Category: KURIOZITETE

1 23 24 25 26 27 37 250 / 363 POSTS
Emrat e carëve serbë në armët e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re?

Emrat e carëve serbë në armët e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re?

Mediet lokale kanë publikuar foto se njëri nga sulmuesit në armë ka pasur të gdhendur emrat e car Llazarit, Millosh Obilliqit. Gazetari i TVNZ, Sam C ...
Përfitimet e pabesueshme shëndetësore që sjell qumështi i bletës

Përfitimet e pabesueshme shëndetësore që sjell qumështi i bletës

Përdorimi i qumështit të bletës po zgjerohet dita ditës, pasi vlerësohet se nektari i bletës ka veti të jashtëzakonshme për shëndetin. Qumështi i ble ...
Iu bërtisni fëmijëve? Ja çfarë ndodh me ta

Iu bërtisni fëmijëve? Ja çfarë ndodh me ta

Britmat kanë një ndikim shumë të fortë dhe negativ në zhvillimin neurologjik të fëmijës. Të paktën, kështu po pohon një studim i kohëve të fundit ...
Fitoi në lotari 30 herë në të njëjtën ditë

Fitoi në lotari 30 herë në të njëjtën ditë

Deborah Brown nga Richmond fitoi lotarinë e Virxhinias 30 herë në një ditë të vetme. Gruaja kishte blerë 30 bileta me kombinimin 1-0-3-1. Pë ...
8 gjëra ndryshe që duhet të dini për Ditën Ndërkombëtare të Gruas

8 gjëra ndryshe që duhet të dini për Ditën Ndërkombëtare të Gruas

E keni vënë re të shënuar edhe në kalendar, megjithëse nuk na duhen ditë pushimi të përcaktuara në kalendar për të festuar forcën dhe kurajën e grave, ...
Këto pamje mund t’i shihni vetëm në Rusi

Këto pamje mund t’i shihni vetëm në Rusi

Rusia, siç tashmë dihet është vend shumë i ftohtë. Për këtë shkak – disa pamje të jashtëzakonshme nga borë mund t’i shihni vetëm atje. Këto ...
Ja si zhduket kanceri i mushkërive, duke marrë çdo ditë vaj kanabisi

Ja si zhduket kanceri i mushkërive, duke marrë çdo ditë vaj kanabisi

Një pacient me kancer, i cili e pranoi se sëmundja do ta vriste atë, pa tumoret e tij të tkurren, duke marrë çdo ditë pika nga kanabidioli. Pacie ...
Është aq e rrallë dhe kushton 500 000 dollarë

Është aq e rrallë dhe kushton 500 000 dollarë

Një masë e gjetur në një plazh të Tajlandës, besohet të jetë vjellë nga një balenë. Masa e rrallë kap vlerën prej 500 mijë dollarësh. Boonyos T ...
Publikohet lista, këto janë 10 shtetet më të fuqishme të botës

Publikohet lista, këto janë 10 shtetet më të fuqishme të botës

Çdo vit "US News dhe "World Report" publikojnë listën se cilat janë shtetet më të fuqishme të botës. Në vlerësim janë marrë 80 shtete, duke marrë në ...
Rreth 100 mijë kosovarë në vit kërkojnë viza për në Gjermani dhe Zvicër

Rreth 100 mijë kosovarë në vit kërkojnë viza për në Gjermani dhe Zvicër

Rreth 100 mijë kosovarë në vit kërkojnë viza nga Ambasada e Gjermanisë dhe nga ajo e Zvicrës. Një përqindje e madhe e kërkesave për vizë refuzohet, n ...
1 23 24 25 26 27 37 250 / 363 POSTS