Category: KRONIKA E ZEZË

1 38 39 40 41 42 50 400 / 495 POSTS
E vrau fqinjin me sëpatë për shkak të druve, pejani dënohet me 13 vjet burg

E vrau fqinjin me sëpatë për shkak të druve, pejani dënohet me 13 vjet burg

Fatmir Llonqari është shpallur fajtor dhe është dënuar me 13 vjet burg nga Gjykata Themelore në Pejë për një vrasje me sëpatë që kishte ndodhur vitin ...
Gjendet një trup i pajetë tek Ura e Fshejtë në Gjakovë

Gjendet një trup i pajetë tek Ura e Fshejtë në Gjakovë

Një trup i pajetë është gjetur para pak minutave në qytetin e Gjakovës, saktësisht tek Ura e Fshejtë. Policia dhe ekipet e tjera janë në vendin e ngj ...
Deputetja shqiptare në zi, i vdes babai

Deputetja shqiptare në zi, i vdes babai

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu, ka shpërndarë një lajm të hidhur në rrjetin social Facebook. Në statusin e saj deputetja ka njoftua ...
I vrari mbrëmë në Veternik ishte arrestuar të premten për plaçkitje

I vrari mbrëmë në Veternik ishte arrestuar të premten për plaçkitje

Kujtim Krasniqi, nga Makovci i Prishtinës, është vrarë dje me armë zjarri nga Ridvan Beqiri, në Veternik të Prishtinës. Krasniqi bashkë me tre ...
Zbardhen detajet e vrasjes së sotme, pronari i shtëpisë vrau hajnin në Prishtinë

Zbardhen detajet e vrasjes së sotme, pronari i shtëpisë vrau hajnin në Prishtinë

Prokuroria e Prishtinës ka dhënë detaje rreth vrasjes me armë zjarri që ka ndodhur sonte rreth orës 21:00 në lagjen ‘Veternik’ të kryeqytetit. ...
Policia jep detaje për vrasjen në Prishtinë

Policia jep detaje për vrasjen në Prishtinë

Një person është vrarë sonte rreth orës 21:00 në Veternik të Prishtinës. Policia e Kosovës ka dhënë detaje për këtë rast. "Sot rreth  orës 21:0 ...
Raportohet për një person të vrarë në Prishtinë

Raportohet për një person të vrarë në Prishtinë

Një person është vrarë sonte rreth orës 21:30 në Veternik të Prishtinës. Burimet e Indeksonline brenda policisë kanë thënë se disa hajna kishin ...
Theren me thikë një vajzë dhe një djalë në Lipjan

Theren me thikë një vajzë dhe një djalë në Lipjan

Dy adoleshentë janë therur me thikë mbrëmjen e sotme në qytetin e Lipjanit. Që të dy janë dërguar për trajtim mjekësor, derisa policia ka dalë në vend ...
Theret me thikë një 17 vjeçar në Prishtinë

Theret me thikë një 17 vjeçar në Prishtinë

Një 17 vjeçar është ther me thikë rreth orës 20:00 në Prishtinë. Ai është dërguar për tretman mjekësor në QKUK. Policia ka konfirmuar rastin i ...
Vdiq gazetari i njohur shqiptar nga Manastiri Qenan Hasani

Vdiq gazetari i njohur shqiptar nga Manastiri Qenan Hasani

Qenan Hasani është zëri nga Manastiri që u dëgjua mbi tri dekada. Hasani u lind me 20. 05.1940 në fshatin Desovë të Prilepit. Katër klasat e shkoll ...
1 38 39 40 41 42 50 400 / 495 POSTS