Category: KRONIKA E ZEZË

1 36 37 38 39 40 49 380 / 484 POSTS
8 vjet nga vdekja e Jashar Salihut

8 vjet nga vdekja e Jashar Salihut

Sot janë bërë 18 vjet nga vdekja e Jashar Salihut, përfaqësuesit të parë diplomatik në Zvicër të Qeverisë së Përkohshme të Kosovës, dhe njëherësh edhe ...
Therrje me thikë në Podujevë, arrestohen 2 persona

Therrje me thikë në Podujevë, arrestohen 2 persona

Policia ka arrestuar dy persona në Podujevë pas një mosmarrëveshje që rezultoi në therrje me thikë. Në rast ishin të përfshirë katër persona 2 prej t ...
Një vdekje e dyshimtë në fshatin Mramor të Prishtinës

Një vdekje e dyshimtë në fshatin Mramor të Prishtinës

Policia ka raportuar se një viktimë femër është dërguar pa shenja jete në emergjencë. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor, shkruan lajm ...
Treni përplaset me lokomotivën në Turqi, 7 të vdekur e 46 të plagosur

Treni përplaset me lokomotivën në Turqi, 7 të vdekur e 46 të plagosur

Guvernatori Vasip Sahin u tha reporterëve përmes një fjalimi të transmetuar edhe në televizion se, “46 persona mbetën të plagosur, ndërsa fatkeqësisht ...
Gjashtë muaj pa legjendën Fadil Vokrri

Gjashtë muaj pa legjendën Fadil Vokrri

Sot janë bërë gjashtë muaj nga vdekja e legjendës së futbollit kosovar dhe ish-presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, i cili ...
Vdes Milazim Vitia, ish-deputet i 2 Korrikut

Vdes Milazim Vitia, ish-deputet i 2 Korrikut

Politikani shqiptar dhe ish-deputeti i Deklaratës së 2 Korrikut, Milazim Vitia, ka ndërruar sot jetë në moshën 60 vjeçare, pas një sëmundjeje që kisht ...
Aksident i rëndë trafiku në Klinë – vdes një person, lëndohen katër të tjerë

Aksident i rëndë trafiku në Klinë – vdes një person, lëndohen katër të tjerë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në natën e së hënës, në Klinë. Si rezultat i aksidentit, një person ka mbetur i vdekur në vend, ka bërë ...
Amerika të mërkurën në ditë zie

Amerika të mërkurën në ditë zie

Presidenti amerikan, Donald Trump ka shpallur të mërkurën, 5 dhjetorin, ditë zie kombëtare në nderim të presidentit të 41-të, George W. Bush. Preside ...
Ky është personi që u gjet i vdekur tek Ura e Fshejtë

Ky është personi që u gjet i vdekur tek Ura e Fshejtë

Një 79-vjeçar është gjetur pa shenja jete pasditen e sotme në Gjakovë. Dyshohet se i njëjti ishte hedhur nga Ura e Fshejtë. Rastin për Gazetën Expres ...
E vrau fqinjin me sëpatë për shkak të druve, pejani dënohet me 13 vjet burg

E vrau fqinjin me sëpatë për shkak të druve, pejani dënohet me 13 vjet burg

Fatmir Llonqari është shpallur fajtor dhe është dënuar me 13 vjet burg nga Gjykata Themelore në Pejë për një vrasje me sëpatë që kishte ndodhur vitin ...
1 36 37 38 39 40 49 380 / 484 POSTS