që tregon se si duket Toka gjatë stinës së pranverës

Fotografia që tregon se si duket Toka gjatë stinës së pranverës

Toka në një ekuilibër të përsosur mes natës dhe ditës është kapur në një imazh mahnitës të realizuar nga hapësira. Pamja e befasishme u kap në Ek ...
Restauranti i parë nën-ujor, ja një pamje nga brenda

Restauranti i parë nën-ujor, ja një pamje nga brenda

Mbi 7,000 mysafirë kanë rezervuar që të jenë që shërbehen në restorantin e parë nënujor evropian. I ndodhur në një bregdet të pjesës më jugore ...
E konfirmon studimi: Proshuta dhe salçiçet janë kancerogjene

E konfirmon studimi: Proshuta dhe salçiçet janë kancerogjene

Një raport studimor ka zbuluar se proshuta dhe produkte të tjera që vijnë nga mishi i përpunuara janë kancerogjene. Kjo, për faktin e përmbajtjes ...
Përdoruesi i kokainës rrëfen se si droga i shkatërroi hundën

Përdoruesi i kokainës rrëfen se si droga i shkatërroi hundën

Një djalë që ka konsumuar rregullisht kokainë për 25 vite ka shpërndarë imazhet e impaktit që la droga në trupin e tij. Ian Higginson nga Wythensha ...
1 25 26 27 28 29 41 270 / 408 POSTS